Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mepet

    addikt

    válasz Kansas #175 üzenetére

    Eredetileg azt akartam írni, hogy a VGA a játékos számára csak egy játékszer, míg a bányász számára munkaeszköz, csak óvni szerettem volna az übergamer fórumtársak idegzetét, ezért fogalmaztam ilyen finoman. :D

    Sőt! Szerintem a PC gaming úgy, ahogy van luxus. Aki olcsón akar videojátékozni, vehet konzolt egy PC árának töredékéért. És ez már így volt bőven a bányászláz előtt is. Bizonyíték 2015-ből, de kb 2005-ben is így volt már emlékeim szerint, mikor kijött az xbox360.

    Ugyanúgy elmehetsz A-ból B-be autóval x áron, és x*4 áron is. Utóbbit hívják luxusautónak.
    Ugyanazokkal a videójátékokkal játszhatsz y áron. És y*4 áron is. Utóbbi akkor biztos nem luxus?

    Az NFT-k sok művész életét jobbá tették már most is. Szerintem sincs sok értelme (a 2017-es cryptokittiesnél már én is kiakadtam), de ezt nem én döntöm el, ha egy művész plusz bevételt vagy ismertséget szerez általa, számára biztosan nem haszontalan.

    [szerk] bocsánat, félreolvastam, szóval már szerinted is luxus a PC gaming. Nem szeretnék részletekbe folyóan belemenni a hitvitába, hogy mitől alakult ez így, főleg nem hajtogatnám a félvezetőhiány meg hasonló lózungokat, csak egyetlen gondolatot engedj meg a témában: ha nő a kereslet egy termék iránt, akkor kétféle megoldás van, hogy több pénzhez jusson egy gyártó: 1. nem növeli a kínálatot, így emelkedik az ár és nagyobb profitra tesznek szert. 2. növeli a kínálatot, a magasabb volumen miatt az előállítási költségek sokkal csökkennek, az eladási ár nem nő. A gyártók kiszámolták, majd döntöttek az 1. megoldás mellett. Persze lehet azt is hibáztatni, aki a keresletet képezi, csak a valóság ennél egy csöppet bonyolultabb egy piacgazdaságban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák