Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz Ghoosty #14 üzenetére

    Viszont nem kötelesek a fizetés lehetőségét megtartani az alkalmazásban; ha nem tetszenek a feltételek, akkor kiszedik a fizetési lehetőséget és problem solved. A paraszt majd előfizet a weboldalon, ha akar.

    Ja, hogy az ökoszisztéma meg kellene? Hát akkor annak ez az ára.

    Egyébként a cikk állítása hazugság: senkit nem köteleznek semmire, mindenki ott fizet elő, ahol akar. Viszont ha ezt az alkalmazáson belül, in-app purchase-ként szeretné megtenni, akkor van egy világos feltételrendszer, ahogy ennek zajlania kell.

    [ Szerkesztve ]

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz joey04 #18 üzenetére

    Meg az Article 13-at.

    (Amúgy a Spotify-ban mi a lehúzás?)

    [ Szerkesztve ]

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz nyisziati #20 üzenetére

    Nem olvastad figyelmesen a hozzászólásokat: a 30%-os sáp arra vonatkozik, ha az alkalmazásban az Apple fizetési rendszerén keresztül vásárolsz digitális javakat in-app purchase-ként (szép magyaros kifejezés). Ilyen lehet pl. a Spotify előfizetés vagy mondjuk egy kurzus a Udemy-n.

    Az Uber-nél ez nem így működik, ott nem digitális javakat / digitális szolgáltatást, előfizetést vásárolsz, ezért nem kell használni az in-app purchase rendszert; ekkor egyszerűen megterhelik a (regisztrációkor megadott) bankkártyádat az utazás végén. De ez nem csak az Uber-nél van így, hanem (csak pár gyors példaként) mondjuk a Bolt-nál (leánykori nevén Taxify) vagy a Parkl-nél is. A cikkben leírtak ebban a formában nem igazak, de legalábbis félreértésre ad okot a két dolog szándékos összemosása.

    "3.1.5(a) Goods and Services Outside of the App: If your app enables people to purchase goods or services that will be consumed outside of the app, you must use purchase methods other than in-app purchase to collect those payments, such as Apple Pay or traditional credit card entry." [Forrás: App Store Review Guidelines]

    A Spotify-nak a siránkozás helyett mindösszesen annyit kellene tennie, hogy kiszedi az in-app purchase lehetőségét az alkalmazásából, és máris okafogyottá válik az egész kérdés. Innentől a Spotify app hasonlóan működne a Netflix-hez, ahol tartalmat tudsz fogyasztani, viszont az előfizetéssel kapcslatos dolgokat nem tudod innen babrálni.
    Ja, hogy akkor esetleg lecsökken az előfizetést választók száma, mert nem vándorolnak át a weboldalra előfizetni? Na, hát többek között ezt kell megfizetnie a 30%-kal.

    [ Szerkesztve ]

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz Samott #23 üzenetére

    + passatgt

    Nem felejtettem ki: "lecsökken az előfizetést választók száma, mert nem vándorolnak át a weboldalra előfizetni?" – mondjuk ezt lehet, hogy egy mondattal bővebben kifejthettem volna, hogy pont azért nem fognak átvándorolni, mert nem is tudják, hogy lehet hiszen ezt nem lehet kommunikálni, de igazából a felhasználók sem teljesen hülyék, ha érdekli őket egy szolgáltatás, akkor megtalálják a módját annak hogy megoldják az előfizetést; de szerintem ez tulajdonképpen irreleváns kérdés a téma szempontjából.

    Annyi történik itt, hogy a Spotify kapott az Apple Music személyében egy erős ellenfelet ezen a piacon, és most próbálja azt elhitetni mindenkivel (az itteni hozzászólásokat olvasva sokakkal sikeresen), hogy a nagy és gonosz Apple őt, és kizárólag őt különbözteti meg hátrányosan. Na ez az, ami nem igaz, mindenkire ugyanazok a feltételek vonatkoznak. Pont a Spotify akar valamilyen okból kivételezést, azaz a kapálózása alapján továbbra is használni akarja az in-app purchase-t, de nem hajlandó annak feltételeit elfogadni.

    Kristálytisztán le van írva, hogy ha valaki app-on belül akar digitális javakat árulni, akkor mik a keretek. Ha ez nem tetszik, ki lehet venni az egész vásárlósdit, és meg van oldva, majd a felhasználók megtalálják a módját az előfizetésnek, ha tényleg érdekli őket a szolgáltatás. Igen, fájni fog (legalábbis ahhoz képest, mintha alkalmazáson belül zajlana a dolog), de majd bemondják a user fülébe, amikor prémium nélkül stream-et hallgat, hogy mit csináljon.

    Másoknak ezt sikerült hisztizés nélkül abszolválni, és olyan appot készíteni amiben az előfizetéssel kapcsolatos dolgokat nem tudod babrálni (pl. HBO GO vagy a már többször említett Netflix).

    Ezt az egész Uber-es dolgot idekeverni meg a fake news legalja, nem tudom hogy ez a Spotify saját hülyesége, vagy a linkelt forrás / Mobilarenás cikkíró költötte bele. Plusz ott a kattintásvadás "Apple adó" kifejezés (ez viszont már tuti, hogy a cikkíró saját kreálmánya), ami azért segít a pártatlanság utolsó szikráit is eloszlatni és finoman állást foglal a kérdésben.

    [ Szerkesztve ]

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz nyisziati #68 üzenetére

    Kétszer írtam eddig le, hogy mi a különbség a két dolog között.

    Továbbá egy médium híre ez arról, hogy megvizsgálhatják a kérdést. Nem vizsgál egyelőre senki semmit.

    [ Szerkesztve ]

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz nyisziati #72 üzenetére

    Át, mert egyértelműen troll vagy; megint mellébeszélsz és egyszerűen ignorálod a tényeket (ti. hogy az Uber-re és a Spotify-ra nem ugyanazok a feltételek vonatkoznak az App Store szabályzata szerint), csak ugyanazt a fals infót mantrázod folyamatosan. Ahogy azon is elegánsan átsiklasz, hogy jelenleg nincs szó vizsgálatról.

    Valóban nem tetteted a hülyét.

    [ Szerkesztve ]

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz nyisziati #76 üzenetére

    "Nyilván az EU is így gondolja, ezért foglalkozik vele érdemben." (#45)
    "EU miért vizsgálódik?" (#63)
    "átlépte az ingerküszöbüket, és MEGVIZSGÁLJÁK" (#67)

    Valóban én nem tudok értelmezni.

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz Samott #84 üzenetére

    Lehet, hogy szerinted tök mindegy, az Apple szerint meg nem, és hát "my house, my rules".

    Az Apple üzemeltet egy alkalmazásboltot ill. ökoszisztémát. Ennek költségei vannak. Ezeket a költségeket a fejlesztőktől beszedett pénzekből fedezik. Ennek egyik része a fizetős appoknál az alkalmazás vételárának bizonyos százalékából tevődik össze, a másik része pedig az ingyenes alkalmazásoknál az alkalmazáson belüli vásárlásokból leszedett jutalékokból. Ezért viszont cserébe biztosítja a működőképességet és a biztonságosságot, gond esetén pedig ő tartja a hátát.

    In-app purchase esetében azért használhatják csak az Apple saját fizetési rendszerét a digitális dolgok vásárlásához, mert így az Apple a reklamációk kezelésében is részt vesz, azaz például van lehetőség refundra amit ők intéznek macera nélkül, és nem mellékesen így tudják biztosítani azt, hogy a user egy ellenőrzött és biztonságos(nak mondható) környezetben fizet a vásárolt lópáncélért. Ha mondjuk nem kapná meg a vásárolt páncélt vagy aranyakat, akkor az Apple veri le a fejlesztőn, nem a user-nek kell küzdeni. Ellenben ha engednék a mindenféle ellenőrizetlen helyre történő átirányításokat, a problémák nagy részét ugyanúgy nekik kellene kezelni, mert az emberek többsége hozzájuk fog fordulni ha problémát tapasztal egy App Store-ból származó alkalmazással vagy az ott történő in-app purchase-ekkel, viszont az ehhez szükséges anyagi erőforrások nélkül.

    De tudom, szerinted ez is hülyeség és tulajdonképpen az Apple-nek kellene fizetnie a Spotify-nak (és mindenki másnak), hogy méltóztatik használni az App Store-t és igazából már az Apple puszta léte vizsgálandó és bűnös, mert csak.

    Tulajdonképpen én vagyok a hülye, hogy megpróbálok értelmes párbeszédet folytatni ebben a kérdésben, szerintem el is engedtem a dolgot mostantól.

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz Samott #96 üzenetére

    Dehogynem válaszoltam, azzal kezdtem. Ezen felül mégis milyen választ vársz arra, hogy "szerinted" mi hogy van?

    Másrészt most, hogy megpróbáltam érdemben reagálni a hasfájásodra ("Arrol meg tovabbra is kuss van, hogy miert nem lehet link mas fizetesi lehetosegre. Mert az mar nem fer bele az ervrendszerbe"), hirtelen nem az lett a lényeg?

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz nyisziati #93 üzenetére

    Nem, én nem az Apple álláspontját "védem", arra megvannak a saját, jól megfizetett és nálam sokkal jobban felkészült emberei / csapata / partnere.

    Én csupán megpróbáltam a cikkben levő féligazságok mellé a sztori másik felét odarakni ebben a történetben, a magam szerény ismeretei alapján, de kezdem magam egyre inkább Ford Fairlane-nek érezni...

    Érdekelne amúgy, hogy mi a "versenyjogászok" hivatalos álláspontja ebben a konkrét kérdésben, és hol lehet ezt az álláspontot megismerni?

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz Samott #104 üzenetére

    * bLaCkDoGoNe has left the room

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

Új hozzászólás Aktív témák