Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PhoneManiac

    csendes tag

    Addig is, amíg az okosok meg nem írják a hivatalosat, itt van az én személyes tesztem.

    Teszt: Vodafone 345 Text

    Bevezető, külső:
    A jelenleg legolcsóbb teljes billentyűzetes telefon a hipermarketekben szerezhető be meglehetősen baráti áron, Vodafone Vitamax kártyával. Maga az ötezer forintos árcédula már sejtetni enged dolgokat a telefon tudásával kapcsolatban, de ne menjünk ennyire előre, hiszen az előítéleteinket érhetik még meglepetések.
    A készülékre rápillantva elsőre az „apró” szó ugrott be. Ezt érthetném egyrészt az 1,8 colos kijelzőre is, de még inkább a gombokra. Az apróság ráadásul még pillekönnyű is, mivel fémet csak olyan helyeken tartalmaz, ahol ez kikerülhetetlen.
    A telefon tetején található nyílás a nyakpánt rögzítéséhez és innen lehet lepattintani a hátlapot is, amely nem különösebben nehéz művelet, de felettébb kellemetlen. Részben ez köszönhető a hátlap vékonyságának, másrészt pedig annak az érzetnek, hogy a feszegetés hatására kettéreped.
    A kijelző körül viszonylag vastag fekete keret található, egy nagyobb kijelzővel bizonyosan esztétikusabb lett volna, de akkor azt a pénztárca bánta volna. Mindemellett elviselhető a minősége. A felbontás ugyan alacsony és a betekintési szög sem az igazi, de a gyárilag eltárolt képekkel egész kellemessé varázsolható a főképernyő, köszönhetően, hogy 65 ezer színű TFT-ről lenne szó. A kijelző felett elhelyezkedő hangszóró semmiféle díszítést nem kapott, csendesen bújik meg középen. A kijelző alatt található az egyik márkajelzés a kettőből a Vodafone logó és felirat képében.
    Kapunk két szoftveres gombot, valamivel távolabb és lejjebb a hívásfogadás és az elutasítás gomb található, amely egyben a bekapcsoló is. A telefon előlapjának középső részén terpeszkedik a navigációs billentyű, amely négyirányú és itt található az OK gomb is, felirat nélkül. Innentől a terep a qwerty gombsoré, amely inkább műanyag érzetű, mintsem gumi, de némiképp tapad az ujjakhoz.
    A gombok kicsik, ugyanakkor határozottan kell őket lenyomni, ezért a mellégépelés nem jellemző. Hangsúlyos a billentyűzár, amely egyben a szóköz és a karakterváltó gombja. A gombok háttérvilágítása kék és meglepően homogén a teljes felületen. Még a navigációs billentyű is kapott egy vékony kék karimát. A kijelző alattiaknak azonban nem jutott.
    Az alsó részen bal oldalon kapott helyet a mikrofon. A bal oldalon fent helyezkedik el az üzenetírás dedikált gombja. Elvégre ez a telefon fő funkciója. A másik oldalon mini USB csatlakozó található. Az oldalsó matt rész kivételével a fényes műanyag uralja a telefont.
    A hátlapot szinte már említeni sem kellene kinézet szempontjából. Sima, ujjlenyomatgyűjtős plasztik egy Vodafone felirattal és egy kitüremkedő logóval, amin aztán az egész billeg az asztalon.

    Tudás

    A névjegyzék összesen 100 nevet képes tárolni, ami elég kevés. Némi gyógyírt jelent, hogy a kártyán lévő nevekkel együtt is mutatja, ha akarjuk. Ezen felül minden egyes kontakthoz a szokásos név és szám kombó mellett az otthoni számot, e-mail címet (minek?), munkahelyi telefonszámot. Emellett minden névjegyhez egyéni csengőhang állítható be és csoportokba is rendezhetjük őket. Az SMS-ek tárhelyét csak százalékban jelzi, így ebből nem vonnék le következtetést.
    Szöveges üzeneten kívül más küldésére nincsen lehetőség, ezekből viszont támogatja a hosszú üzeneteket és a hátralévő karakterek számát is nyomon követhetjük. Összesen 612 karakterből gazdálkodhatunk. Sablonból egészen szokatlan mennyiség áll rendelkezésre, melyek kategóriákra vannak osztva és szerkeszthetők is.
    A telefon testreszabhatósága a kategóriához képest óriási. A navigációs billentyű mind a négy irányához választhatunk funkciót és a kijelző alatti gombokat is tetszés szerint állítgathatjuk. Egyedül az oldalt lévő dedikált gomb nem változtatható. Ehelyett a gomb helyett viszont jobban örültem volna hangerőgomboknak, de erre a feladatra sajnos csak a navi gomb használható.
    Ébresztőből összesen három darabot kapunk, melyeknél beállítható, hogy egyszer, naponta, vagy a kijelölt napokon jelezzen. A szundi ideje nem változtatható, fixen 4 perc, de legalább van.
    Profilokból összesen öt áll rendelkezésre. A beállítási lehetőségek nagyon részletesek. A telefon képes rezgés és csörgésre ill. rezgés majd csörgés üzemmódra is.
    A repertoárt színesíti a havi naptár, amelybe ezúttal jegyzeteket is írhatunk. Külön teendők menüpont is van, ahová szintén felvehetünk időzített bejegyzéseket. Továbbá rendelkezésünkre áll hamis hívás funkció, számológép, valutaváltó is.
    Az alkalmazások között találhatók a játékok és az FM rádió. A játékokról nem érdemes túl sok szót ejteni. Egyszerűek szörnyű hangokkal társítva. A rádió már sokkal kellemesebb. Elméletileg képes RDS funkcióra is, az állomásokat gyorsan és könnyen hangolta be és képes az automatikus váltásra is. Nagy hátrány, hogy a gyári fülessel egyrészt csak elviselhetően szól, másrészt még halk is. Sajnos ez nem csak a rádiót érinti, sem a csengőhangok, sem a beszédhangok nem túl erősek. Zajosabb környezetben már igencsak fülelni kell, hogy egyáltalán kivegyünk bármit is a partner szavaiból. Kár érte.

    Összegzés:

    Mindent egybevetve ötezer forint átadásáért egy egészen használható telefont kapunk, amely testreszabhatóságával és beállítási lehetőségeivel a komolyabb készülékek színvonalát idézi. Az akku üzemidejéről jelenleg még nincs információm, így ennek alapján nem értékelhetem, de feltételezem, hogy átlag használatban 3-4 napig is elmehet.
    Nagy piros pont jár a mini USB csatlakozóért, mert így akár számítógépről is tölthető. Ugyanakkor háttértár és szinkronizálás funkciók nincsenek, meg kell elégednünk a gyáriakkal, amelyek között éppúgy vannak elviselhetők és kibírhatatlanok is. Ezt mindenki döntse el a saját ízlése alapján.

Új hozzászólás Aktív témák