Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kutykurutty7

    aktív tag

    válasz Mika1227 #276 üzenetére

    Én használom és szeretem a gyorstöltést.

    Viszont itt is találtam egy 'vicces' bug-ot. Feltűnt korábban, hogy kicsi az időbeli különbség a gyorstöltés bekapcsolt állapota és a kikapcsolt állapota között. Egy Volt/Amper mérővel lemértem, hogy milyen feszültséget/áramerősséget kap a telefon és gyakorlatilag ugyanaz a maximum (8,5V és 3A) mindkét esetben. Tehát hiába kapcsolom ki a telefon beállításai között az mCharge funkciót, ugyanúgy gyorstöltéssel tölt a készülék... kikapcsolt képernyőnél. Bekapcsolt képernyőnél nem tölt gyorsan... :) Ez persze csak a gyári töltőre érvényes, mert a Meizu a saját szabványú gyorstöltését használja ami nem kompatibilis más szabvánnyal.

    Szóval én most úgy használom, hogy ha gyorsan akarom tölteni, akkor a gyári töltővel töltöm, ha pedig nem, akkor egy másik töltővel. Elméletileg a gyorstöltésnél jobban melegszik az akku, ami csökkenti az élettartamát, de a Meizu töltési módszerével csak pár fokkal megy feljebb az akku hőmérséklete (max 40 C a 'normál' 34 C körüli helyett), tehát itt valószínűleg nem csökken drasztikusan az élettartam.

    [ Szerkesztve ]

    Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

Új hozzászólás Aktív témák