Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Riccsiz_h

    aktív tag

    sziasztok !

    Rokonnak ajánlottam egy Poco X3 Pro-t, MIUI 12.5.5.0 Stabil rendszerrel fut most. Sajnos frissítés nincs hozzá 1,5 hónapja mióta megvan, de látom mások sem kapták meg a MIUI 13-at.

    Két nagyobb probléma is van a telefonnal:
    1. A mikrofon minősége és hangereje csapnivaló, előtte egy 2018-as középkategóriás Huawei telefon volt és jó minőségben és szépen lehetett érteni mindent amit mondott akár fülön, akár kihangosítva használta. Sajnos az X3 Pro óta, szinte alig lehet érteni mit mond. Sokszor kivehetetlenek a szavak, mondatok olyan mintha 15 évvel ezelőtti rossz mikrofonba beszélne. Kihangosításnál, pedig még rosszabb a helyzet. A telefont ugyanoda teszi távolságra mint előtte a Huaweit mégsem érteni.

    Ilyen dolgokat fedeztem fel külföldi fórumok alapján, hogy a "sima" Google appnak megvonom a hozzáférést a mikrofonhoz akkor 1-2 hívásig jó, normális minőségben hallottam, illetve ha én hívom akkor mindig rossz a minőség, ha ő hív akkor 50%-ban jó mikrofon minősége (kihangosítva is) 50%-ban értehetlen szinte. Az okát nem tudom csak próbáltuk tesztelni. Ebből azt vonom le hogy a probléma szoftveres, mert időnként működik normális minőségben a mikrofon :D Az a baj garanciálisan ezzel úgysem kezdenek semmit sajnos, max ül 1 hónapot valami szervizben.
    Más is tapasztal ilyet ? Van rá esély a MIUI 13 update megoldja ? Munkájából adódóan nem csak én vettem észre a mikrofon romlásást hanem az ügyfelek is többször szóltak hogy egyszerűen nem értik amit mond. Nagyon frusztráló sajnos, meg az alapvető funkció nem működik jól

    2. Telefonálás közben nincs mobilinternet, ha 3G-n telefonál, ha 4G-n (VoLTE) akkor sincs. A VoLTE aktiválós kódot is beütöttük és be van kapcsolva a VoLTE. Valamit beállítást esetleg elnézek ? 1db SIM kártya van csak a telefonban

    Előre is köszönöm a segítséget :R

    [ Szerkesztve ]

    Üdv. Riccsiz

  • Riccsiz_h

    aktív tag

    válasz Tompika777 #2856 üzenetére

    Köszi szépen a választ, igen itt keresgélve nem találtam mikrofonos bejegyzéseket. Redditen viszont volt pár poszt hasonló problémáról. Lehet így, akkor szerviz lesz belőle.

    Ez a Poco a Telekomtól van közvetlenül, szóval akkor az ügyfélszolgálatot zaklatom majd emiatt :D

    Üdv. Riccsiz

  • Riccsiz_h

    aktív tag

    válasz szkaroly #2859 üzenetére

    Köszi a választ

    Telenoros / Yettel, rosszul írtam igen. Jelenleg elfogadta a szerviz és úgy néz ki mikrofon / alaplap csere lesz. Utána akkor mindenképpen kérdezem majd őket ott helyen a VoLTE-ről :R

    Üdv. Riccsiz

Új hozzászólás Aktív témák