Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    Tegnap feltettem Xpenologyra a Plex Servert. Egy webOS 3.0-as LG TV van amivel használni szeretném használni. Korábbi eszközön a twonkyval ez úgy nézett ki, hogy a TV-n tudtam a mappaszerkezetben barangolni, és akkor onnan játszottam le a filmeket. Ezt a módot szeretném tovább vinni a Plex esetén is. A tegnapi teszten viszont ez nem igazán sikerült. Az eszköz látszódott az LG tv alkalmazásáában viszont amikor bele akartam menni, akkor azt az üzenetet kaptam, hogy instabil a kapcsolat. Ellenőrizzem a kapcsolatot...bla..bla.

    Feltettem a Content Store-ból Plex appot, amit egyből össze tudtam kapcsolni a Plex Serverrel. A teszt filmet is le tudtam játszani, nagyon furcsa volt az egész. Nem akadt, de az emberek mozgása olyan volt mintha be lett volna kapcsolva a True Motion a TV-n, pedig nem. Ezen kívül a tekerés 30 másodperces léptékkel ment, ami elég sok. Lehet ezt állítani? De fokozta még tovább azzal, hogy a 30 másodperces ugrás után másodpercekig várni kellett mire ismét elkezdte lejátszn a videót és a hang is utóbb érkezett. Ez mitől lehet?

    Próbáltam direkt egy adott pozícióra ugrani, de mintha ezt nem ismerné a Plex app. Ez tényleg így van, vagy én voltam béna?

    Fontos lenne a külső és belső feliratok esetén, hogy minden jól működjön. De itt olvastam erről problémákat.

    Igazából a Plex kliensnek annyi baja van így indulásból, hogy nem akarom erőltetni, ráadásul jobb volt a direkt lejátszás viszont az most valamiért nem akar menni. Szóval főleg arra keresem a megoldást, hogy egyenesen a TV-n tudjam lejászani a videókat.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz maddionmax #2235 üzenetére

    Xplayt láttam a Store-ban, lehet majd kipróbálom. Viszont a közvetlen lejátszást szeretném első körben erőltetni, hogy az menjen. Akkor Xplay-re sincs szükségem...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz sugarforce #2237 üzenetére

    TrueMotion és tekerés probléma: A TV-n biztosan ki volt kapcsolva, azt ellenőriztem. De ennél bővebben nem vizsgáltam.
    A NAS és a TV is dróton van. Fájlmásolás kitölti a gigabites hálózati sávszélt, így ez fel sem merülhett mint probléma. Egy 1,5GB-os mkv-t adtam neki első próbának.

    DLNA: Hát lehet, hogy "gyeszera"... Nincs összehasonlítási alapom, mert a többit még nem próbáltam. Most éppen keresem az utam az Xpenora váltás miatt... Azt viszont tudom, hogy az eddigi megoldással a legnagyobb problémám az volt, hogy némelyik mp4-ben nem lehetett tekerni... Ezen kívül stabilan és jól működött. Feliratokkal sem volt gond. A külső és belső feliratok jó kezelése meg elég magas prioritású igény.
    Ajánlottak az Xpeno topikban több megoldást. Elkezdtem kipróbálni őket. Plex volt az első a sorban.
    Megpróbálom még hátha csak beállítás kérdése a dolog... De alapvetően nyitott vagyok mert ha jobb a serviio akkor könnyen elengedem a Plexet. Csak jó lenne látni valami összehasonlítást ezekről, hogy melyik miben jobb/rosszabb...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz sugarforce #2239 üzenetére

    Az eddigi megoldásom egy 1gen WD MyCloud. Ezen Twonky fut gyárilag.

    Ránéztem a serviio oldalára közben. Mive Xepnologyra könnyen telepíthető, így délután biztosan teszek vele egy próbát...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    :R Köszi a segítséget.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz sugarforce #2239 üzenetére

    A Serviiot feltettem és úgy néz ki, hogy el is nyerte a tetszésem. Igaz Java kellett neki mi kicsit móka volt feltenni... De teljesen jól működik. Elégedett vagyok.

    A Plex estén is működött végül a DLNA rész csak kellett neki egy on/off a szolgáltatásra mert amúgy nem ment valami rendesen. Viszont ezután már rendben működött. Szóval akár maradhatott volna is, de végül Serviiot mardt...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz enginev3.0 #2251 üzenetére

    Első 14 napig próbaidőszak Pro verzióból. Utána Free-vel megy tovább.
    Különbségek.

    Nekem most pont elég a free csomag. De a pro sem egy halál drága valami... Szóval lehet később megveszem. Majd az idő eldönti.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz TommyGun #2253 üzenetére

    Egyértelmű választ nem tudok a kérdéseidre... Fentebb ajánlották nekem is. A win10 nálam nem játszik erre a célra azt főleg nem ismerem. Nálam a fő feltétel, hogy Xpenologyra telepíthető legyen. (És lehetőleg ne kelljen széttúrni hozzá 43 konfig fájlt. ) Ezt mindkettő teljesítette, így ez alapján még bármelyik lehetett volna.
    Azt írták fentebb a serviio jobb DLNA szolgáltatásban. Ezt én most így elhiszem. De ettől függetlenül egy próbát futottam mindkettővel. Az LG Plex appnak több olyan kényelmetlensége volt ami az eddigi megoldásomhoz képest probléma. Xplayt már nem néztem meg. DLNA volt a lényeg, hogy a TV-n keresztül ugyanaz a lejátszási élmény legyen mint eddig. Anélkül, hogy extra kliens lenne a követelmény. Ráadásul sok helyen írták, hogy a kliens az elég fontos Plex mellé. Nekem ez meg annyira nem tetszik.
    A Plexnél is elindult végül a DLNA, de kezdeti problémákhoz képest a Serviio egyből jól működött.

    Úgyértem a TVn látod a mappákat amiket megosztasz és KB ennyi?

    Ha nagyon leegyszerűsítem akkor a válasz igen...

    Nemrég néztünk egy 4K, HDR anyagot még a Twonky-ról jött DLNA-val és a TV jelezte, hogy ez egy HDR anyag. Ehhez adta a megjelenítési profilt is és nagyon szépen játszotta. Így én annyira nem gondolkodom a transcoding témán. De ha mégis szükség lenne rá, az sem lenne gond, mert egy Xeon X5670-ből kap 2 magot 4 szálat az Xpeno 2GB RAM mellett. Szóval amit eddig láttam terhelés az meg sem erőltette.

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés