Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Tikakukac #171 üzenetére

    És nekiálltam aztán 2mm hullámvölgyekkel a konyhában már én falaztam. Ez 30 évnyi kőműves rutinnak a szakinak +/- 3,5cm-el sikerült a fürdőben, az ajtót úgy kellett vízsugarassal megvágatnom a díszlécnél. És amikor ezt prezentáltam akkor letiltotta a telszámomat és az utcán se köszön azóta. Tessék, ezt értem el.
    Ez vicces sztori és édesapám jut eszembe róla, aki maximalista és így a házunkon is csak az van elbaszva, amit nem ő csinált. :DDD
    Ő már az elején köpködött a szakikra, akik centiben dolgoznak. Szerinte az nem mértékegység, az ökörhugyozás. Ő meg vasas szakmából jött és nálunk a házon minden miliméterre van megcsinálva. A beton is. ;] Emelem kalapom, mert a víz is arra folyik rajta, ahova kell.
    De még a tetves gyepházagos téglákat is fél napig szinteztük az udvaron - itt azért már kezdett elegem lenni. Ez az ember meg még képes volt talicskával áthordani a telek egyik feléből a földet a másik felébe, mert kicsit lejt a domb és az úgy nem jó. :DDD

    Nálunk kivitelező egyszer betonozott, de azt fel kellett verni, mert se a vízelfolyás nem volt jó, de még le se tudta rakni egyenletesen és az egyik sarkára csak pár centi anyagvastagság jutott. Ezzel a munkával nem tudtunk mit kezdeni, úgyhogy felver és állhattunk neki sajátkezűleg. Az a szomorú csak, hogy ha az ember tényleg jó munkát akar, akkor kénytelen megtanulni a szakmát. Meg mellette még száz másikat. :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák