Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csorbi

    addikt

    válasz d@minator #14190 üzenetére

    A helyi szerelő hülyeségeket beszél, vetít, színez, nem tudom (tudnám, csak nem akarom ;] ) ezt másképp fogalmazni. 3 éven belül ritkán hívnak "helyi" szerelőt, ilyenkor általában azért a gyári jótállás a legtöbb esetben még él. Ha netán mégis meghibásodik egy gép, az egyáltalán nem jellemző, legalábbis ami a gyártási/tervezési hibát illeti, ott nagyon erősen a felhasználói nemtörődömségek áldozata lesz egy gép. Elég ha beüzemeléskor nem veszik ki a dobrögzítőt (ó itt is hány ilyen eset volt), vagy nem teszik vízszintbe, és úgy járatják szerencsétlent amíg bírja. Túlterhelik/agyonvegyszerezik/nem tisztítják, stb. Zsebeket nem ürítik ki, tele megy a gép pénzérmékkel/mindenmással, és még millió dolgot sorolhatnék, de nem akarok.
    A mosógép legnagyobb ellensége még mindig az átlag(alatti) felhasználó, és sajnos azokból van elpusztíthatatlan mennyiség.

  • Reynaldo

    junior tag

    válasz d@minator #14190 üzenetére

    Szerencsére itt nincs olyan helyi szerelő, mint nálatok. ;] Az itteni helyi szerelővel vagy 10 éve beszéltem utoljára, amikor klímákról érdeklődtem, de nem ért rá beszerelni.

    Valóban volt zajos szivattyú az LG-knél, amire azt mondták, hogy azért hallatszott ki annyira, mert szuper csendes volt a meghajtása a DirectDrive motorral. Kihallatszott a víz csobogása is. De garanciába szó nélkül cserélték, már, ha valaki bejelentette. Még nem írta senki, hogy vibrál, ha meg vibrál, akkor mindegyik vibrál, mert a jellegzetes centrifuga hang mindegyiknél megvan, minél magasabb fordulatú, de az is igaz, hogy annál jobban kifacsarja a vizet a ruhákból, ami nem baj, egy csukott fürdőszoba ajtó mögött dolgozzon csak nyugodtan. De elviseljük éppen a konyhában is. A hajszárítót is elviseljük, ami 90dB körűl is lehet.
    Mindegyik mosógép csapágyazható, különben nem árulnának csapágyakat hozzájuk.
    Electrolux-nál még nem is hallottam a szivattyú hangját, de mindegy. Kiegyensúlyozásra sem panaszkodtunk itt, pedig sokan használunk olyat, vagy AEG-et is. A spórolás az volt vele, hogy 10 év felettiként még nem kellett meg csapágyazni. De ha van rá 5 év gyári garanciád, akkor megcsinálják, ez a fontos.
    A többit inkább hagyjuk.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák