Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lauda

    félisten

    válasz Sinesol #11606 üzenetére

    Nem látok logikát abban, hogy egy eszköz külön maga melegítse a vizet (hasamra ütök) 2 méterre a bojlertől, amiben ott van felmelegítve (ismét hasamra ütök) 80-120 liter 60 fokos melegvíz. Gázbojlerrel melegítve ráadásul töredéke költségen. Ennek pont annyi értelme van, mintha minden kiálláshoz külön vízmelegítőt szerelnénk.

    Ez a jelenlegi trend biztos jó valakiknek, de hogy azok nem mi fogyasztók vagyunk, abban szinte biztos vagyok. A melegvíz bekötéses (agyonbonyolított :D) energolux gépek gyakorlatilag gond nélkül elmentek 20 éveket, csak arra kellett vigyázni, hogy centrinél le ne verje a csempét (mikor már hulladékká vált a kiegyensúlyozó megoldása). Annó nálunk is jött egy kis karácsonyi pénz, na abból lett egy szép új whirlpool gép, aminek kb. 6 év után beszart a vezérlőpanelje és egy új gép árának a fele lett volna a javítása, így ment is a ganéba.

    [ Szerkesztve ]

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz Sinesol #11606 üzenetére

    ...azért az irodában ülős ruhák 3 órán keresztüli mosása távol áll a normálistól.

    A keverőtárcsással a nagymamám pillanatok alatt kimosott mindent, ágyneműtől a nagyfater melós ruhájáig, szórta át a centrifugába, onnan ki a ruhaszárítóra, szerintem egy óra alatt megvolt a nagymosás, ami egy mai géppel egy napig tartana - és nem lesznek a ruhák sem olyan tiszták, sem olyan illatosak, + jobban ki is nyírja egy ilyen 3 óráig alig nedvesen dörzsölgetés.

    Szóval van ez a két véglet, és az optimális valahol a kettő között van ;-)

    Az én kb. 20-25 éves Miele gépem (Novo Eco, W806: cseréltem már benne szénkeféket, aztán lengéscsillapítókat, 1-2 hónapja meg lúgszivattyút, remélem pár évit most újra békén hagy ;-) egy szuper gép lenne, mert jó programok vannak rajta, szépen mos, a ruhákat sem nyírja ki.
    Az igazi akkor lenne, ha meleg vizet is tudna fogadni: a legtöbb mindent a fél órás programon is simán ki lehetne mosni, ha rögtön meleggel indítana! Meg ha egy kicsit emelnék a vízszinten (lehet, de nem akartam bolygatni, állítólag kényes cucc az a nyomásmérős akármi benne)

Új hozzászólás Aktív témák