Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vasti74

    aktív tag

    Sziasztok!

    A nagy kérdés: milyen mosógépet vegyek??? ;-)

    Az van ugyanis, hogy a végét járja a kb. 12 éve használtan vett Miele W806 mosógépünk :-( Piszok sokat dolgozott, egy új sem bírt volna ki szerintem ennyit. Az elmúlt 2-3 évben kapott tőlem új szénkeféket, új lengéscsillapítókat, erre most szimeringes és csapágyas lett, ereszti mellette a vizet is - ezzel már nem tudok mit kezdeni.

    Szóval kellene helyette valami, ami elég, ha azt tudja, amit ez tudott: 5kg kapacitás már elég, az 1200-as centrifuga is elég, semmi extra hókuszpókusz nem kell rá, sőt az sem érdekel, hogy mennyi rá a garancia! Nem kell keskenynek lennie, van elég mély hely neki.

    Csak működjön kb. 25 évig, mint ez a Miele ;-)
    Ezen nincs egy rozsdafolt sem, belül sem, hihetetlen egy masina...

    Elég sokat mosunk, nem is tudom, hetente 6-8-10 majdnem tele mosás simán megvan, szóval nem fürdőszobadísz lesz csak a gép ;-)

    És itt akadtam el: olvasgatok mindenfélét a mai gépekről, de áááá, ez a Miele már nem az a Miele, műanyag üst, szétporladó dobcsillag, döglő elektronika. Ez az Elektra Bregenz már nem az az Elektra Bregenz, ez e Bosch - Siemens sem olyan már, mint régen...

    De valamit mégis vennem kellene rövid időn belül. Adjatok kérlek tanácsot, melyik gyártó melyik gépe az, aminél van arra remény, hogy >10 évig nem lesz gondom a géppel?

    Megnéztem (az osztrák, mert itt élünk) MM oldalát, bepipáltam, hogy 5 csillag, és aminek a legtöbb értékelése volt, az a SIEMENS WM14VMFCB9 nevű masina. De ugye ebből még ebből sem derül ki, hogy bírja-e 5, vagy 10 évig?! Nekem a nagy gáz az, ha tönkremegy, mert olyan vacak helyen van, hogy két izmos ember kell a ki és bepakoláshoz :-(

    Előre is köszönöm, üdv: Vasti

    [ Szerkesztve ]

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz Csorbi #11164 üzenetére

    Hát pl. úgy, hogy - feltételezem - vannak olyan szakik, akik látnak mosógépeket, ismerik a belvilágukat, a felépítésüket, stb., (nem tudom, mert én sem értek hozzá) , és így azt is tudják kb., hogy melyik a minőségi darab, és melyik az ipari hulladék?! ;-)

    Mert talán a legtöbb modell nem olyan, hogy a múlt héten megjelent, a jövő héten meg már egy teljesen új és más felépítésű modell váltja. És ha a modellszám más is, a felépítés, a felhasznált anyagok még lehetnek hasonlóak vagy akár ugyanazok is - de ezt szintén csak olyanok tudják, akik ezzel foglalkoznak.

    Aztán előfordulhat itt olyan szaki is, aki egy márkának a szakértője, mert szakszervizben dolgozik...

    Szóval több oka is lehet annak, hogy valaki ért a mosógépekhez, és megalapozottan tud tanácsot adni, még ha "csak" egy gyártó termékein belül is ;-)

    (A heti 8-10 kör mosás szerintem szintén nem ismeretlen felhasználói igény: van, akiknél 2-3 mosás megy le egy héten, és vannak, akik mosodát üzemeltetnének napi 4-5 mosással ;-)

    És OK, nem megterhelő új gépet venni: csak a környezetnek megterhelő, ha nem 10-15, esetleg 20, hanem 2-5 évente kell kidobni egy mosógépet... Arról nem is beszélve, hogy egy mosógép ki-be pakolgatása nem túl jó hobbi, mert nem csak úgy megy, hogy felkapom, és elviszem (a Miele-t két embernek is rendesen meg kellene markolni, de fogás sincs rajta sehol rendesen, szóval lehet vele szépen birkózni!)

    [ Szerkesztve ]

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz Sinesol #11166 üzenetére

    Ez a Miele-infó jól hangzik: erősen hajlok rá, hogy újra Miele legyen, csak elbizonytalanodtam ;-) Rákerestem a profi gépeikre, 3.150€ a legolcsóbb... Kíváncsi vagyok, hogy mennyiben tér el egy csúcs, de otthonra szánt mosógéptől a felépítése? Gondolom elég sok mindenben ;-)

    Esetleg szakmai kapcsolatban állsz a mosógépekkel, valamelyik gyártóval?

    A Whirlpool Pro gépe az azért Pro, mert jól néz ki a neve végén az a Pro szócska, és ezt az árban is lehet érvényesíteni, vagy valóban profi a gép? Mert manapság sajnos egy ilyen odabiggyesztett Pro bármit jelenthet, akár azt is, hogy "profi" mosóprogramokat tud a gép, de a lényeg, a mechanika és az elektronika kivitelezése ettől még ugyanolyan átlagos vacak, mint a legtöbb gépben...
    És a "Pro programok" pont nem érdekelnek ;-) 2-3 programot használunk a gépen, annyi bőven elég.

    A nagyobb kapacitás talán lehet előny, de nem hiszem, hogy kihasználnánk, mert az 5kg-os gépet is ritkán pakoljuk teljesen tele: a hölgyek (feleség + két nagy lánygyerek) nem szeretik keverni a színeket, kb. mindent külön mosnának ;-) Pár ruhadarabbal már elindítanak egy mosást.

    [ Szerkesztve ]

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz Csorbi #11169 üzenetére

    A mosáskor ami igazán anti-öko ;-) , az a víz és áramfelhasználás (ez utóbbi főleg a fűtés miatt). Kevés ruhával kevesebb vizet is használ, és a kevés vizet kevesebb energia hőn tartani... ;-) De a kevés ruha nem azt jelenti nálunk, hogy két zokni, szóval azért nem üres gépet pörgetünk ;-)

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz Sinesol #11170 üzenetére

    Azt sejtem, hogy a Miele még mindig jobb talán, mint egy harmadannyiba kerülő gép.
    De mindenféle fórumokon azt olvasom, hogy azért egy régebbi géphez képest, mint amilyen pl. most van itthon már spóroltak ők is az anyagokkal...
    Remélem, azért még mindig jobb, mint a többi ;-)
    Na nézegetem a típusokat, nekem tetszik pl. a TwinDos, de az asszony szerint drága így a mosás: utánaolvasok, mi merre mennyi pontosan.

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz dugo_ #11180 üzenetére

    Hol?
    Kinek?
    ...mert az kb. 3000€ nettó lenne, ami nem túl általános ;-)

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz Csorbi #11187 üzenetére

    Ja... OK! :-)
    Ha otthon megkapnám az ott feltüntetett átlagbért, akkor nem cuccoltam volna sok éve a családdal Ausztriába, hogy a térkép szerint jóval az itteni átlagbér alatt robotoljak... ;-)

    [ Szerkesztve ]

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz Csorbi #11189 üzenetére

    Ezzel csak arra akartam célozni, hogy egy átlagember egy átlag vidéki városban ha megkérdez egy csomó embert az ismeretségi körében, a legtöbben csak szeretnének átlagbért keresni.
    Szóval valamire azt mondani, hogy az átlagbérhez képest nem is olyan drága, nem túl sokat segít a legtöbb embernek: Magyarországon a nyugati országok átlagbérével jönni meg (főleg, hogy az átlagember itt sem átlagbért keres: vannak mérnök, és valóban mérnökként dolgozó ismerőseim, még ők is erősen tapsolnának, ha a bérük megközelítené a nettó 2900 ajrót) pláne értelmetlen, hiszem ezek szerint az Audi A8, meg a BMW X6 sem drága!
    Mert egy átlagos magyar családban nem az egyik kereső négy napi, tehát mondhatjuk, hogy a család 2 napi átlagkeresete egy nem is olcsó mosógép...
    Tehát az ilyen beírások teljesen értelmetlenek, de azt hittem, erre magatoktól is rájöttök ;-)

    [ Szerkesztve ]

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz grabber #11196 üzenetére

    A gari az egy érdekes dolog.

    Vehetsz pl. 5 év garival készüléket, aztán ha megdöglik 2-3 év múlva, akkor majd szépen elmondja a márkaszerviz, hogy miért nem vonatkozik rá a garancia... Lásd Nokia telefonok, sokszor a számítógép alkatrészek, stb.

    (Aztán az is megoldás, mint pl. az IKEA-s matracoknál ;-) Tudják, hogy az eladott termékek jelentős része nem fogja kibírni a garanciaidő végéig: de az okos közgazdászok kitalálták, hogy kb. mennyi nem fogja kibírni, és mennyiért kell gyártani, aztán meg eladni a termékeket, hogy amit visszahoznak gariban, azt egy laza mozdulattal kérdezés nélkül a kukába dobják, és adjanak helyette egy másikat. Tehát itt csak annyi a titok, hogy a lehető legolcsóbban kell gyártani, aztán amilyen drágán csak lehet, eladni: garit meg "bármennyit" be lehet vállalni, mert nem minden pl. mosógép kerül 5 gyerekes családhoz, ahol mindennap kettőt mosnak! Amelyik meg mégis oda kerül, és évente beszarik, simán kicserélik, mert kerestek eleget azokon, akik keveset használják, és kihúzza náluk a gari végéig a gép)

    És vehetsz egy olyan készüléket, amiről az a hír járja, hogy minőségi: lehet, hogy 3 év garancia van rá, de valószínűleg nem lesz rá szükség, mert esélyes, hogy 10-15 évig működni fog.

    Sajnos azt nem tudom, hogy a Miele még mindig olyan jó-e, mint volt?
    Sőt, nekem az is bőven elég, ha csak fele olyan jó ;-)

    Ja, a garinál (is) mindig meg kell nézni az apró betűs részt, mert érdekes dolgok derülhetnek ki... Pl. hogy mire vonatkozik az extra hosszú garancia, és mire nem.
    DD-os mosógépek 10 év garanciája, ami csak a gyakorlatilag soha tönkre nem menő részére vonatkozik a gépnek, de pl. a megdöglő elektronikákra már nem?
    Autók átrozsdásodásra vonatkozó garanciája?

    [ Szerkesztve ]

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz Sinesol #11199 üzenetére

    A mi Miele gépünk valamikor a kilencvenes évek közepén készülhetett. Használt gépekkel foglalkozó fickótól vettem kb. 12 éve, 30.000 forintért, mert patika állapotban volt - azt hittem azért, mert nem használták, aztán így 12 év után kiderült, hogy inkább azért, mert jól összerakták ;-) Ugyanis a gép még most is teljesen szép állapotban van (azt leszámítva, hogy a műanyag részeken van pár karc, mert már a negyedik lakásban lakik velünk, és a költözés nem egyszerű ;-) , nem csak kívül, hanem belül is: rozsdának nyoma sincs sehol!
    Az előző (még kb. 20 éve vásárolt, egyszerű programkapcsolós) Whirlpool gépünk, ami bekerült a fürdőbe, aztán meg a hulladéktelepre, 8 év alatt teljesen lepusztult: rozsdásodott mindenhol, a programkapcsolója pár év után már vacakolt, de nem érte volna meg kicserélni, aztán szerencsére csapágyas is lett.

    A használt Miele mosógép vásárlásának egyébként az az előzménye, hogy szintén úgy 20 éve vettünk egy porszívót, talán LG-t, ami kb. 2 évig bírta, iszonyat hangos volt, és alig szívott. Tönkrement, vettünk egy talán Samsung-ot, ami még hangosabb volt, és ugyanúgy nem szívott, vagy még annyira sem: azzal már gyakorlatilag nem is lehetett porszívózni... Kérdeztem fórumokon, hogy mit??? Azt írták többen, szakik, hogy Miele-t, akár használtan is.
    Így vettem a Vaterán kb. 16 éve egy használt Miele S 513 porszívót ha jól emlékszek 14.000 forintért tip-top állapotban, minden része (cső, kefe, stb.) eredeti és szép volt. Mindkét újan vásárolt hulladék drágább volt... Azóta is hibátlanul működik!!! Pedig nincs kímélve, és a lakások sem voltak kicsit, amikben használtuk.
    És hogyan működik: piszok halk, és piszkosul erősen szív! Egyszerűen döbbenetesen jó gép, ha egyszer tönkremegy (bár szerintem nem fog soha tönkremenni, ahogy kinéz ;-) , biztosan újra gondolkodás nélkül Miele porszívót veszek.

    Na szóval ezért vettem használt Miele mosógépet, amikor mosógép kellett, az új, de olcsó helyett... 30.000 forint volt, de 2x-3x ennyibe kerülő új gépből szerintem kettőt már elhasználtunk volna ennyi idő alatt (de ahogy csökken a gépek tartóssága, lehet, hogy többet)

    Ha nem Ausztriában élnénk, megjavíttatnánk: de itt nem is találnék embert, aki nekiállna, ha meg mégis, olcsóbban jövök ki szerintem egy új géppel ;-)

    [ Szerkesztve ]

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz koozed #11286 üzenetére

    Ha használt, de garanciával adott gépek is szóba jöhetnek, akkor kérdezd meg őt. Biztosan azt is meg tudja mondani, hogy a gépei közül melyikek azok, amik kevésbé "okosak", de tartósak.

    Én (nem tőle) úgy 12 éve vettem egy használt Miele gépet, ha ennyit nem is, de heti 10 mosást biztosan bepakolunk. Lengéscsillapítót és szénkefét cseréltem benne eddig az évek során, és most ment tönkre a szimering, de azért, mert olyan melós ruhákat mostam benne, amit piszkosul nem kellene (köszörűs műhelyben melózok egy ideje, rozsdamentes és titán por lep egész nap)

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz Z_A_P #11312 üzenetére

    Ahogy én tudom, legalábbis ha különálló szárítógépről van szó:

    A kondenzációs faék egyszerű, egy ventilátor a forró levegőt nyomja át a dobban pörgő ruhákon, aztán a kondenzátoron, amit egy másik ventilátor hűt (a helyiség levegőjével) A kondenzátor hidegebb, mint a keringő levegő -> kicsapódik a páratartalom rajta. Kb. ennyi alkatrész van benne: a fűtőbetét, a két ventilátor, a motor, ami a dobot forgatja, meg a kis szivattyú, ami a kicsapódott vizet felszívja a tartályba.

    A hőszivattyús kb. ugyanez, csak egy "hűtőszekrénnyel" megspékelve ;-) Itt a kondenzátor hűtve van, ezért nem kell annyira felmelegíteni a ruhákat (így kíméletesebb) , és így is hatékonyabban csapódik ki a páratartalom a kondenzátoron. Na ez az (a bezsúfolt hűtő rész) , ami állítólag tönkre tud menni, aztán nem egyszerű és olcsó javítani.

    Legalábbis én erre jutottam, amikor szárítógépet vettem, és mivel szeretem az egyszerű és tartós dolgokat, kondenzációst vettem...

    Ha mosó-szárítógép, akkor nem tudom pontosan, mert olyat nem is kerestem ;-)
    De úgy tudom, a probléma ott kezdődik, hogy a mosáshoz és a szárításhoz pont "ellentétes" felépítésű dob kell (a mosáshoz hátul zárt, körben lyukacsos, a szárításhoz meg körben zárt, hátul lyukacsos) , így már elvileg is erős kompromisszummal indul a kombinált gép. ehhez hozzájön az "és mindez hová fér el egy akkora dobozban" ;-) kérdés, főleg, ha hőszivattyús a masina... Azért majd megnézném a mester arcát, amikor egy ilyen tönkremegy, és szét kell borítania.
    Szintén ha jól tudom ;-) a kondenzációs kombinált gépek, legalábbis régebben egyszerűen a hideg csapvízzel hűtötték a dobot (...vagy az üstöt?) , forgatták és meleg levegővel fújták a ruhákat, aztán valami előbb-utóbb kicsapódott valahová... Sok-sok energia és víz felhasználásával, lassan szárítottak, ráadásul egy mosógép a benne maradt mosószer maradványoktól előbb-utóbb nem túl jó illatú, hát, abban punnyasztani a ruhákat még órákig nem túl jó dolog szerintem.
    Szóval a kombi gép nagyon szükségmegoldás...

    [ Szerkesztve ]

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz Lami66 #11317 üzenetére

    ...a szárítógépet gondolom nem porszívónak használtátok valamilyen módon - normál használat közben meg a bent lévő levegőt kergeti körbe-körbe, szóval ami felrakódik a hőcserélőre, az a ruhákból származik, és nem a szőnyegekből meg a padlóról ;-)

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz Sinesol #11321 üzenetére

    Ez kétségtelenül piszok nagy előnye a hőszivattyús gépeknek! Alacsonyabb hőfokon szárítanak, kímélve a ruhákat, és még hatékonyabban is.
    És tudom, hogy hülyeség mindig mindet ehhez mérni, de ha pl. egy 200.000 forintos hőszivattyús gép 5 évig működik, aztán totálkár, az havi bontásban két doboz cigi ára (...sem már) , szóval nem visz csődbe egy családot sem.
    A kondenzációsban meg pár ruha azért hősi halált hal, mire kitapasztalja az ember, hogy mi bírja azt a jó magas hőmérsékleten gyötrést, és mi nem - az sem ingyen van ;-)
    Nálam azért volt szempont az egyszerűség, mert szeretek mindent magam javítani... A hőszivattyúsnak meg nem állnék neki ;-)

    [ Szerkesztve ]

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz dugo_ #11325 üzenetére

    Jaaaa....
    Rutinos háztartási gép szerelőként pikk-pakk megvan a dolog, és ha elég nagy a fürdőszoba, nem is olyan kellemetlen ;-)
    De ezek a videók csalókák tudnak lenni annyiban, hogy tényleg rutin és szerszámok kellenek, mert elsőre azért nem megy ám olyan gyorsan, mint a videón... ;-)
    Persze nem lehetetlen, sőt! Sokan szeretnek barkácsolni - én is :-) Hamar belejön az ember, és a sikerélmény + spórolás együtt nagyon jó.
    Nekünk van egy legalább 20-25 éves Miele mosógépünk, amit már harmadszor kapok szét: először lengéscsillapítókat cseréltem, aztán szénkeféket, most meg az ürítőszivattyú ment tönkre, tegnap megrendeltem, a héten megjön, hurrá :-)
    Főleg nagy öröm, hogy azt hittem, a szimering ment tönkre, és ott ereszti a vizet: na azt már nem álltam volna neki kicserélni. De kiderült, hogy a járólapunk olyan cseles alatta, hogy a gép bal elejétől a víz először elfolyik balra hátra, aztán onnan előre :-)
    Elvből nem dobom ki a gépet, amíg menthető, addig megmentem. Csökkentsük a szeméttermelést ;-)

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz laci06 #11409 üzenetére

    Helló!
    Szárítógép - piszok jó dolog :-)
    Mondjuk a napon szárított ruhák az igaziak, úgyhogy mi csak ősztől tavaszig használjuk: de amennyi vizet kiöntünk a tartályából, nem semmi, hogy az nem a szoba levegőjébe kerül! Nem párásak az ablakok, stb.
    Nekünk kondenzációs van, ezeket csak kímélő programon, csökkentett hőmérsékleten, és nem teljesen szárazra szárítva szabad használni a legtöbb ruhánál, mert összemennek...
    A hőszivattyús kíméletesebb a ruhákhoz, ha egyszer majd cserélni kell a mostani gépet, hőszivattyúsat veszünk.

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz harry #11417 üzenetére

    Mi a kondenzációs géppel csak az ágyneműt, törölközőt stb. szárítjuk teljesen szárazra, a ruhákat vasalós programra tesszük be, amivel egy kicsit nedvesek maradnak. Kiteregetjük őket, de az már nudli ;-) A víz kb. 99%-a szerintem a gépben marad: a teregetés főleg azért jó, mert átszellőzik a ruha.
    Lehet, hogy a masinánkban van a hiba (olcsó Gorenje) , de ha pl. a törölközőket "szekrényszáraz" programon, magas hőmérsékleten szárítjuk, kiszedve a gépből akkor is érzem, hogy ráfér még egy kis szellőzés, hogy valóban száraz legyen.
    Gondolom egy hőszivattyús azért jobb munkát végez... De fél órára kirakni a ruhákat a szárítóra nem egy nagy dolog ;-)

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz harry #11424 üzenetére

    OK, ez is egy szempont ;-)
    Nálunk (két gyerek) sok a mosás, és nem mindegy télen, hogy hány liter víz kerül a lakás levegőjébe... Ezért kell a gép.
    És ami miatt kiteregetjük: a gépből kivéve nem tetszik a ruhák illata ;-) Olyan szárítógép szaguk van. A gép tiszta, takarítom rendszeresen (ezt kell is) , van Dr. Beckmann Wäsche Duft és Wäscheball ;-) , de ennek ellenére is (szerintünk) jót tesz a ruháknak, ha egy kicsit átszellőznek a levegőn.
    De tényleg csak húsz percet, maximum fél órát: amúgy ha a mosógépből kiteregetem (1100-as centrifuga, Miele mosógép) akkor fél napig kell kerülgetni egy mosást, mire leszárad.

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz Lami66 #11519 üzenetére

    Nekünk egy legalább 20 éves Miele gépünk van: mindig benyomom a Wasser Plus gombot, de általában szoktam még a locsolókannával ;-) utánatölteni: a ruhák fajtájától, mennyiségétől, koszosságától függően 5-10 litert... Mosni - szerintem - vízzel lehet ;-)

    Ok, persze, takarékoskodni kell mindennel, manapság az a legfontosabb: de szerintem a heti pár mosásnál az a pár tíz liter plusz víz nem fogja az ökoszisztémát romba dönteni (fürdéshez pl. nagyságrendekkel többet elhasznál az ember) , de azért ésszel, ne menjen már a minőség, használhatóság rovására semmi... Mert ha a ruhákat kell hamar kidobni, akkor meg tök jó, hogy spóroltam a vízzel, de több szemetet termeltem.

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz Csorbi #11569 üzenetére

    Hááát...

    Ha a HMV pl. 50 fokos, és arra köti a tulaj a csak egy (hidegnek feltételezett) víz bekötési lehetőséggel rendelkező mosógépet, akkor nehéz lesz 30 vagy 40 fokon mosni ;-)

    Az viszont tény, hogy a mosógépnek és a mosásnak a felsorolt okokból (nem a mosógép vízkövesedik, kb. azonnal a beállított hőmérsékleten indul a mosás, stb.) tök jó lenne, ha lenne meleg víz csatlakozó a gépeken! Kár, hogy még nem láttam olyan fürdőszobát, ahol meleg víz csatlakozó is volt a mosógépnél...

    Egyébként pont a felmelegedési idő (és részben a mosógép kímélése) miatt én úgy mosok, hogy jó meleg vizet öntök a gépbe, miközben engedi be a hideget ;-) Ez mini programnál (a mi gépünkön kb. fél óra 40 fokon) nagyon nem mindegy. A mosási idő ugyanis piszok rövid, kb. éppen csak felmelegszik a víz és feloldódik a "kapszula", aztán már szivattyúzza is le, és öblöget. Én a ruhamennyiség alapján kb. megsaccolom, hogy mennyi és milyen meleg vizet öntsek még be a gépbe (mert a vízmennyiséget is keveslem ;-) , és amikor indítom a programot, már kezemben a locsolókanna a jó meleg vízzel, és öntöm befelé. Sőt, néha pár fordulat után, amikor a ruhák már átnedvesedtek kikapcsolom a főkapcsolóval pár percre (a gép visszakapcsolva onnan folytatja a programot, ahol abbahagyta) , és megtankolom kannából vízzel... Nem buta, érzi, hogy elég a víz, nem tölti túl. Amíg töltögetem, a kapszula is feloldódik. Egy kis macera, de érezhetően jobban mos mini programon, mert így kb. meleg vízzel és feloldódott kapszulával indul a program!

    Jó, mondjuk én elég bogaras vagyok a műszaki cuccokkal ;-)

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz Sinesol #11603 üzenetére

    Én sem vagyok fiatal - de még gyerek voltam akkoriban ;-) Mindenesetre úgy emlékszem, hogy kb. ugyanannak a gépnek volt csak hideg vizes, és hideg-meleg vizes változata! Szóval nem azért volt meleg víz csatlakozás, mert nem tudta felmelegíteni a vizet ;-)

    Az egyszerűsödés oka szerintem főleg a spórolás: a gyártók az olcsó, egyszerű, "eldobható" gépekre szoktatták rá a vevőket. Egyszerűen azért, mert két irány van valamilyen termék gyártásánál: vagy olcsó vackot kell gyártani a lehető leghitványabb anyagokból, és abból rengeteget eladni (és a vevőt az sem nagyon zavarja, ha néhány év csak egy készülék élettartama, hiszen olcsó, vesz egy újat, és kész) , vagy nem a mennyiségre, hanem a minőségre kell menni - és kb. olyan gépeket kell gyártani, amilyeneket régen gyártottak, 30-40 éve, és amik esetleg évtizedekig működnek.

    Nehéz eset, mert a drága gépet kevesebben veszik, és a vevő elvárásai is magasabbak egy 4-500.000 forintos, mint egy 100.000 forintossal pl. mosógéppel szemben...

    Ja, szerintem rögtön rendelkezésre álló meleg víz azért egy ideje a fürdőszobák nagy részében van egy ideje ;-) Úgyhogy ez sem indokolja a meleg víz csatlakozó lemaradását (amit amúgy nem is kötelező használni, az ilyen gépek működnek csak hideg vízre kötve is!)

    Szóval röviden: az egy vízcsatlakozó oka kb. csak a spórolás. Ha a gyártó tud 3 forintot spórolni egy sorozatgyártott terméken, akkor azt a 3 forintot meg is akarja spórolni!

    A készülék VALÓS tudása (nem olyanokra gondolok, mint pl. a tévéknél a 4k, 8k, egyszer az az újítás, hogy van 3D, aztán az, hogy nincs, egyszer az, hogy sík, aztán hogy homorú, aztán hogy újra sík, közben meg egyre butábbak és használhatatlanok ;-) már rég nem fontos, nem szempont, csak hülye lényegtelen paraméterekkel kell dobálózni, sajnos...

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz Sinesol #11606 üzenetére

    ...azért az irodában ülős ruhák 3 órán keresztüli mosása távol áll a normálistól.

    A keverőtárcsással a nagymamám pillanatok alatt kimosott mindent, ágyneműtől a nagyfater melós ruhájáig, szórta át a centrifugába, onnan ki a ruhaszárítóra, szerintem egy óra alatt megvolt a nagymosás, ami egy mai géppel egy napig tartana - és nem lesznek a ruhák sem olyan tiszták, sem olyan illatosak, + jobban ki is nyírja egy ilyen 3 óráig alig nedvesen dörzsölgetés.

    Szóval van ez a két véglet, és az optimális valahol a kettő között van ;-)

    Az én kb. 20-25 éves Miele gépem (Novo Eco, W806: cseréltem már benne szénkeféket, aztán lengéscsillapítókat, 1-2 hónapja meg lúgszivattyút, remélem pár évit most újra békén hagy ;-) egy szuper gép lenne, mert jó programok vannak rajta, szépen mos, a ruhákat sem nyírja ki.
    Az igazi akkor lenne, ha meleg vizet is tudna fogadni: a legtöbb mindent a fél órás programon is simán ki lehetne mosni, ha rögtön meleggel indítana! Meg ha egy kicsit emelnék a vízszinten (lehet, de nem akartam bolygatni, állítólag kényes cucc az a nyomásmérős akármi benne)

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz Csorbi #11613 üzenetére

    - Nem irodai melós vagyok
    - Nincs is 3 órás program a gépemen
    - Tudom használni a mosógépet, érdek hozzá, mint állat, még meg is javítom, ha kell
    - Rohadtul unatkozol, mert mindenbe belekötsz
    :-)

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz Lauda #11634 üzenetére

    Szerintem onnan, hogy a motor (dob) fordulatszáma nagyon ingadozik!
    Aztán hogy ezt hogyan érzékelik (mármint a fordulatszámot) , gondolom attól is függ, hogy milyen megoldású a meghajtás, motor, stb.
    De a lényeg: ha minden dobfordulatnál van egy nagy lassulás-gyorsulás, akkor valószínűleg ugrál ;-) Ilyenkor lassít, ha értelmes, "újrapozicionálja" a ruhákat, aztán újrapróbálkozik.

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz Lauda #11637 üzenetére

    Az meg egy nyomáskapcsoló. Valahol a szivattyú (alul, ahol kifolyik a víz, a lúgszivattyú) környékén van egy légtartály: ahogy töltődik fel az üst vízzel, nyomja össze benne a levegőt, és a tetejéről egy cső vezet egy nyomáskapcsolóra. Illetve két nyomáskapcsoló is szokott lenni egy házban, mert a gépek több vízszinttel dolgoznak általában...

    Gyárilag be vannak "kalibrálva" a nyomáskapcsolók (a rugóerők) , de lehet őket állítani simán kívülről egy csavarhúzóval: bátrabbak ;-) ezen tudják emelni a vízszintet, ha úgy gondolják, túl kevés vízzel mos a gép. Én még nem mertem csavargatni, pedig párszor szétkaptam már a gépemet, szakik nem javasolják: inkább fogom a kis öntözőkannát, és öntök utána vizet ;-)

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz Lauda #11636 üzenetére

    Hát ja... Calgonnal a gyártója is többet keres ;-)

    Nekem egy piszok régi Miele gépem van (rozsdamentes acél az üst is, nem csak a dob) , eddig még csak jó kemény vizes környékeken dolgozott szegény (ahol kb. 9 éve lakunk, a vízforralót és a kávéfőzőket jó gyakran kell vízkőmentesítenem)
    Kukkantottam már bele nem egyszer ezért-azért: csillog az üst, pedig csodaszert még sohasem látott. Pár havonta adok neki mosógéptisztítót, de azt inkább csak a higiénia miatt.

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz Lauda #11640 üzenetére

    Igen, az a fehér hurkatöltő az az alkatrészes oldalon ;-)

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz asdf_ #11642 üzenetére

    Nem tudom - nem szakmám, és nem is hobbim a mosógép szerelés!
    Volt eddig két gépünk, ha gond volt vele, próbáltam magam megjavítani. Ezt a két típust ismerem, meg ami rám ragadt fórumok olvasása közben, amikor a problémáimra kerestem a megoldást, és annyi ;-)

    Az mit jelent, hogy digitálisan mér? Mert igazából a nyomáskapcsoló is "digitális": két állapotú.
    Vagy egy nyomásmérő szenzor van a dupla nyomáskapcsoló helyett, és annak a jele közlekedik digitális formában a vezérlő elektronika felé, aztán az a mért nyomásérték alapján beállítja a kívánt vízszintet?

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz Lauda #11641 üzenetére

    Én trisóval szoktam egyet mosni 60 fokon, vagy a Dr. Beckmann mosógép tisztító az, ami bevált.
    A 90 fokos tisztítást, ha a gép nincsen 90 fokon használva, nem ajánlják általában a szakik, mert felold olyan lerakódásokat, amiket jobb lenne nem bolygatni ;-) Kimosni teljesen viszont nem fogja tudni valószínűleg, úgyhogy esetleg büdösebb lesz a gép egy 90 fokos tisztítási kísérlet után, mint volt. A tisztítószereket is 60 fokon ajánlják használni.

    Az ecet savas, a mosáskor meg inkább lúgos a cucc a gépben: úgyhogy sok mindenre jó az ecet (pl. vízkőoldásra) , de a mosógép tisztításra sem biztos, hogy a legjobb, mert az is olyan dolgokat szabadíthat el, amiket nem kellene.

    Szóval 90 fokon, ecettel tisztítani a gépet elméletileg jó ötlet, de a gyakorlatban lehet, hogy rosszabb lesz utána a helyzet ;-)

    A trisó elég jól oldja állítólag a folyékony mosószerek, kapszulák okozta lerakódást.

    A kb. 25 éves Miele gépem is csinált olyat nem egyszer az évek során, hogy valami kábelsaru érintkezési hiba miatt nem fűtött: de olyankor elvillogta mindig mosás közben, hogy gondja van, azt is, hogy főtés probléma ;-)

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz Lauda #11722 üzenetére

    Ez így van: nem használnak, nem is használhatnak a kényes helyeken vacak alkatrészeket. Mert 2-3 év garanciát "illik" vállalni, annyi idő alatt meg pl. egy két kisgyerekes, dolgozó szülős háztartásban nem semmi igénybevételt kaphat a gép... Ha elkezd egy cég vacakot gyártani, abba (a garanciális javításokba) bele is bukik simán.
    Amin spórolni tudnak, az a körítés: a burkolat anyaga, minősége, festés minősége, stb.
    A Miele pl. azért drága, mert rozsdamentes acél az üst (a legolcsóbbnál mondjuk már egy ideje náluk sem...) , vaskos lemez a burkolat szuperül zománcozva, a súly fém, nem beton (nem reped el - szívás, ha elreped, a sógorom szenvedett vele ;-) , stb. A mi Miele gépünk kb. 25 éves, kb. 15 éve vettem, a negyedik lakásba költözött velünk, és csak a műanyag részek sárgulásából látszik, hogy régi vacak, amúgy sehol egy rozsdafolt :-)
    A Whirlpool gépünket megvettük (újan ;-) , bekerült a fürdőbe, és 6-7 éves korára ütötte a rozsda csak úgy magától mindenhol, de úgy, hogy már megkezdte a lemezt, mint egy rohadó autón! A programkapcsolója addigra már régóta vacakolt, aztán csapágyas is lett... Akkor jött a Miele ;-)

    [ Szerkesztve ]

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz asdf_ #11726 üzenetére

    ...az olcsó B besorolású a műanyag üsttel, a drágább meg A, a rozsdamentes üsttel :-o Most néztem meg, mert kíváncsi voltam ;-)
    Az mondjuk igaz, hogy a régi jó gépünkkel ha 60 fokon mosok, dől a meleg belőle ;-)

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz Tigerclaw #11737 üzenetére

    Amibe a ruhát pakoljuk, az a dob.
    Amiben forog, az az üst ;-)
    ...de szerintem látunk még mi mosógépet műanyag dobbal is ;-) ;-)

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz Z_A_P #11755 üzenetére

    Én nem használnám.
    A folyékony mosószert érdemes a ruhák közé bedobni, általában a kupakja alkalmas is rá.
    Mert a mosószer adagoló és az üst között általában egy vaskos "harmonika" cső van (mivel az adagoló fix, az üst meg mozog mosás - centrifugálás közben nem is kicsit) , annak a falán prímán rajta marad a mosószer, és egy idő után elkezd szó szerint rohadni.
    Jobb az, ha azon a csövön amennyire lehet tiszta víz folyik ;-)
    OK, az öblítővel persze ezt nem lehet eljátszani - de az sem biztos, hogy kell öblítő. Egy csomó "kapszula" van, ami öblítő nélkül is eléggé illatosak lesznek a ruhák...

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz Z_A_P #11769 üzenetére

    Á, ha egy izmosabb fémdarab nem bántja (nagy cipzár, dísz, fityegő) , ami rendes zenebonát tud csapni mosás közben, akkor a műanyag kupak sem fogja ;-)

    Valaki írta, hogy nem oszlik el rendesen a mosószer, ha a dobba teszed: szerintem ettől sem kell tartani, mert ha a kapszulának nevezett akárminek van ideje feloldódni ÉS eloszlani, akkor a kupakban bevágott folyékony mosószerrel sem lesz gond.

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz Pet84 #11860 üzenetére

    Helló!

    Szerintem legyen minél alacsonyabb - a csavar is jobban tart, kisebb rajta a terhelés (rövidebb erőkar próbálja kifordítani a helyéről, miközben ugrálni akar a gép ;-) , és az alacsony súlypont szinte mindig jó dolog, stabilabban áll.

    Érdemes egyébként elszórakozni vele, mert az, hogy kicsavarod a padlóig, az egy dolog: de érdemes annyira kicsavarni, hogy kb. egyforma terhelés legyen a lábakon! Mert ha pl. a kiindulási pont az, hogy a bal oldalin áll a gép, a jobb oldali meg a levegőben van, és kicsavarod annyira, hogy az is elérjen a padlóig, attól még nem lesz stabil a gép... Akkor lesz stabil, ha annyira csavarod ki, hogy kb. ugyanolyan súlyt tart mindkettő. Sőt, mind a négy, de a hátsókat elég ciki állítgatni ;-)

    Lehet, hogy hülye vagyok, de én szeretek az ilyen beállításokkal elszórakozni: nem cserél hetente mosógépet az ember, meg a helye is fix, úgyhogy vásárlás után egyszer kell rászánni az időt a rendes beállításra, aztán évekre el lehet felejteni.

    Üdv: Vasti

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz Fecogame #11869 üzenetére

    Ez teljesen természetes sajnos a legtöbb webáruháznál... Nincs (kb. nem is lehet) minden raktáron, ha valaki rákattint és megveszi, akkor megrendelik.

    A szállítási idő meg akármennyi lehet, mer lehet, hogy még le sincs gyártva az adott termék.

    A mostanában összeolvadós E-s elektronikai webáruházzal többször jártam úgy, hogy rendeltem raktáron lévő, azonnal szállítható terméket, és nem hogy azonnal nem szállították (általában legalább egy hét szokott lenni, mire egyáltalán feladják, kivéva pl. a memóriakártyákat, meg hasonlókat, ami azért raktáron van) , de volt, amit egyáltalán nem tudtak szállítani, kb. egy hónap huzavona, lesz-nem lesz-lesz-nem lesz után visszakértem a pénzt.
    Egy ismerősom BF akcióban rendelt mosógépet, kb. 2 hónapig ment a huzavona! Mindenfélével fenyegette őket, végül megkapta a gépet. Gondolom az volt, hogy megakciózták, de raktáron ugye nem volt, utána meg olyan áron nem tudták beszerezni...
    Van egy csomó olyan kisebb webáruház, ami láthatóan annyit csinál, hogy megrendeled a kütyüt, ők meg megrendelik neked Kínából. Az ilyenek 1-2 hónap szállítási időt írnak, ami egy magyar webáruháznál, Magyarországra szállítva egy kicsit gyanús ;-)

    Az előre fizetés meg alap: a te pénzedből fogják megvenni az általad rendelt terméket, nem a sajátjukból!!! ;-)

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz Skylukos #11883 üzenetére

    Van bennük jeladó (forgási sebesség) : ha nagyon ingadozik, amikor nem kellene neki, akkor úgy gondolja az elektronika, hogy valószínűleg kiegyenlítetlenség az oka ;-)

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz Overdose #11927 üzenetére

    Miele-ből vehetsz olcsóbbat is, ha nem kell a TwinDos (nem olcsó) , akkor pláne. Bár biztos, hogy jó dolog az is egyébként :-)

    Én amikor azt hittem, hogy már nem tudom megjavítani a mosógépemet ;-) , nézegettem őket: a legolcsóbb gépük műanyag üstös, de a következő már rozsdamentes acél. Úgyhogy valószínűleg ott kezdődik a minőség, onnantól már csak az extrák számítanak, kapacitás, stb.

    Nekünk egy kb. 15 éve használtan vásárolt, már akkor sem fiatal Miele gépünk van (Novo Eco, W806) Piszok sokat mostunk vele ez alatt az idő alatt, szerintem heti 8-10 mosás a minimum, és hogy előtte mit kapott, azt nem tudhatom: de még mindig él :-)
    Pár dolgot már foltozgattam rajta (lengéscsillapítók, szénkefék, legutóbb meg lúgszivattyút cseréltem) , de szerintem ha akkor új gépet vettünk volna, az már a szemétdombon lenne rég. Ha egyszer tényleg nem tudom én magam a fürdőben megjavítani, szinte biztos, hogy Miele-t veszünk helyette! Ha az újak csak majdnem ilyen jók, már akkor is nagyon jók ;-)

    [ Szerkesztve ]

  • Vasti74

    aktív tag

    Annak a ki biszbasznak ;-) csak akkor van jelentősége, ha előmosással is mostok: olyankor ugye illik a mosószer adagolóban maradni a mosószernek, amíg lemegy az előmosás, és majd a főmosáshoz bemossa vízzel, amikor kell.

    Ha nem mostok előmosással, akkor tök mindegy, hogy akkor kezd el lefolyni a mosószer az üstbe, amikor beleöntötted az adagolóba, vagy 10mp-el később, amikor elindítod a programot, és elkezd befolyni a víz ;-)

    Egyébként szerintem jobb a dobba juttatni a mosószert, mert az adagoló és az üst közötti jó bordás csőben benne tud maradni, és bele tud büdösödni, elég makacs anyag a mosószer :-( Erre jó az a plömplöm által betett képen látható kis valami, amit szoktak is adni a folyékony mosószerekhez. Előnye, hogy az adagolás is rajta van, szóval valószínűleg sem túl kevés, sem túl sok mosószert nem fog adagolni a gépkezelő ;-)

    Nekünk a jófajta kapszulák váltak be, a legtöbb mellé öblítő sem kell, annyira jó illatuk van. Amúgy sem egészséges állítólag, nem jó a bőrnek (allergiát okozhat) , nem lesznek nedvszívóak az öblítős ruhák, ami sem fehérneműnél, sem törölközőnél stb. nem túl előnyös.
    Kapszulánál, öblítő nélkül csak tiszta víz folyik az adagolóba -> nem rohad bele, nem kell takarítani ;-)

    [ Szerkesztve ]

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz borix #11948 üzenetére

    Oké, ezt a vízbeengedéssel - szivattyúzással kezdést nem tudtam: a mi mosógépünk 20-25 éves lehet kb., és még nem akar ilyet csinálni ;-)

    Akkor viszont vagy szerezni kell ilyen elzáró kütyüt, vagy porral - kapszulával kell mosni?

    Esetleg, ha nem forgatja az elején a dobot, akkor jó lehet a műanyag adagolóban dobba rakott folyékony mosószer, csak arra kell figyelni, hogy ne folyjon ki belőle, amíg nem kezd el forogni a dob ;-)

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz Polarstar #12042 üzenetére

    Az a baj a gépi mosással (és mosogatással) , hogy csodák nincsenek, legfeljebb csak a katalógusokban és reklámokban. Hangsúlyoznak egy "javuló" paramétert, de nem beszélnek az ezzel párhuzamosan romló paraméterekről...

    (Mint az autóknál a motor "Downsizing": annak is csak előnyei vannak, értünk van az egész, ugyeeeee? ;-)

    Mert kevés vízzel nem lehet normálisan mosni, ahogy Nagya21 is írta.

    Egyrészt koncentráltabb lesz szennyezettségben az a kevéske folyadék, másrészt meg "szárazon" dobálja a ruhákat (ráadásul mivel valamivel kompenzálni kell a mosólötty hiányát, hosszabb ideig) Ez nagyon nem jó a ruháknak, bolyhosodnak, kopnak :-(

    Adott mennyiségű vizet meg, hacsak nem a sötét anyagból csapolja az energiát ;-) minden gép kb. ugyanannyi pénzből fog felmelegíteni és melegen tartani, a legolcsóbb is, meg a legdrágább is, mert a fizika makacs akármi ;-)

    Persze, a mai gépek kimossák a 8kg ruhát 30l vízben (főmosás, öblítés az öblítőszerrel, köztük és az öblítés után meg többször is tiszta vizes öblítés - legalábbis optimális esetben) , de nem szeretnék a ruhák helyében lenni.
    És mivel nem öblítenek ki minden mosó és öblítőszert rendesen a ruhából (ennyi vízzel képtelenség, és ez független a program lefutási idejétől) , a bőrnek sem biztos, hogy olyan jaj de jó ez az új módi...

    Nekem egy >25 éves Miele mosógépem van, amit >15 éve vettem egy "lomistól". Nem spórol a vízzel eleve, de mindig benyomom a Wasser Plus gombot, + ha sűrűnek találom a dobban a cuccot ;-) , a főmosáshoz simán beöntök még vagy 5-10 liter vizet pluszban.

    Tudom, hogy a környezetvédők a szívükhöz kapnak: de nekem meg ilyenkor az jut eszembe, hogy egy régi gépet használok, ami nem lett szemét, miután az előző tulaj kidobta, és nem vettem pár évig működő kacatokat az elmúlt >15 évben sem , ezzel még 1-2-3 kidobott mosógéptől megvédtem Földanyánkat... Cserében (és a szép, kímélő mosásért ;-) csak egy kis plusz vizet kértem ;-)

    [ Szerkesztve ]

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz Grande Ale #12044 üzenetére

    Hú mennyi bonyolult kérdés... Miért kell ennyire túlgondolni, amit írtam?! ;-)
    - Tudom, hogy a Wasser Plus több vízzel öblít - ezért adok csak a főmosáshoz vizet. Mert a mosás talán még az öblítésnél is fontosabb a számomra ;-)
    - Hogy miért adok hozzá vizet: mert egy ideje koszos melós ruhákat is mosok, és látom a különbséget, több vízzel tisztábbak. Szóval egyelőre még hiszek a szememnek ;-)
    - Honnan tudná a mosógép (még ha Miele is) , hogy mit mosok, és az mennyire koszos??? A gyerekek sulis ruháihoz pl. csak kevesebb plusz vizet adok, sőt, néha egyáltalán nem öntök hozzá ;-)
    - Nem tudom, hogy neked mi elég (mit mosol)
    - A 8kg / 30l víz csak irónia volt, arra akartam célozni, hogy túl kevés a víz.
    Részemről nincs túlgondolva a dolog: egyszerűen csak van 1 percem arra, hogy a program indítása után egy kicsivel beborítsak még pár kis öntözőkanna vizet a gépbe, ha úgy gondolom jónak. Régen kézzel mostak, aztán keverőtárcsás mosógéppel: azokhoz képest ez semmi :-)

    [ Szerkesztve ]

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz Grande Ale #12044 üzenetére

    "Miből gondolod, hogy a Miele nem tudja, hogy mennyi vizet szívjon be egy mosógép? De most komolyan?"

    Főztem az ebédet, közben többször is a látóterembe került a mosógép.

    És rájöttem!

    Szerintem nekem több és kifinomultabb érzékszervem van, sőt, egy kicsivel intelligensebb is vagyok ;-) , mint a mosógép... Így jobban meg tudom ítélni, hogy az adott helyzetben mi a jó. Mert az a szegény buta fehér kocka még azt sem tudja eldönteni, hogy milyen programot indítson ahhoz, amit belepakoltam! ;-)

    Egy ilyen gépet az átlagember átlagos dogaihoz terveztek meg.
    Ha a Miele fejlesztőinek azt mondták volna, hogy készítsetek egy mosógépet koszos melós ruhák mosására, szinte biztos vagyok benne, hogy első körben a mosáshoz használt vízmennyiséget növelték volna meg! Sőt, biztosan vannak is ilyen gépek profi célra.

    De az én gépem nem ilyen, úgyhogy nekem kell intézkednem ;-)

    Én ilyen önfejű és makacs ember vagyok, hajlamos vagyok még 2022-ben is azt hinni, hogy én jobban tudom, mit kell tenni, mint a túl okos(kodó) gépek.

    Egy példa: az autónk (Scenic 1.5dci 110) állandóan fel akar kapcsoltatni velem, akkor is, ha mondjuk öten ülünk benne, és emelkedőn "döngetünk" felfelé negyedikben, ötödikben. Én tartanék valami értelmes fordulatszámot, de csak mutogatja a nyilat. Néha mondom OK, te akartad, kapcsolok egyet felfelé... Szörnyű, halál neki, én is hallom, a tervezője is tudja, de mégis csak ez nyugtatja meg a szoftverét ;-) De én mégis inkább a fülemre hallgatok, és úgy váltogatok, ahogy egy autóval - szerintem - kell, és nem úgy, ahogy az autó gondolja.

    [ Szerkesztve ]

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz Nagya21 #12127 üzenetére

    Komoly a kérdés, és nem okoskodás - kötekedés - gonoszkodás!

    Tényleg érdekel! ;-)

    Miért vesz valaki TARTALÉK MOSÓGÉPET???

    Főleg, ha nem tudod, mikor lesz használva - ezek szerint a régi még jó egészségnek örvend ;-)
    Nem tartasz attól, hogy mire használnod kell, addigra lejár a garanciája, viszont kiderül, hogy eleve rossz / két hét alatt megadja magát?

    És minden másból is van tartalékod? ;-) Mosogatógép, mikró, sütő-főzőlap, vasaló, tévé, autó, stb.? ;-) ;-)

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz Kroni1 #12323 üzenetére

    A technika (hőszivattyús kombinált gép) kb. rendben van, annyi csak, hogy a mosáshoz és a szárításhoz eltérő felépítésű dob lenne az igazi... A mosáshoz körben lyukacsos, a szárításhoz meg elöl-hátul, na ezt egybegyúrni már nem igazán lehet ;-)
    De ha csak egy gépnek van hely, akkor ez a jó megoldás.

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz Gömbike #12381 üzenetére

    A szakik általában eleve a felül töltős gépeket tarják jobb konstrukciónak a mindkét oldalon megtámasztott és csapágyazott dob miatt.
    Szóval a konstrukció jobb, a megvalósítás meg olyan, amilyen ;-)

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz Lami66 #12433 üzenetére

    Nekünk ma vitték el a kb. 25 éves Miele mosógépünket... Nem hiányzott belőle semmilyen modern tudás, meg technikai vívmány ;-)
    Mégis mi hiányzott volna? Mosott, de azt remekül és csendesen, volt rajta rövid program, hosszú program, kímélő program, 1200-as centrifuga, ember ennél többet nem akarhat.

    És azért vitték el, mert betettek a helyére egy WWD320-at ;-) Ugyanis tönkrement a régiben a leeresztő szivattyú. Vettem egy utángyártottat, ami néha szivattyúzott, néha nem, ezért állandóan figyelni kellett rá - kb. fél éve így nyúztuk, meguntam. Egy eredeti meg 200€ körül van, azt már nem akartam rákölteni.

    Sokat olvasgattam, kérdezgettem a témában, és arra jutottam, hogy a Miele még mindig Miele, hosszabb távon gondolkodva érdemes beruházni rá. Egyébként egy komolyabb Bosch vagy Siemens gépnél nem is sokkal drágább ám...

Új hozzászólás Aktív témák