Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz zolka78 #26 üzenetére

    Én ma kaptam kölcsön egy Sony NEX 7 vasat, nálam lesz péntekig. Ma már voltam vele a belvárosban és bizony piszok jó street fotós gép. Előnye az APS-C szenzor és egy filléres adapterrel egy Nikkor 50mm f/1.2 objektívvel próbáltam ki.

    Bitang!

    Eddig is értettem miért jó egy MILC, de most végre élőben is megtapasztalhattam (ráadásul kapásból egy top-level cuccal). Teljesen más világ egy DSLR-hez képest és képminőség terén sincs kompromisszum (persze a gyári NEX objektívek még nagy lemaradásban vannak, az adapter meg bumszli sajnos, de hát egye fene, így is nagyon kompakt).

    Imádtam, hogy csak egy "kompaktos" turistának néztek az emberek, nem bámultak a kamerába, nem idegenkedtek. Egy nagy DSLR szettel ezt lehetetlen. Arról nem is beszélve, hogy szinte pehely könnyű, de a NEX 7 annyira fincsi és jól megfogható, hogy ezt a tégla nehézségű objektívet is simán ki lehet tartani vele, pedig igencsak orrnehéz lett tőle a gép.

    Nagyon sajnálom, hogy még ennyire drágák a MILC gépek. Később ha lesznek ilyen minőségi APS-C vasak jóval olcsóbban (váz mondjuk 150k körül) akkor tuti veszek majd egyet a DSLR mellé (ez utóbbival meg nyugodtan léphetnék a Full Frame irányába).

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz madgie #38 üzenetére

    Nem egészen, ugyanis nem a szenzorméret határozza meg, hogy lehet-e tükröd. Ott van a Leica M8 ami még évekkel az m4/3 gépek előtt jelent meg, tükör nélküli (távmérős). A tükör csak az SLR/DSLR keresőképhez kell, ha nincs ilyen keresőd akkor marad a liveview az LCD képernyőn és ez épp úgy működik APS-C valamint Full Frame DSLR vasaknál is.

    Illetve tévedés, hogy a NEX rendszer m4/3 lenne, ugyanis az rendes APS-C méretű szenzort kapott, de ott van a Fuji XF rendszer is (X-Pro1) ami a Leicához hasonlóan távmérős vázzal dolgozik, de abban is APS-C szenzor van, tükör nélkül.

    Szóval a MILC kifejezés igen sok gépet magába foglalhat, főleg ha esetleg körülnézünk az analóg gépek között is. Maradjunk annál, hogy a MILC csak a cserélhető objektíves tükör nélküli rendszereket jelöli, de a piaci részvétel arányától eltekintve ez még nem feltétlen rokonság az m4/3 szenzor kialakítással.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák