Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz kenwood #133 üzenetére

    Én egész másképp gondolkodom erről. Van egy szerver, amin minden adatot tárolok RAID-Z-vel. Arról csinálok backup-ot bizonyos időközönként. Az összes többi gépemmel erre csatlakozom. Egyedül a programok, játékok lesznek a kliens gépeken, illetve dev git repok, amikről pusholok a szerverre. A letöltések vagy helyi gépre mennek és onnan másolom őket a szerverre ha értékesnek találom őket, vagy direktbe a szerverre mennek SMB-n keresztül. Az 1 Gbps nekem azért nem elég, mert ha már SSD-k vannak mindkét gépen, akkor nem akarok azért várni, mert a hálózat csak HDD sebességet tud. Már nem annyira nagyon drága két 10 Gbps hálókártya, hogy nekem ne érje meg, nagyjából 50 pénzből megvan. Amúgy az egésznek az a lényege, hogy a kliens gépeken nem védi semmi az adatot a bitrot ellen, a szervert pedig direkt erre terveztem meg, hogy korlátlan ideig ne rongálódjon meg az adat, amit tárolni akarok. A 10 Gbps részében persze van némi alkatrész gyűjtögető szenvedély is. Az optika is inkább így került szóba. Alapból vennék két RJ45-höz való kártyát, rádugom a patch kábelt, aztán le van tudva, de érdekelnek az új dolgok.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák