Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    Kedves stopperos. Ismét Hozzád fordulok, hátha csináltál már ilyet. :) (Jól el-privizünk itt, ennyire senki sem ZFS-ezik ? ) :F

    Van két pool-om, egy mirror (2x4TB) és egy raidz1 (4x4TB).

    Kérdéseim lennének:

    1. Át tudom őket valahogy alakítani további külső eszköz igénybevétele nélkül titkosított pool-okká ? Akár kockáztatva is a redundanciát (szóval diszkenként lépkedve).

    2. ZFS titkosítás: elég erős, vagy látszanak még dolgok, meta, header, ilyesmik, mondjuk egy LUKS2-höz képest ? (Ahol a header-t ki lehet vinni külön eszközre, pl. usb-re és azzal feloldani mindent, ha pedig nincs header kéznél, random adat az egész egy ismeretlen számára).

    Úgy döntöttem, az egész gépem titkosítanám, lopás ellen/miatt. Nem vagyok vmi jó környéken és mindig ettől "rettegek". Nem az eneszéjt kellene megállítanom, csak szimplán ha neadjisten elviszik a hónuk alatt a gépházat, ne tudjanak hozzáérni semmihez (max törölni, de külső backup van a legfontosabbakról).

    Te hogy csinálnád ? (Látom, sokan LUKS2 dm-crypto eszközökkel alkotnak pool-okat, nem tudom, ez hogyan viselkedik adatintegritás szempontból a felsőbb ZFS szinten, vagy ha fizikai hiba van egy hordozón). :R

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Új hozzászólás Aktív témák