Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    Érdekességnek összevetettem a táblagép teljesítményét egy itthon levő másik táblagéppel amibe egy kétmagos Rockchip RK3066 található.

    Ez az inteles Op3n Dott tablet:

    Ez pedig a RK3066-os tablet (Funscreen funtab HYDRA 8C41D):
    ... a kép hibás lett:

    összpontszám 18454

    UX
    Multitask: 3518
    Futási idő: 1273

    CPU
    CPU integer: 1025
    CPU lebegőpont: 1041

    CPU
    Single-thread integer: 1489
    Single-thread float-point: 1258

    RAM
    RAM Művelet: 965
    RAM Sebesség: 1017

    GPU
    2D grafika: 1767
    3D grafika: [1024x720] 3841

    IO
    Tároló I/O: 615
    Adatbázis I/O: 645

    Mind két tablet 1024x768-as felbontással rendelkezik, 1GB memóriája és 8GB tárterülete van (összesen). Mondjuk a kínai tabot én módosítottam és újraparticionáltam így kb. 6 és fél GB terület használható belőle fel szabadon.
    A kínai tabon Android 4.1.2 rendszer fut, de megfelel a célnak.

    Az érdekesség, hogy elvileg jelentéktelenül minimális a teljesítmény különbség, de az inteles gép sokkal simábban viseli a "terhelést" illetve érzésre is finomabban "jár" a rendszer. Egyszerűen jobb használni. (azon kívül is, hogy sokkal jobb a kijelzője, és fizikailag kisebb a káva, vékonyabb, és emiatt könnyebb is, ezen kívül mint ha jobban bírná az akkuja..).

    A tablettel összességében elégedett vagyok. Egyedül a partrició kiosztás zavar. A gyártó részéről nem hiszem, hogy megoldják a gondot (max, ha kiadnának valami gépen keresztüli frissítést, vagy bekérnék szervizbe és azon keresztül csinálnák meg ez a "javítást"). Én még nem adtam fel, hogy találok rá valami olyan módszert amit meg is merek próbálni, hogy működik. Sajnos egyenlőre csak újabb inteles tabletekre találtam (elvileg) működő módszert, azt viszont ezen a generáción nem merném megpróbálni.
    Ami először is kéne nekem valami programkörnyezet amivel a teljes memória tartalmát ki dump-olom a gépből.. már csak a biztonság kedvéért is.

    Majd ha netán-tán találnék valami megoldást mindenképp szólok.

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák