Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz dabadab #42 üzenetére

    "gépek reakcióideje meg nullához tart"
    Ez még egyszer nem igaz, esetileg 1-2mp is lehet, nyilván függ a bonyolultságtól.

    Pontosan ugyanazon vészhelyzeti döntések meghozására képtelenek a jelenlegi rendszerek mint az ember. Végtelen számú "villamos" probléma van, amikor a gép valakit meg fog ölni és döntenie kell. Amíg az emberi tényező nem lesz kizárva a közlekedésből beleértve gyalogosokat és bicikliket, addig marad egy olyan bizonytalansági tényező, amivel igazából a gép nem tud mit kezdeni, azaz nem tudod leprogramozni.

    "az meg nagyon alacsony léc."
    A hiába ha ezek a lécek bennmaradnak a rendszerben. Hiába vagyok én jobb sofőr a többieknél, ha ők jönnek belém, csak okoznak veszélyes helyzetet amit nem tudok kikerülni. A mostani rendszerek végképp nem tudják még jelenleg kezelni és kérdéses hogy tudni fogják-e, hogy felmérik a többi közlekedőt, pl. látja hogy az előtte haladó "bizonytalanul" vezet és nagyobb távolságot tart akármi. Egyszerűen végtelen edge case van a közlekedésben, aminek a kezelése kritikus a automata rendszerek megítélése szempontjából és nem látom, hogy ezeket jól kezelné jelenleg bármelyik rendszer.

    Én lennék a legboldogabb, ha nem kéne többet vezessek és csak elvinne A-ból B-be magától és nem lenne az életemben X óra értelmetlenül elvesztegetett idő

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák