Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Albigator

    őstag

    Sziasztok!

    Alapvetően android párti vagyok és mióta OnePlus készülékem van (OP5 5/128, OP 7T Pro), nem is szeretnék más márkát már, nagyon bejön az OOS. Most nem is nekem lenne a teló, hanem családtagnak, én bőven el vagyok még a 7T Pro-val.

    Régen mindig téma volt, hogy nagyon ajánlott egyenesen a gyártótól venni a telefont (háztól házig gari pl) és most más okból is így szeretnék vásárolni, paypalon keresztül euroban.
    Szóval 617 EUR jelenleg a 8/128-as változat.
    Arra lennék kíváncsi, hogy esetleg van alternatíva, ami jobb ajánlatnak számít mondjuk más gyártónál?

    Amúgy milyen ismert hibákról lehet tudni ennél a modellnél?

    Egyébként még a sima Nord volt képben először persze jóval olcsóbban, de ott azért van egy pár dolog, ami miatt tényleg középkategóriában versenyez a készülék, amiben egy 8T egyértelműen jobb (fém keret, kamera, sztereó hangszóró, proci stb.)

    [ Szerkesztve ]

  • Albigator

    őstag

    válasz Albigator #1032 üzenetére

    Senki?

    Meg azt akartam kérdezni, hogy már nincs voucher? Topikba rákeresve nem volt találat.
    Régebben még kiegészítőkre jól jött.

  • Albigator

    őstag

    válasz ghiottone #1036 üzenetére

    Köszi. :R

    Akkor lehet érdemes még várni, új széria nem is volt most a fejemben.

  • Albigator

    őstag

    Hali!

    Már majdnem 1 hete de megérkezett a családba a 8T, amit anyukám kapott meg.

    Most jutottam oda, de végre beállítottam a hívásrögzítést root nélkül a "szokott" módon tehát nem külsős recordert használva ami működik vagy nem (ugye GDPR/Google szabályozás stb.) hanem az OP sajátját beüzemelve.
    Mivel konkrét találat nem volt erre a topikban így gondoltam leírom, valakinek talán még most is hasznos lehet, mert korábban más is érdeklődött felőle, pl.:
    krics
    Rolly

    Tehát az alap, rég bevált megoldás lett kibővítve picit, mivel gyári telefon / tárcsázó helyett a 8T már a Google-ét használja, így attól meg kell szabadulni...

    1. OnePlus Dialer apk (OnePlus Tárcsázó/Telefon/Phone) letöltése innen:

    XDA-s link ("Please download this OnePlus Dialer:" szöveg után katt a linkre)

    2. Telepítése, beállítása alapértelmezettként, megadni a kellő engedélyeket neki (én helyadatokon kívül mindent engedélyeztem)
    És a biztonság kedvéért a Google Telefon alkalmazást le is tiltottam, ha már root nélkül ugye eltávolítani nem lehet.

    Az angol leírás alapján már itt működnie kellett volna a Hívásrögzítésnek, de nálam nem jelent meg egyáltalán ez a funkció a OnePlusos Phone alkalmazás beállításai között.
    Tehát jön a folytatás, a régi módszer:

    3. jOnePlus Tools telepítése play áruházból (használni még nem lehet mert a beállítása során, a végén kiírja, h vagy root kell vagy adb-vel kell aktiválni)

    4. Adb letöltése és telepítése pl innen: [link]

    5. USB hibakeresés bekapcsolása androidon belül (fejlesztői beállítások)

    6. Teló csatlakoztatása pc-re

    7. Parancssor / Power Shell megnyitása rendszergazdaként, ezután jönnek a parancsok

    8. "adb devices" a telefon engedélyt fog kérni, adjuk meg

    9. "adb devices" Itt már másodjára a kirkszkraksz szám (telefon azonosítója) mellett ki kell írja, h device, akkor rendben vagyunk

    10."adb shell pm grant net.jroot3d.joneplustools android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS"
    (ezzel adtunk jogot a jOne Plus toolsnak, így megy root nélkül is)

    11."adb shell settings put global op_voice_recording_supported_by_mcc 1"

    12. JOne Plus toolsot már tudjuk használni, a Call Recording Settings-en belül kapcsoljuk be a Call Recordert, Call Recorder Servicet
    És nyomjunk egy restartot.

    13. Telefon/Tárcsázó app majd jobb felül 3 pötty/Beállítások/Hivásrögzítés/Hivásrögzítés legyen bepipálva és opcionális de ajánlott a Hívások automatikus rögzítése is szerintem

    A hangfelvételek pedig megtalálhatók a Telefon(Tárcsázó)/3 pötty/Beállítások/Hivásrögzítés/ Összes felvétel megtekintésére bökve, "Név_Dátumidő" néven.
    Itt is volt változás egyébként, mert korábban (7T Pron, még andoird 10-en) a gyári Hangfelvevő appban is elérhető volt a többi hangfájl mellett, de 8T-n android 11-en már nem. Sőt az én általam használt fájlkezelőben sem férek hozzá.
    De pc-re dugva is megtalálhatóak a felvételek, Android\data\com.oneplus.communication.data\files\Record\PhoneRecord mappán belül telefonszámonként mappákra osztva...

    [ Szerkesztve ]

  • Albigator

    őstag

    válasz palwolf #1257 üzenetére

    mukisrácnak talán igaza van, nem árt ha fenn marad. Én sose töröltem le, az értesítési sávban sem zavar h ott van állandóan. De a Joneplus tools alkalmazást letiltva is működik a dolog, már próbáltam.

    Nekem a frissítések sem cseszték el az OP 7T Pron soha, a VoLTE és VoWifivel ellentétben azt minden uppdate után újból meg kellett mókolni.. 8T-n nem tudom mi a helyzet, majd ha lesz vmi frissítés. Ott még ezt a 4G-s hanghívást sem állítottam be. :N

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák