Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bailey

    senior tag

    válasz Hyena #743 üzenetére

    Igaz, nekem sima 8-as van, de gondolom hálózati képességekben a kettő megegyezik. Ma kipróbáltam olyan területen, ahol a Voda lefedettségi térkép szerint van kültéri 5G. Csak egy sim kártya volt aktiv, de az 5G-t nem lehetett kiválasztani a menüben. A Voda ügyfélszolgálat szerint a céges előfizetésen aktiválva van az 5G, és mennie kellene. A sim kártyát egy hónapja cseréltem a biztonság kedvéért, hátha az a gond, de igy sem megy. Ez egyébként szerintem a fogyasztó megtévesztése, mert a telefont 5G képesnek hirdetik, és sehol sincs az apróbetüs részben, hogy bizonyos országok bizonyos hálózatain nincs 5G. Nem mintha nem lenne elég a 4G, de akkor miért kérnek felárat az 5G képes hardverért, ha nem mlehet használni a szolgáltatást, hiába elérhető a szolgáltatónál. Itt az elv az, amivel problémám van, illetve az, hogy erre hivatkozva kérik el a felárat érte, de közben sehol sem hivják fel a figyelmet, hogy a szolgáltatás nem fog müködni.

  • Bailey

    senior tag

    válasz Rick4 #759 üzenetére

    Kérdeztem a Vodát. Ők azt mondták, hogy működnie kellene. A 8 Pro-t a Voda 5G-s készüléknek hirdeti, de ahogy olvasom itt, másnak sem működik. A Oneplus saját fórumán sokan panaszkodnak, hogy sok országban nem megy az 5G a 8-as szériával.

  • Bailey

    senior tag

    válasz Hyena #774 üzenetére

    Én is irtam a Oneplus supportnak is, és az Alzának is, mert mindkettőnél kiemelten hirdetik az 5G képességet. Megirtam, hogy vártam 2 OTA frissitést is, és azért választottam a 8-at a 7T helyett, mert az 5G-t szeretném használni rendeltetésszerűen, ami sajnos nem lehetséges, és nem látok biztositékot, hogy valaha működni fog. Megkérdeztem van-e lehetőség arra, hogy visszaküldjem igy majdnem 2 hónap után, hiszen nem tudom az 5G hálózaton rendeltetésszerűen használni, és azért fizettem meg a felárat, hogy 5G-s legyen. Kiváncsi vagyok a válaszukra. Nem azért, mintha annyira nélkülözhetetlen lenne, hanem elvi okokból, mert sehol sem tüntették fel, hogy az 5G csak néhány országban működik. Az olyan igéreteknek meg nem dőlök be, hogy majd egy későbbi frissitéssel kerül bele valami, mert ezt mindig meg lehet magyarázni, hogy végül miért nem sikerült.

Új hozzászólás Aktív témák