Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrszitya

    senior tag

    válasz noto #673 üzenetére

    Én feltettem az EU-s 10.0.6-ot, amint az Oxygen Updaterben megjelent.

    1. A kijelző idő jelentősen csökkent az utóbbi időben nálam, talán a 10.0.5-től a leginkább vettem észre. Új korában, a 9-es Androiddal még közel átlag 9,5 órás SOT időt tudtam produkálni vele. Jelenleg csak mintegy 7,5 órát tud a 10-es kiadás mellett a teló, 91%-os számított max. akksi kapacitás mellett. Az akksi általános gyengülése mellett, a naponta használt appok köre is változott nálam, így nehéz megmondani, mennyire írható a frissítések számlájára ez a kb. 20%-os csökkenés, de takarékosabb biztosan nem lett az OxygenOS az utóbbi updatekkel... Egyelőre szerintem a 10.0.6 (10.3.3) sem hoz e tekintetben javulást - hiába is említette ezt a changelog, de még kevés az adat a verdikthez.

    SOT (kijelzőidő, aktív)
    2019. ősze: 9,4 óra /95% akksi kapacitás/
    2020. tavasza: 7,5 óra /91%/

    (Érdekesség, hogy a legeslegelső töltés során még szinte csontra 3700 mAh-t kalkulált az AccuBattery app a kapacitásra anno, utána rögvest esett talán 95-re. Feltételezem a rendszer, élettartam növelés céljából "vett le" rögvest mintegy 5%-ot a teljes kapacitásból.)

    2. A frissítéssel jött egy Ambient displayjel kapcsolatos hiba, amit sokan említenek a hivatalos fórumon is, de a másik Ph-s 1+7 topicban is írják. A kijelző felébresztése és/vagy feloldása nem, vagy csak egyes esetekben működött érintésre és dupla koppintásra, beleértve az inaktív kijelzőn használt gesztusok érzékelését is. Ez szerencsére a OnePlus Launcher gyorsítótárának és adatainak a törlésével nálam végül megoldódni látszik, viszont ez a főképernyő beállításainak az elvesztésével jár.

    3. A Chrome (és Webview alapokon nyugvó böngészők) gyakori fagyogatása elviekben már az előző verziónál is megvolt, szintén sokan jelezték a OnePlusnak, már cikk is íródott erről egyes híroldalakon (1+7 mellett az 1+8 is érintett ebben például).

    A 7 Pro topic egyébként, egy hajszállal aktívabb.

Új hozzászólás Aktív témák