Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Franklin

    addikt

    válasz julius666 #74 üzenetére

    Mobiloknál akkuidő mindenek felett???

    Akkor valamit elég rosszul csinálnak, ugyanis az okostelefonok kb. 95%-a max 2 napig bírja, egy részük még egy napig se :-)

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz julius666 #74 üzenetére

    A támogatás hiánya az alkalmasság rovására megy. Az, hogy két böngésző nem támogatja a H.264-et elég nagy probléma. A Youtube kódolja át a videókat, de nem olyan gyors folyamat ez. Egyelőre az, hogy a H.264 és a VP8 együtt él, nem jó a Youtube-nak, mert többször kell tárolni a videót.
    Szintén probléma a user szintjén, hogy a HTML5 esetében a teljes képernyős mód nem valami korrekt, pedig azért egy HD videót így néznék. A Flash itt fényévekkel jobb. Egy gombnyomásra megvan, és korrekt a kezelőfelület. Nyilván a JavaScriptben nem megoldható, hogy a böngészőnek teljes képernyő parancsot adj.
    Ami szintén hiányzik nekem az a driver post-process lehetőségei. Ezek VP8-as videóknál nem működnek, én pedig az tűzrókával VP8-ra vagyok kényszerítve. Illetve alapvetően nem, mert Flasht használok, de ha nem azt használnám, akkor nekem nincs H.264 HTML5-ben. Videógyorsításom sincs ugye ilyenkor.

    Elég komolyan fejlesztik az Silverlight 5-ös verziót. Nem fogják azt olyan könnyen feladni. Ezért is mentek neki a WebGL-nek. Komoly tervek vannak ott a háttérben, csak a Flash annyira elterjedt, hogy minden oldalról gyengíteni kell. Ez a nagy HTML5 barát hozzáállás alapja.

    A Flash 10.2-vel már az akku sem akadály. Olyan takarékos videolejátszásnál, mint a HTML5-H.264 Youtube-on mérve. Mobil gépen néztem ezeket. És ott sem mértem különbséget, csak a VP8-cal, de ott nem volt IGP-s gyorsítás, így nyilván többet fogyasztott.
    A 11-es Flash ezen még többet javít. Egyszerűen több tartalmat kezel az IGP. Ezzel már energiát spórolsz. A Flash 10.1 valóban nem volt akkubarát, de manapság ez már sztereotípia.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák