Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • afk22

    tag

    Szerintem itt a tesztelesi modszerekkel van gond. Tulzottan szubjektiv. Nincsenek konkretan leirva, hogy mi miert mennyi, nincsen konkret teszt mechanizmu, hanem hasznaljak, aztan ugy erzesre adnak pontot.

    A tesztben viszont teljesen objektiv dolgokat kellene/lehetne merni. Pl itt van par:
    - kezelhetoseg/sebesseg alapjaban veve mindent erintes(bill is)/masodperc:
    - telefon elovetele utan hany kattintas/masodperc XY felhivasa (egy teszt nevsorban).
    - ugyan ez, ha legutoljara ot/o hivott.
    - ugyan igy a bongeszo elohozasa
    - pl. egy sms-ekben valo kereses
    - mailek elohozasa
    - illetve ezeknel mind ket fele mondon, legrovidebb (tehat csempebol/ikonbol/widgetbol barhogyan) illetve rendesen mindent a sajat menujebol.
    - uj email/sms megnezese hany mozdulat
    - foto keszitese
    - X applikacio kozotti valtas, ami tenyleges aktivitas (tehat sms/mail irasnal tud tenylegesen gepelni stb.)
    - stb stb. a lenyeg, hogy meg kell nezni, egy advanced user-t es egy normal usert, hogy milyen muveleteket csinal egy nap alatt, es ezeket osszeirni, es tenyleg ezeket tesztelni. Itt lehet ket fele sulyozott pont, egy advanced, es egy mezei user.
    - ezekbol lehet egy sebesseget is szamolni, ami tenylegesen ms akar (videora felveszitek - jo lenne egy min 100fps-es akar - , es kikockazzatok)

    - akku merese
    - az elozo pontokban szedett meresek szolgalhatnanak az akku ido meresere is.
    - ami fontos, hogy ha egy telefonon 1sec alatt el lehet jutni egy menuhoz, akkor az egyenerteku a lassabb es rosszabb kialakitasu telefon 10sec-evel, ha annyi ido alatt lehet eljutni oda, vagy egy weboldalnal nem 10 perc bongeszest kell nezni, hanem 10 perc tiszta ido, tehat oldal betoltest nem szabad szamolni. Tehat az igy kapott plusz idot a gyorsabb telefon toltse szepen zarolt modban, mert ugy korrekt. Mert ha egy telefon 1 oran at tolt be egy mailt, akkor hiaba tud 10 oran keresztul mukodni mail olvasassal, ha csak 10 mailt tudok elolvasni, mig egy masik telefon lehet hogy csak 5 orat tud mail olvasassal tolteni, de 10 mailt 1 perc alatt el tudok olvasni, es utana zaroltan viszont 40 orat is eltolt, akkor szerintem jobb az utobbi, meg ha elvileg rossz meresi modszerrel a masik jon ki jobbnak.
    - video/zene lejatszast ugyan igy lehet

    - fotozas teljesen jol lehet objektiven nezni (mint sok sok fotos oldal teszi ezt)
    - csinaltok egy szines valtozatos teret, fix helyet a telefonnak,
    - aztan akar fenymerovel beallitani a fenyviszonyokat es katt katt.
    - Termeszetesen itt kulonbozo mozgo es razkodo szintereket is lehet csinalni, mivel most mar valoszinu elkezdenek terjedni az OIS-es gepek is.
    - Tovabba latoszoget merni, mind elolapi mind hatlapi kameranal
    - stbstb

    - Szerintem az arral foglalkozni tok folosleges, mert az valtozni fog, nem ugy mint a telefon. Pontozni meg vegkep nem kellene.
    - Az ar helyett inkabb azt kellene leirni, hogy milyen kategoria, es kategoriankent odairni par konkurens telefont.

    - felepites (kicsit szubjektiv, de talan lehet merni)
    - mennyire recseg ropog, ha erosebben megszoritod
    - lotyognek-e a gombok
    - milyen uveg van rajta
    - hezagok merete/mennyisege (koszolodhatosag miatt)

    - Ergonomianal is ossze lehet azert objektiv dolgokat merni, habar itt sok subjektiv elem van:
    - egyes gombok megnyomasa mennyire konnyu.
    - milyen gombok vannak
    - mennyire kenyelmes siman tartani.
    - usb-hez milyen konnyu hozzaferni.

    - programok:
    - Oprendszerrel nem kellene foglalkozni es pontozni, hanem oda irni, hogy melyik es mi, illetve hivatkozas, azt kulon pontozni ertelmetlen a telefonnal.
    - Viszont amit erdemes, hogy milyen extra programokat adnak hozza, vagy milyen a gyarto altal adott extrak a tobbihez kepest (iOS-nel ez nehez, itt inkabb a regebbi modellhez kepest lehet csak viszonyitani)

    - kinezettel pl totalisan nem kellene foglalkozni, minel tobb kep aztan mindenki eldontni, ha ilyenekrol irtok, akkor abbol csak az lesz, hogy nincs izlesed stb.. Ezt mindenki el tudja donteni magatol nem kell ezt sulykolni. A suly is egy picit ilyen le kell irni, hogy jo nehez es kesz. Ezek tul szubjektivek, pl 1g es 2g kozott szerintem senki sem tud kulonbseget tenni, de megis 2x szorzo van kozotte... de egy 10 kg-os valaminel 60g megint semmi. Itt hiaba mondja barki, hogy nehez vagy konnyu vagy barmilyen, ez nem fog segiteni, meg kell tapizni es kesz, ha tenyleg nehez neki akkor az, ha nem akkor nem.

    Ezeket lehetne tovabb sorolni. A lenyeg, hogy legyen rendesen osszefoglalva, tehat lehessen tudni, hogy pl a sebesseg az miert is kapott X-et. Tovabba kellene, egy objektiven merheto es egy subjektiv pontszamot is irni.

    Ami meg jo lenne, hogy az igy kialakult nagy tablazatban szereplo soroknak a sulyait dinamikusan allitsatok. Tehat ha eltellik 1-2 ev es masok lesznek a prioritasok, akkor masok legyenek a sulyok es ha osszehasonlitom egy egy eves telefonnal, akkor lassam, hogy az 5 pont csak most jelen meres szerint, pedig anno 10 volt. Termeszetesen a tesztkor szamolt pontszamot is lehet mutatni. A nagy tablazatba be fognak jonni uj sorok, amire a regi telefonok ugy is 0-at fog kapni, de ez igy van rendjen. Mert igy lehet osszehasonlitani egy 10 evvel ezelotti telefont egy mostanival, mert az nem sokat fog mondani, hogy egy 10 eve 10 pontot kapott telefon most mennyit is erne.

    Tovabba akar egy user is csinalhat sajat suly tablat, es ugy nezheti a pontszamokat, illetve ossze tudja hasonlitani a telefonokat egesz gyorsan, ha neki mondjuk nem szamit a fenykepezo, de uzem ido vagy sebesseg igen.

    Tovabba ha lenne egy ilyen teszt sorozat, akkor a TV adasban ezeket lehetne is mutogatni, es nem csak ugy rogtonozni, es neha nezni, hogy most mit is kellene mutatni.

    Jelen esetben szerintem tul sokat vart mindenki a L920-tol. Az X8-at meg mindenki lenezte, igy osszesegeben az X8 pozitiv a L920 meg a negativ csalodas. Ennek ellenere azt gondolom, hogy a L920 jobb, mint az X8 (arat nem nezve), de teljesen megertem, hogy sokan forditva gondoljak.

    (bocsi sok lett)

  • afk22

    tag

    válasz Bog #577 üzenetére

    (nem volt sok, mert 10 ujjal gepelni ekezet nelkul beszed sebessegben lehet :) )

    Nem ertek teljesen egyet ezzel, mert pl elso inditas utan a legtobb telefon elegge elgondolkodik, hogy telefonkonyv ize toltes... Igen widgetekkel egy kattintassal meg lehet oldani sokmindent (ezt irtam szerintem), de nem mindig es ha mar csak az N-dik lapra tudod kirakni, akkor megint sehol sem vagy. Amit leirtam azt csak ugy rogtonozve irtam, de azt erzem, hogy ha valaki komolyan elgondolkodva leul, es vegigveszi miket szoktak csinalni akkor lehet egy ertelmes, kesobb szamonkerheto listat osszeallitani, amit lehet tesztelni, es amibol kijon a hasznalhatosag/sebesseg.

    Nem kell profi eszkoz, pl ha razkodasrol beszelunk, fogsz egy fel meteres rudat, az egyik veget rogzited egy csukloval, a masikat meg egy butykos tengelyre rakod, amit egy allithato fordulatszamu motorral meghajtasz, akkor kesz is az objektiv razkodos tesztszinter. (mielott valakiben felmerul: sulytol nem fog fuggeni, mert a gravitacio mindig 1g-vel fogja huzni a legellenallas meg inkabb a rudra fog hatni, meg minimalis, tehat az is allando igy tok mindegy milyen telefont raksz ra ugyan ugy fog ugralni, de akar a rudat egy rugoval is meg lehet tamogatni). Szinte mindenre lehet talalni otthoni megoldast.

    Ha a pontozasos reszt is nekem irtad, akkor inkabb privatban fogok egy uzenetet kuldeni (kevesbe megertot), mert azt gondolom nem voltal korrekt, arrol nem is beszelve kicsit tobb kozom van a szamokhoz/atlagokhoz/szamitasokhoz, mint neked...

  • afk22

    tag

    válasz Bog #596 üzenetére

    Azert remelem ezt nem gondoltad komolyan? Szerinted egy bajban levo cegnek oriasi gyartokapacitast kellene fentartania? Ha rosszak lennenek az eladasi szamai a L920-nak, akkor legalabb nagy raktarkeszlettel bukjon??? Arrol nem is beszelve, hogy a komponenseket mas gyartoktol veszi, tehat penze sincs elore berendelni alkatreszeket.

    Appleval osszehasonlitani teljesen ertelmetlen. Mivel az apple nem most lepett be a piacra, es eleg jol lehet meretezni mekkora lesz az igeny, van is ra penze, hogy eloregyartsa oket.

    Nezd meg az amerikai angol oldalakat, lenyegeben elfogyott mindenhol. En a nemet amazont nezem, mert gondolkodtam, hogy onnan szerezzem be, ott 600 euro korul mozog a fekete ara, viszont nincs raktaron, mas cegeken keresztul tudja beszerezni az amazon 750-800 euros aron, es ezek is elfogynak. Ami az expansys-en van feher ara az is egy ilyen valamelyik ceg altal tularazott ar (a nagy igeny miatt). Szerinted miert eppen csak feher van? Ha megnezed, hogy ahol meg kaphato kulfoldon ott is pont feher van meg legtobbszor.

    Egy bajban levo ceget azert kritizalni, mert nem gyartott elo eszetlenul, ugy hogy tokeje se nagyon van hozza, szerintem egy picit vicces...

  • afk22

    tag

    válasz Bog #616 üzenetére

    Mint irtam, nekem ugy tunik, hogy lehetne. Termeszetesen ezt eldonteni akkor lehetne, ha leulnenk, es vegigneznenk, hogy mit lehet osszehozni, aztan ami kijott azt jol atnezni, es arra lehet mondani, hogy ez igy hasznalhatatlan, vagy hasznalhato. De jeleznem, hogy attol meg, hogy ilyen modszerrel barmi kijon az nem jelenti azt, hogy nem lehet vagy lehet, csak azt hogy mi benak voltunk.

    A razkodasos peldat csak arra mondtam, hogy nem penz kerdese, hanem ido es elszantsag. A kerdes az, hogy mennyire akar az ember. Igen ez "befektetes", megertem, ha erre mar nincsen energiatok, en sem vagyok mar fiatal, vannak mas dolgok is az eletben. Viszont hidd el azt, hogy ha ugyes trukkokkel rajottok bizonyos dolgokra, akkor azt kulfoldi oldalalk is be fogjak linkelni (vannak fordito oldalalak, amivel siman meg tudja nezni mindenki korulbeul). Igen elszantsaggal is lehet feltorni, es igen sokszor nehez, es tobbsegeben nem fog osszejonni. Nem szemrehanyaskent mondom, de nekem hianyoznak az otletes trukkok tesztek, nem emelkedik ki a tobbi teszt kozul. De nyilvan titeket olvaslak, nem tartom rossznak az oldalt.

    Ha jol sejtem, akkor van olyan 1-2 eves telefon (vagy komponense/resze), amire azt lehet mondani, hogy a mai mezonyben is megallja a helyet. Az a baj, hogy aki ezt ugy is el tudja donteni, annak tok mindegy, hogy milyen pontszamokat adtok. Akiknek meg segitene, annak meg nem fog semmit sem mondani, mert nem tudja milyen relacioban van. Pl hasznalt autoknal is nehez megmondani, hogy egy uj golf vagy egy jo allapotu 3-4 eves bmw... Mivel is tud tobbet, melyik is a kenyelmesebb, vagy jobb uttartasu stb..

  • afk22

    tag

    válasz Bog #618 üzenetére

    Nem is cikkben irtad, nem abban a hozzaszolasban, amire valaszoltam.

    Bocsi de Nokianak milyen szegmensben is az egyik vezeto telefongyarto? Nem tudom, de gyanitom, hogy nem azokon a gyartosorokon keszul az L920. Meg egyszer emlitem: komponensek... Optikai kepstabilizatort szerinted ok hazilag gyartjak? Extra erzekeny kepernyo? stb stb.. Termeszetesen csak a Nokia tudja, hogy mi a pontos oka a keves keszuleknek. Az is lehet, hogy valami gyartasi technologia problema akadt az elogyartasban. Azert a Nexus 4-ben nem remlik (szoljatok ha tevedek), hogy az ujdonsagoktol rogyadozna. Teljesen mas filozofia.

    A fene sem akarja kimosdatni oket, en csak megertoen allok hozza, es latok racionalis okot mogotte. A kimosdatas azert sem nagyon ertem, mert alapbol mindenhez megertoen szoktam hozzaallni, es nem vadaskodni szoktam, hanem probalom megerteni mi miert.

    Eleg fura ez a nagyon tamado jellegu hozzaallasod. Az oke, hogy most eleg rosszul esik a sok negativ megjegyzes a forumon, de en szerintem konstruktivan probaltam hozza allni mindenhez, es nem akartalak megserteni, ha megis sikerult, akkor elnezest.

    A suly hogy is jon ide???? En nem emlitettem. Nem tudom miert ilyen nehez, ez engemet is erdekelne. Igen ilyenkor jonne az, hogy szetkapni egy telefont es lemerni minden komponenst, hogy mennyi is. Sajnos itt jon be a penz, ezt tudom, hogy nem tehetitek meg... Max annyit, hogy egy rossz peldanyt beszerezni valahogyan, talan olcson. Na ha ezt kielemeznetek, akkor lehet sok kulfoldi oldal is linkelne...

  • afk22

    tag

    válasz Bog #627 üzenetére

    Csak konstruktivan :).

    Napi szinten nyilvan nem vagyok kapcsolatban a beszerzessel, de informatikus vagyok, es finoman fogalmazva eleg jol ertek a hardverekhez, meg ha nem is a telefonokhoz. Az egyik dolog amire ra akartam vilagitani, hogy olyan technologiakat hasznal a Nokia az L920-ban, amit nem fog tudni beszerezni barmelyik gyartotol. A tobbi tenyezorol nem is beszelve.

    Termeszetesen mindig a fonok a hibas :D , mert o felelos a beosztataiert. De azert mindig van egy arnyaltabb oldala a dolognak. A fonoksegnek csak a felelos kell, aki meg el akarja kerulni a hasonlo helyzetet annak meg az igazi okok...

    En sem gondolom, hogy a L920 gyarto szempontjabol tokeletesen startolt, de ugy nez ki, hogy elegge fogy egyelore, vagy legalabbis a keszletekhez viszonyitva. Hogy hosszutavon mi lett volna jobb dontes azt nehez megmondani. Ha par honapot var, hogy ki tudja elegiteni rogton az osszes igenyt, akkor meg mar lehet kutyanak sem kell. Viszont ezt mar nem fogjuk megtudni, csak talalgathatunk.

  • afk22

    tag

    válasz Bog #631 üzenetére

    Termeszetesen nem tudhatom, hogy mikkel probalkoztatok, es teljese tisztelet az oldalert. En nem hoztam ossze egy ilyen oldalt, amit sokan olvasnak, tehat veletlen sem akarom elvitatni a tapasztalatotokat/erdemeteket. Illetve elnezest, ha a konstruktivnak szant hozzaszolasom picit is lenezesnek tunt.

    nagyon csendben jegyeznem meg: a kulfoldi linkelgetesek azert johetnek jol, mert akkor Nokia lehet elso napon kuldott volna mobilt... Na meg van itthon is hirerteke...

  • afk22

    tag

    válasz drzsoo1 #851 üzenetére

    Szerintem te nem a kepernyot nezed, hanem a tile-okat. Mivel a tileok mellett van meg egy fekete keret. A HTC-nel annyibol csaloka, hogy ott eppen van egy notification a tetejen.

    Kepek alapjan lemertem: iPhone 5: 4.4 mm vastag oldalt a keret, L920: 6.0mm. Ugy, hogy a lumianak kerekitett a szele, es ha azt nem szamoljuk akkor meg kevesebb is mint az iPhone-e (3,1mm).

    A nagysagrol pedig annyit, hogy hivatalosan a HTC magasabb 2mm-rel.

    Sulyrol csak annyit, hogy lemertem egy iPhone 4S-t es egy Xperia Mini Pro-t egyszerre, es a szogletes sarok miatt mindenki egyertelmuen az iPhone-t mondta nehezebnek (jobban nyomta a kezet az el), pedig 1-2 grammal a Xperia nehezebb. Tehat itt a nagy kerdes az, hogy 185g valos hasznalatban es erzetre tenyleg sok vagy meg lehet szokni. Aki latatlanban iteletet mond, az valoszinuleg csak onigazolni akarja magat, es a korrektsegtol eleg messze van.

  • afk22

    tag

    válasz drzsoo1 #881 üzenetére

    Szerintem ez sem igaz :). Nagy felbontasu kep alapjan gyorsan megneztem s3-on 5.0mm. Ami vicces, hogy samsung renderelt kepen kisebb (az alapjan 3.6mm). Viszont Nokianal is eredeti tenyleges keppontot neztem (iPhonnal sem fenykepbol indultam ki hanem apple kepbol, ami csalhat viszont). Tehat szerintem semmi kulonbseg sincsen, csak max optikai.

    Nem ertem teljesen, hogy mi az hogy aranytalan. Olyan kepet keressel, ahol a L920-on full screen kep van. Mert a home screen az csaloka, a legtobb kepen nincsen letekerve a csempek, es felul sokkal nagyobb fekete resz van.

  • afk22

    tag

    válasz djzolko #883 üzenetére

    Vannak olyan infok, hogy a 7.8 utan is lesz meg frissites ra. (link)

    Uffff. elkestem...

    [ Szerkesztve ]

  • afk22

    tag

    válasz djzolko #889 üzenetére

    Itt van egy masik regebbi prezentacios tablazat, ebben irogatnak ilyet mi lesz es mi nem: (link)

  • afk22

    tag

    válasz kenwood #897 üzenetére

    :), annyibol nincs igazad, hogy ennek van racionalis oka. Probald ki, hogy pl egy kis vasgolyot vagy egy ugyan olyan sulyunagyobb konnyebben megfoghato egesz tenyeredet betolto targy tunik-e nehezebbnek elsore.

    A fizika ott van mogotte, hogy egy eles szelu targynal az elnel sokkal nagyobb nyomas hat a tenyeredre, mint amikor egy kezedbe belsimulo targy van ott. Ezert tunik elsore nehezebbnek. Ettol meg ha jobban megnezegeted, realisan is fogod tudni melyik a nehezebb, mivel a karodnak, csuklodnak egy nehezebb targynal tobb erot kell kifejtenie.

    Ettol meg az L920 biztos, hogy tobbnek tunik, montjuk egy iPhone4S-nel, de az is biztos, hogy ha szogletes lenne megtobbnek tunne.

  • afk22

    tag

    válasz kenwood #900 üzenetére

    Eppen, hogy a sulynak van inkabb ertelme, azt tudod merni :). A tomeg az allando, de nem igazan tudod merni, a suly meg gravitacio fuggo (pl. a fold kulonbozo teruleten mas es mas, mert nem gomb alaku a fold).

    A zsebre visszaterve ott is fugg attol, hogy mekkora, mivel ha nagy feluletu akkor a zsebedben a labadra tud picit "tapadni" (surlodni), illetve nagyobb targy jobban szetosztja az erot a nadragod overe. Tehat ott is igaz, hogy egy kulcscsomo, jobban tudja huzni a zsebedet, mint egy penztarca, ugy hogy nem is nehezebb.

  • afk22

    tag

    válasz kenwood #905 üzenetére

    Szerintem vedd elo az altalanos iskolai fizika konyvedet :). Az hogy merleged grammot ir, az egy parasztvakitas, mert csak sulyt tud merni. Belemehetunk fizikaba, de szerintem rosszul fogsz jarni :)...

  • afk22

    tag

    Ha mar a kameranal tartunk:

    "Nappal viszont közel sem ennyire erős a készülék, hiszen a szép színeken sokat ront a kis dinamikatartomány"

    Biztos, hogy nem keveritek a dinamikatartomanyt a auto zarido beallitasokkal? A kepeken en nem nagyon latok dinamika tartomany beli gondot (nem is olvastam rola), raadasul azt merni kellene laborban, hogy a tobbiekhez kepest milyen is. Ami egy ket kepen kijon, az az, hogy az amugy is nehezen fotozhato alacsony napos szintereken, nem feltetlen dont jol a zaridorol. Ez utobbi lehet software-esen javitani mig a dinamikatartomanyon nagyon nem lehet mar allitani (max HDR modot csinalni).

    Tovabba irjatok, hogy az elesseggel is gondok vannak, amit viszont nem reszleteztek. Ugye lehet a lencse is rossz, de a kepeket kinagyitva, nekem inkabb ugy tunik, hogy a zajszurovel vannak gondok (patternes, es a kep egeszen egyenletes, es vannak nagy kulonbsegu pixel valtasok is). Valoszinuleg a jo ejszakai kepekre optimalizaltak, ahol ezzel el lehet tuntetni az erosebb zajokat. De termeszetesen az is elkepzelheto, hogy alapbol eleg zajos az erzekelo, es igy mindenkeppen kell ra valami erosebb szuro...

Új hozzászólás Aktív témák