Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teo.

    tag

    Nem tudom, hogy fog-e valakit érdekelni a (részletes)véleményem, de leírom.Elsősorban azoknak akik csak fontolgatják a vásárlást.
    Szombaton este elhoztam a Telenortól egy 625-ös Nokiát.

    (Eredetileg a NAGY vágyamat a 1020-ast akartam venni,már csak egy hajszánál is kevesebb választott el, hogy megvegyem ( nem volt sárgában 1 év garanciával) és ezért nem vettem meg. Aztán közbe szólt az élet, és kénytelen vagyok el halasztani a vásárlást 1-2 hónappal .... mindegy .... )

    Mint sokan, én is minél kevesebb pénzből szerettem volna a legtöbbet kihozni. Sikerült.
    Mikor az első Híreket\teszteket olvastam, nem nagyon jöttem lázba a telótól. Aztán élőben nagyon megtetszett.
    Mind a forma, mind a kijelző minősége, természetesen az IPS technológiára gondolok elsősorban.Először attól féltem,hogy hiába IPS, de fátyolos lesz mint az 520 estén. De nem. Olyan bivaly fényereje van, hogy majdnem leégette az arcomról a húst.
    Aztán megvizslattam, hogy mire elég 800x480 pixel 4'7 colon, én egy 710-ről váltottam, ott 252 ppi van, a 625 pedig 199,észre lehet venni az eltérést, de nem fájó, sőt azt merem mondani,hogy átlagos használat mellet teljesen elhanyagolgató.Személy szerint engem az a +1 col kárpótol az "elvesztett" 53 ppi értékért.
    Volt már szerencsém hosszabb távon a használni egy LG Optimus G-t, abban 1280x764-es IPS kijelző van ugye,és hozzá viszonyítva sem érzem úgy,hogy fel kellene akasztanom magam,mert ez csak WVGA. Persze érezhetően jobban, de nem olyan meredeken, hogy ne lehetne vígan használni, sőt, élvezni.(Mielőtt megkeresne egy-kép pixel huszár megjegyezném, hogy 120%-os a látásom ;) )

    A kamera előre lépés meg nem is.
    Amiben jobb, hogy gyorsabb, jobba a makró és a fókusz.Viszont nem készít olyan jó képeket mit a 710, ezt merem vállalni. Nem sokkal rosszabb, de azért a 710 egy kicsit nyakon veri.

    Amitől nagyon behaltam az az akku teljesítménye, le a kalappal.

    Vasárnap "belaktam" a telót. Reggel 7:30 tól este 10-ig használtam, és közben toltam neki rendesen.
    Takarékos üzemmódban,mobil netet kilőve, max fényerőn, szinte végig WiFi-n lógva.
    Egy óra beszélgetés kihangosítva, alkalmazás telepítés kihangosított zenehallgatással egybekötve. Fb, youtube, sok sok nyomogás, babrálás, beállítás.

    Egy szó mint száz, megért 45 ezer forintot.

    5110\3410\OT565\6600\6630\5800\N97mini\710\N93\625\640\1020. 3S\Note4\Note5\Mate20\Mate20X⁵G. 13ProMax - ThinkPadT500\T520

Új hozzászólás Aktív témák