Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • col

    addikt

    válasz szige #1199 üzenetére

    A fényképező hangját a jelenleg legfrissebb sw-ben nem lehet kikapcsolni, csak változtatni különböző fajtákra.

    A GPS-ben egyelőre én nem találtam koordináta szerinti keresést.

    Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz col #1201 üzenetére

    A fényképező hangját a Nokia okostelefonokon soha nem is fogod tudni kikapcsolni, ugyanis valamilyen szabályozás van rá, hogy ne lehessen hang nélkül fotózni velük, gondolom a szoknya alá fényképezések, illetve a vállalti szférában az illetéktelen és észrevétlen dokumentum-fotózást elkerülendő.

    A GPS-nél ott van központi helyen a koordináta szerinti keresés:

    Menü -> Alkalmazások -> GPS -> Iránypontok -> Opciók -> Új iránypont -> Megadás kézzel

    Legördülsz a lap alsó felére és ott meg lehet adni a szélességet, hosszúságot, helyzetpontosságot, magasságot, magasságpontosságot.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • col

    addikt

    válasz DM-Fan #1202 üzenetére

    Van olyan okostelefon, amiben ki lehetett kapcsolni. Pl. a 6650-esben, ha jól emlékszem.

    Tudom és ismerem az ezt érintő szabályozást, a személyes adatok védelme érdekében. Évekkel ezelőtt merült ez fel, hogy ne lehessen "hang nélkül" fényképezni. De az S40-es telefonokban gond nélkül ki lehet kapcsolni. Ahogy ezeknél az indítási dallamot is..
    Szóval szabály ide, vagy oda, nem minden telefon követi....

    A koordináta szerinti hely megadást meg köszi. Én sem néztem itt, lusta voltam végiggörgetni :)

    Ezek szerint az eltelt kb. 10 nap, mióta megvan a telefonom, még kevés volt mindent felfedezni :)

    [ Szerkesztve ]

    Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

  • Magnum_

    nagyúr

    válasz col #1203 üzenetére

    az uj sw-ben már nekem se lehet lelőni a hangot, az előzőben még néma volt néma üzemmódban

    I humbly and respectfully decline™

  • col

    addikt

    válasz Magnum_ #1204 üzenetére

    Igen, olvastam itt is valahol, hogy a legújabb sw, illetve a frissítés változtatott ezen is.

    Ezért is írtam korábban úgy, hogy a legfrissebb sw-ben nem lehet :)

    [ Szerkesztve ]

    Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

  • Bosco

    csendes tag

    válasz DM-Fan #1200 üzenetére

    Az alsó részt figyeld meg a telefon legszélén, nagyon picit le lehet nyomni a 72-1-eseken is.

    Más kérdés, hogy van, aki ezt soha észre sem veszi :)

    Illusztrálom.

    Ezt a részt figyeld:

    [link]

    ha így csinálsz:

    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • Magnum_

    nagyúr

    válasz col #1205 üzenetére

    ja bocs, figyelmetlen vagyok

    (#1208) col: nem-nem, nem vettem úgy, visszaolvastam rendesen :D

    én azért nem nagyon irogatok ide, mert semmi-de semmi problémám az E72-vel. vettem egy univerzális autós tartót, hogy arra az 1-2 alkalomra jó legyen gps-ként is. szerintem menet közben egyszerűbb begépleni a címet is, mint érintőképernyőn. jó az akksi, szép telefon, jó a hangminőség is, wifi is erős, szóval örömbódottá.
    bár nekem cseréltek előlapot, mert alul recsegett. de most jó.

    [ Szerkesztve ]

    I humbly and respectfully decline™

  • col

    addikt

    válasz Magnum_ #1207 üzenetére

    Én is egyfolytában (örömmel és érdeklődéssel) tanulom még az E72-őt :)
    ... és nem bántásból tettem hozzá, bocs, ha így lett volna érthető...

    Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

  • col

    addikt

    válasz Bosco #1206 üzenetére

    Lehet nekem "selejtes" :). Nem mozog semennyit sem, pedig én is fene mód háklis vagyok ilyenekre. Ahogy nekem sem nagyon tetszik, hogy a led fényei itt-ott kiszűrődnek a billentyűk alól, körül.. de ez van. Ez legyen a legnagyobb baja :)

    Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

  • Magnum_

    nagyúr

    válasz Bosco #1206 üzenetére

    minimálisan mozog nekem is. és én is nagyon háklis vagyok ezekre, gondoltama rra, hogy odaragasztom :B

    I humbly and respectfully decline™

  • Bosco

    csendes tag

    válasz col #1209 üzenetére

    Tényleg alig lehet észrevenni, de hidd el, le lehet nyomni, és, ha más nem, nagyítóval látszik...gondoltam rá, hogy 3 napon belüli garival visszaviszem, ha a többi nem ilyen, de így nem zavar.

    Viszont a dobozon lévő matricán két matrica volt, amit a srác a nextelben felnyisszantott, azon az állt, hogy reealied by nokia for extra quality check....ezt csak most vettem észre...ez vajon mit jelent? hibás volt és javították?

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Bosco #1211 üzenetére

    Nyomkodhatom én ezt akárhogy, egy mikronnyit sem mozdul.

    "hidd el, le lehet nyomni, és, ha más nem, nagyítóval látszik..."

    Szerintem ez már azért eléggé belefér a tűréshatárba. Mondom ezt úgy, hogy én is háklis vagyok minden ilyesmire, ami egy igen drága készüléket érint. :B

    A feliratot illetően lehet, hogy igazad van, valószínű másnak is feltűnt egy olyan kaliberű hiba, mint neked és ezért visszaküldték a Nokia-hoz felülellenőrzésre. Gondolom ők meg ezzel nemigen csinálnak semmit és visszazárják, újraértékesítik. Nekem ilyen plomba nem volt a dobozon, csak a szokásos Nokia zárjegy.

    Get Moded!

  • Magnum_

    nagyúr

    válasz Bosco #1212 üzenetére

    dehogy, szerintem nálam rosszabb nincs :DDD

    I humbly and respectfully decline™

  • col

    addikt

    válasz Magnum_ #1214 üzenetére

    ésénis..ésénis..ésénis.. :P

    Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

  • Bosco

    csendes tag

    válasz DM-Fan #1213 üzenetére

    Sajna tényleg kényszeres vagyok, ezért valszeg hétfőn egy kicsit még nyomozok az ügyben egy-két szervízben...még él a háromnap :P
    Mert amúgy álom ez a teló. Szerintem 3-4 évig tuti nem cserélem le :)
    Főleg, h egyre inkább az érintőképernyős készülékek irányába mutat a trend, amiket én
    nem nagyon kedvelek.

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Bosco #1216 üzenetére

    Nekem is tetszik a telefon így két hét után, nem bántam meg a cserét (ami igazából kényszerű csere volt, mivel az E66-omat sokadjára sem tudták megjavítani, így kértem, hogy cseréljék). Az érintőképernyőért én sem rajongok, bár az új android-os platformok között van egy-két überbrutál telefon (pl. Samsung Galaxy S), amit el tudnék viselni, de ilyen szép és elegáns, kiváló anyagminőségű telefon nem sok van, mint az E72, ez méretben is optimális. Ezen túlmenően az én igényeimet maximálisan kiszolgálja, kicsit azért lehetne gyorsabb, ekkora CPU-val többet vártam sebességben, néha elég bizonytalan. Plusz egy kicsivel nagyobb képernyő is elférne, pl. ha nem volna ott a Nokia felirat, akkor kimehetne a hallgatóig, de nyilván ekkor az üzemidő nem lenne ilyen hosszú. Összességében véve jó telefon, de nem hinném, hogy 2 évnél többet kibírna, illetve addigra biztosan olyan szintre jutnak az android-os telefonok, hogy tuti lecserélem. A Nokia-nak sajnos leáldozóban van, mivel nem nyit az új oprendszerek felé, állandóan a Symbian-t erőlteti és nemigazán nyit az érintőképernyők irányába, pedig egyértelműen ez lesz a jövő, akár tetszik, akár nem. Csodálom is, hogy még ott tart a Nokia, ahol tart, de egyre inkább az látszik szerintem, hogy már csak a neve adja el a céget, annak ellenére, hogy vannak ilyen kiváló telefonjai is, mint az E72.
    Egyik barátommal pont egyszerre cseréltünk telefont: ő Galaxy S-t választott, nekem meg akkor érkezett az E72. Basszus, olyan szinten mérhetetlenül többet tud a Samsung, hogy elmondhatatlan. Hihetetlen dolgokat tud a készülék már az alap oprendszerbe integrált dolgokkal, az állam állandóan a padlón volt és az a nagy felbontású OLED érintőképernyő meg valami álom. Olyan kis satnya volt az E72 amellett a telefon mellett, hogy csak na. Oké, más célcsoportnak szánják és az ára is más, de akkor is. Na, akkor éreztem, hogy a Nokia mennyire le van maradva. Hangsúlyozom, az én igényeimet kiszolgálja az E72 (főleg a levelezés, a naptár és a web fontos), de azért nagyon fájó szívvel néztem, hogy miket tud a Galaxy. Iszonyatos, mennyire le tudja kötni a fölös idődet egy olyan képességű telefon.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • Sahib

    csendes tag

    válasz DM-Fan #1217 üzenetére

    Valóban többet tud? Vagy csak lenyűgöző a kijelzője és az ebből adódó lehetőségek (menük, játékok, stb…)? Nem volt a kezemben így nem tudom. A neten a speckokat összevetve nekem nem tűnt fel nagyon hiányosság az e72-ben. De mint írtad más a célközönség. :)
    Viszont eddigi telóim közül ennek a nokiának a legjobban látható a kijelzője napsütésben.

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Sahib #1218 üzenetére

    Nekem volt kezemben, maradjunk annyiban, hogy fényévekkel többet tud az E72-nél, funkciókat tekintve iszonyatosan fejlett, sebességben is példátlan és már az előre telepített szoftverek is bőven kiszolgálnak minden igényt. Nem mondanám, ha nem így lenne, egyszerűen megdöbbentően sokat tud. Csak magára a GPS-re és a giroszkópra annyi hasznos program épül, hogy így hirtelen fel sem tudnám sorolni. Egy hétvégén át néztem a gépet és még mindig csak a tizedét láttam a tudásának és a programoknak. A zenefelismerő szoftver zseniális, egy 5 másodperces számrészletből bármit felismer, nyomja rögtön a lemez adatait, borítóját és már kínálja is fel, hogy tölti lefelé netről. De ez csak egy példa az ezerből.

    Az E72 tökéletes, mint telefon és üzenetkezelő készülék, de pl. netezni már elég kényelmetlen és körülményes rajta, kicsi a kijelző, kevés a vas, még az Opera sem tud igazából csodát tenni vele. A Galaxy-n ez teljesen olyan érzés, mintha monitor előtt ülnél, megdöbbentően gyors, a honlapok nagy részét át is látod normális méretben, tűéles minden és úgy tudsz zoom-olni, lapozni, mintha iPhone-on fényképet nézegetnél. Brutális erő van a gépben. Cserébe töltheted 1-1,5 naponta, de valamit valamiért.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • col

    addikt

    válasz DM-Fan #1219 üzenetére

    Én is elégedett vagyok az E72-vel. Most, hogy már lassan kezdem is kiismerni, pláne :)
    A Samsungot nem ismerem. Alapvetően mániákus Nokiás vagyok és voltam. Szinte sose volt más telefonom, csak Nokia.
    Ezért nem is nagyon van ismeretem és viszonyítási alapom sincs.
    Most a telefoncserénél én is 2 készülék között vacilláltam. Természetesen mindkettő Nokia volt. :)
    Az E72 és az N97 mini. De pont az érintőképernyő volt az, ami miatt nem kellett a 97mini. Valahogy idegenkedek tőle. Pedig a 97mini is nagyobb memóriájú, meg stb. stb. De mégis örülök, hogy az E72 mellett döntöttem. Amire nekem kell arra pont jó, sőt!...

    Amúgy én a "csodatelefonokkal" úgy vagyok, hogy minél több extra dolog van benne, ami nem igazán a telefonálást és kommunikációt szolgálja, annál gyengébbek, mert adni kell cserében az alapfunkciókból az extra funkciók érdekében. Szóval ha fényképezni akarok, ott a digi gépem, ha navigálni, ott a PDA, ha zenét hallgatni, ott az mp3 lejátszó. persze ha csak kis segítség kell gyors fénykép, gyors helymeghatározás, kis szórakozás, neten utánanézni valaminek, akkor erre az E72 is tökéletes. Kocsiban navigátornak nem tudom elképzelni - ugyanakkar valamit ellenőrizni és gyors navigációs segítséget kapni tökéletes -, nekem túl kicsi a kijelzője még így is. A navim kijelzője is 5'-os :)

    [ Szerkesztve ]

    Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz col #1220 üzenetére

    "Alapvetően mániákus Nokiás vagyok és voltam. Szinte sose volt más telefonom, csak Nokia.
    Ezért nem is nagyon van ismeretem és viszonyítási alapom sincs.
    "

    Ez magyarázza, hogy miért vagy még mindig Nokiás. Nekem jópár készülék megfordult utóbbi időben a kezemben és hááát, a Nokia eléggé hátul kullog a sorban, ezért is írtam, hogy nem értem a cég üzletpolitikáját és hogy a korábbi hírnéven kívül mi adja még el a márkát így 2010 derekán. Én már most sem Nokia-t vettem volna, csak ugye a garancia belekényszerített. Ha ma kéne telefont vennem és qwerty-sre lenne szükségem, akkor egyértelműen Blackberry-t vennék, bár, az a cég is eléggé bajban van, de a tengerentúlon még azért van egy megrögzött vásárlórétege, de amúgy meg csakis android alapú, kapacitív érintőképernyős telefont választanék, mint amilyen a Galaxy is.

    A design-ban nagyon erős a Nokia még mindig, ezt az E72 nagyon szépen példázza és ez nálam fontos szempont, szeretem, ha egy készülék elegáns és jól össze van rakva, de hardveres képességekben és sokszínűségben, innovációban nagyon le van maradva a Nokia és nem is nagyon nyit az új dolgok felé, sajnos.

    Az érintőképernyőtől nem csodálom, hogy elment az életkedved, ha csak a Nokia modelljeit láttad. Ezért is írtam korábban, hogy a Nokia nem igazán nyit ebbe az irányba, de amikor megteszi, abban sincs köszönet. Fogj csak a kezedbe egy iPhone-t vagy egy kapacitív kijelzővel szerelt Samsung-ot és rögtön átértékeled az érintőképernyőt. Nagyon kényelmes tud lenni, ne úgy képzeld el, mint a Nokiákon, hogy kétszer-háromszor is rá kell böknöd valamire, hogy reagáljon.

    "Amúgy én a "csodatelefonokkal" úgy vagyok, hogy minél több extra dolog van benne, ami nem igazán a telefonálást és kommunikációt szolgálja, annál gyengébbek, mert adni kell cserében az alapfunkciókból az extra funkciók érdekében."

    Na ez az, amiben abszolút nincs igazad, látszik, hogy még nem volt ilyen készülék a kezedben. Barátom Galaxy-ja olyan 720p videót rögzített, hogy nem akartam elhinni, mikor FTP-n átküldte a fájlt, hogy ezt nem profi HD-kamerával lőtte. Megdöbbentő színhűsége, képélessége és bitsebessége volt, nekem a Canon 10 Mpix-es fényképezőm nem csinál ilyen videót. Mindez semmit nem von le a telefon értékéből, sőt!

    Alapvetően én is annak vagyok híve, hogy a telefon célhardver és mindenre (pl. zenehallgatásra, navigációra, fényképezésre) jobb a dedikált, külön hardver, de ez egyre inkább kezd megváltozni, nagyon gyorsan és jó irányba fejlődnek a mobilok. Magam sem hittem volna mondjuk 1 évvel ezelőtt, hogy ilyet fogok írni, de tényleg ez van, egyszer próbálj ki egy ilyen telefont és meg fogsz döbbenni!

    Nem akarom leszólni az E72-t, mert eddig nekem is tetszik (pláne az üzemidő - na ebben például egyik érintőképernyős okostelefon sem éri utol), de igazából eléggé behatárolt a felhasználási köre: telefonálni tudsz vele, üzenetelni, e-mail-ezni, végszükségben netezni, GPS-szel navigálni, illetve az egyéb apró szolgáltatásokat tudja, amit bármelyik okostelefon is (ébresztő, számológép, szótár, stb.), igaz, ezeket atomstabilan, de ennyi. Persze, erre rá lehet mondani, hogy nekem elég ennyi, mert alapvetően így van, de ha egyszer kezedbe veszel egy komolyabb android alapú készüléket és felfedezed, hogy mi mindent tud és az üres perceket hogy ki lehet tölteni a sok egyéb szolgáltatással, ami nincs benne egy E72-ben, akkor Te sem vágynál annyira vissza erre a platformra.

    Na, de befejezem az OFF-ot, ez egy E72 topic, segítsük egymást ezen készülék fortélyaival!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • col

    addikt

    válasz DM-Fan #1221 üzenetére

    Azért mert nekem nem volt SAJÁT tulajdonú más készülékem mint Nokia, pár "csodatelefon" azért megfordult a kezemben. És tudom miért van ilyen véleményem ezekről, hiszen technikailag is megvan a magyarázata. De hagyjuk, igazad van. Nekem telefon kell, kommunikációs eszköz és erre nekem a Nokia még mindig standard.
    A csilivili dolgokat meg meghagyom a sznoboknak ...) BOCS :))

    Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

  • silentkiller

    senior tag

    válasz DM-Fan #1217 üzenetére

    Nekem, speciel lassan 2 év Omniázás után (kettőt használok egyszerre privát/céges) megváltás a hardveres gomb. Nagyon vacilláltam az i780 (gyenge kamera, kevéssé optimalizált ROM - ellentétben az i900-al), az Omnia Pro 4 (még nem kapható, de sok jót nem várok, pl.: tapipadot kivették belőle) és az SE Aspen között (borzalmas tesztek, ultragáz kamera, gyenge ROM support, stb.), igy maradt az e72. Igen, nekem is 0,1 mm-t mozog a szóköz alatti betét bal oldala, de nem zavar, a hátlap fix és ez már minőségi előrelépés a korábbi, tesztelt és kipróbált e72-0-hoz képest. Még megvárom a Nokia N8-at, aztán elrakom az Omniámat csak navigációra és e-book olvasásra, annyira a szívemhez nőtt. Az N8-on nagyon szépen megy a virtuális billentyűzet, privátra az is elég lesz...

    ∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz col #1222 üzenetére

    Ez nem sznobizmus kérése, maximum technokratának nevezhető, aki nyitott az új dolgokra, de ez meg nem feltétlen negatív fennhangú jelző. Maga az E72 tesztben is azért minősítették le itt a Mobilarénán a készüléket, ami az én saját meglátásom is: nulla innováció, márpedig az ezen készülék alapjául szolgáló E71 már harmadik éves. Ezalatt gyakorlatilag semmi újdonságot nem hoztak Nokiáék a platformba és ez igen nagy luxus.

    Azok a "csillivilli" dolgok nagyon hasznosak is tudnak ám lenni.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz silentkiller #1223 üzenetére

    Igen, a hardveres gomb nekem is hiányzik ezekről a készülékekről, de könnyen meg lehet azért szokni, pláne, ha tényleg kapacitív a dolog. Meg még egy fontos tényező van: az android. Azért is hoztam példának a Galaxy-t, mert szerintem azzal abszolút minden rendben van: CPU, kijelző, optika, oprendszer, összhatás. Abszolút iPhone-killer, pedig nem vagyok sem Samsung, sem "tapitelefon" párti, de ez nagyon megfogott. Tényleg rendkívül jól használható készülék.

    Get Moded!

  • col

    addikt

    válasz DM-Fan #1224 üzenetére

    Igazad van, tényleg nem sznobság. Sorry. A "trendiség" talán jobb kifejezés :)

    De ez az oldal és az ezen található statisztika 2010 első negyedévéről a táblázatban azért még mindig sokat elárul....

    Mobilgyártók 2010 első negyedévi sorrendje

    Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz col #1226 üzenetére

    Igen, de ez a 110.000 eladott telefon is csak arra utal, amit írtam, hogy a Nokia még mindig a nevéből él. Az vitathatatlan, hogy talán a legjelentősebb gyártó volt világszerte a 2000-es évek elején és közepén, de ez az előny (technikailag és innovatíve) ma már abszolút nem áll fönn (nem az eladott készülékek számáról beszélek tehát) és ezt szerintem nem is az eladott készülékek számával lehet érzékeltetni, mert sok ember nem vált szívesen, ha vásárolt mondjuk egy jó Nokia készüléket 2005-ben, ami kiszolgálta 5 éven át. Evidens, hogy gondolkozás nélkül újra Nokiát szeretne venni, csak ha tájékozódna és megnézné más gyártó kínálatát is, akkor rövid úton belátná, hogy még ha 2005-ben top gyártónak számított is a Nokia és top készüléknek az adott modell, amit akkor megvett, ma már azért kicsit más a helyzet. Ha megkérdezed őket, a legtöbb Nokiás azt fogja mondani, hogy nem is próbált más készüléket választani, kizárólag a Nokia gépei között keresgélt neki szimpatikus modellt. Tapasztalat, nagyon sok Nokiás ismerősöm volt ezzel így, kevés olyan márkahűség van a világban, mint ami ezt a felhasználói réteget jellemzi, ez tény. A legtöbb esetben ezen felhasználók elvárásai nem is nagyok: két dolog fontos számukra - az alapfunkciók és a megbízhatóság. Aki ennél sokkal többre vágyik, az már rájöhetett, hogy más gyártónál kell keresgélnie.

    Érdemes lenne látni, hogy a 110.000 eladott készülékből mondjuk melyik milyen kategóriás, mert sanda gyanúm szerint ezen készülékek 90%-ban S40-es platformok, alsó-, vagy középkategóriás modellek és nem okostelefonok. Ezt erősíti a második táblázat is, amiben látható, hogy alig több, mint 50.000 darab okostelefon volt az első táblázatban szereplő 315.000 telefonból és ebből alig 25.000 darab volt Symbian-os. Márpedig mi ugye most okostelefonokról értekeztünk.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • szige

    tag

    válasz DM-Fan #1202 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat!
    Erről a tilos a zárhang kikapcsolása dologról én is hallottam már, ugyanakkor az E65-ön és az E63-on is ki lehetett lőni.
    Újabb kérdésem lenne: olvastam itt korábban a sc hibáját, ill. hogy le kell tölteni valami fixet, de előtte vissza kell állítani az sc-t eredeti állapotba. Na, én most töröltem a beállított connection group-okat, ezzel eltűnt mindenhonnan, ahol bent volt. Kell még mást csinálni?
    Előre is köszönöm a választ!

  • gyulagy

    tag

    Nézzük!
    Nekem 1 E72-es van + androidos készülékem.
    Hétköznap:
    Munkára telefonálás, gyors mail ++++++ sok egyébb dolog 1 kézzel e72 vérbeli üzleti telefon,nincs mellé taperolás, sima videótelefonálás (androiddal alapból próbáld meg, nehéz lesz)
    Hétvégén: andridos készülék szórakázni,( tényleg sok mindent tud)

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz szige #1228 üzenetére

    Én magam írtam pár napja itt a Smart Connect romfix-es javításáról.

    Ha visszaállítottad a SC-et alapállapotára (törölted a létrehozott profilokat), majd a telefon minden egyes olyan alkalmazásából is törölted ezt a SC profilt, ahol esetleg már beállítottad, illetve a telefon hálózatbeállításainak hozzáférési pontjai közül is törölted ezt a SC-ben létrehozott csoport(ok)ot, akkor feltelepítheted a fenti hozzászólásban linkelt romfix-et.

    Ha ez megvan, akkor újra kell indítanod a telefont. Ezek után a SC-ben hozd létre a neked megfelelő kapcsolódási csoportot (amit esetleg már korábban létrehoztál, csak ugye törölnöd kellett), majd ezt add meg az alkalmazásokban, amelyeket használni akarsz ezen netbeállításokkal. Magyarul mindent meg kell csinálnod újra, amit a romfix telepítése előtt megtettél, csak akkor ugye a SC hibás volta miatt nem működött. Ezek után mennie kell normálisan, ha mégsem, akkor adj neki még egy újraindítást.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • Bosco

    csendes tag

    Abban tudnátok segíteni, hogyan lehet kikapcsolni a folyamatos email-letöltést? Tehát, hogy csak akkor töltse le a leveleket, amikor én ezt akarom?

    Az pedig, hogy vannak ennél "okosabb", többet tudó készülékek: lehet, de nekem
    nincs szükségem rá. Ez a készülék egyszerűen mindent tud, ami nekem kell, kapcsolattartásból kitűnő, kiváló a naptár, a gps, Internetre is bőven elég nekem, szupergyors
    a a procija, remek az üzemidő (olvastam ezt már korábban is és mióta megvettem, még nem kellett töltőre tennem, igaz, most nyugisabb napjaim voltak) gépelni álom vele, míg az érintőképernyős telefonokon nekem ez halál. És most csak néhány, számomra fontos tulajdonságát soroltam fel. Ráadásul villámgyors vele a magyar ékezet, ami számomra örök előnyben tartja majd pl a Blackberrykkel szemben.
    Számomra tökéletes ez a készülék, remélem, hogy a hardware-es qwerty-billentyűs telefonok ideje soha nem fog leáldozni, szvsz lesz rá kereslet.

  • Magnum_

    nagyúr

    srácok: E71-re vágytam nagyon két éve, megvolt bő egy évig, amjd elkapott a hév, i8910 kellett, majd androidos downgrade egy Spica-val... megvolt az i8910 3-4hónapot, a Spica 2 hónapot.... és újra ez a tíőus kellett, E72-t vettem. és csak az útódja érdekel jelenlegi állás szerint.

    I humbly and respectfully decline™

  • col

    addikt

    Nem tudom, más is észrevette-e már, vagy egyedi a dolog nálam, kicsit faxnis a GPS vevője :)

    Ha a beépített böngésző hozzáférési pontját megváltoztatom, ami eredetileg van hozzárendelve, még akár ha a kézi választást is állítom be, akkor egy idő után a GPS nem talál kapcsolatot, mikor frissítené a műhold adatokat. Hibát jelez és azt írja nem talál holdat ("épületen belül nem lehet csatlakozni" a hiba, de inkább kapcsolódni nem tud). Utána kikapcsolás és visszakapcsolás segít egy időre, de alapvetően a gyári állapot visszaállítása.
    Ha megváltoztattam a default hozzáférést és utána akár még vissza is állítom az eredeti hozzáférési pontra, illetve bármi másra, már akkor is faxnizik.
    Csak úgy működik korrektül, ha hagyom a gyárilag eredetileg beállított csatlakozási pontot.
    Ugyanez volt mikor az SC-t használtam, de próbáltam SC nélkül is.
    Direkt gyárilag visszaállítottam a telefont és ismét változtattam a hozzáférési ponton, a helyzet ugyanez lett. Mikor békén hagyom az eredeti hozzáférési pontot a beépített böngészőnél, semmi baj, korrektül és gyorsan csatlakozik.

    Valami hasonló tapasztalat, vagy megoldás esetleg? :)

    Emellett az új Ovi maps feltett valami WIFI csatlakozási lehetőséget, szolgáltatást is. De erről nem találtam semmi infót. Az eredeti leírás azt írja, csak a szolgáltató kapcsolatával megy. Ellenben mintha adatokat a wifin keresztül kapcsolódva is tudna letölteni...

    [ Szerkesztve ]

    Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz col #1233 üzenetére

    Nem tudom mi lehet a gond nálad. Nálam a beépített böngésző (amit egyébként rühellek és nem használok) csatlakozási pontjaként a Smart Connect-ben megadott csoport van beállítva (így első helyen az otthoni WiFi-m, második helyen a csomagkapcsolt előfizetésem áll) és a GPS bárhol vagyok is gond nélkül talál műholdat az OviMaps-on keresztül, ettől teljesen függetlenül. Halál mindegy, hogy mit állítok be a gyári böngészőben. Elindítom a Maps-ot és rögtön megy is a netre csomagkapcsolton keresztül (nyilván, hisz soha nem otthon használom a GPS-t), azonnal csatlakozik és szedi a koordinátákat, aminek folytán a telefon kb. 10 másodperc elteltével már látja is a holdakat is megkezdi a navigációt. Olyat nem tapasztaltam, hogy megszakadna a netkapcsolat, de még csak a műholdas kapcsolat sem.

    Nincs ezzel semmi gond. Én anno még az E66-omon az OviStore-ral szívtam, mert nem tudtam, hogy hol lehet beállítani a csatlakozási pontját, így sosem az otthoni WiFi-met kezdte használni, hiába volt elérhető, hanem csomagkapcsolt adatként kezdte tölteni a katalógust. Aztán rájöttem, hogy pont a gyári böngésző beállításait (amit már akkor, azon a telefonon sem használtam) kell megváltoztatni és ott beállítani a "mindig rákérdez" opciót. Innentől kezdve minden OviStore indításnál megkérdezte, hogy melyik hálózatot szeretném használni. Idióta megoldás, nem értem, hogy ezt miért nem lehet külön kezelni és az OviStore miért kötelezően a gyári böngészőben fut. Na mindegy. Az E72-n már a SC-csoportot adom meg a gyári böngészőben is, így ha otthon vagyok, akkor az OviStore is kérdés nélkül a WiFi-t használja, ha meg nem vagyok otthon, akkor meg kérdés nélkül a csomagkapcsoltat. A GPS-nél meg evidens, hogy sosem otthon használom, tehát mindig alapból a csomagkapcsoltat használja, ezt a SC elintézi. Minden egyéb alkalmazásban is a SC-csoportot használom, nagyon jól működik. Végre sikerült tehát elérnem, hogy a telefon soha nem dob fel semmilyen párbeszédpanelt (ami szerintem itt rusnyább is, mint az E66-on volt) csatlakozás előtt, hanem tudja a dolgát, annak függvényében, hogy hol vagyok. Ez a kulturált megoldás.

    Romfix-et föltetted a SC-hez? Csak mert anélkül nem csodálkoznék azon, hogy nem működik.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • col

    addikt

    válasz DM-Fan #1234 üzenetére

    Feltettem igen. Mindemellett nem vagyok annyit itthonról távol, hogy szükségem lenne az SC-re. Amit kell, kézzel is be tudok állítani, illetve rákérdez, mit használjon. Nem is használom az SC-t. Nekem ettől függetlenül úgy tűnik van valami kapcsolat a beépített böngészőben beállított hozzáférési pont és a GPS vétel között...

    Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz col #1235 üzenetére

    De miért nem az Ovi Maps-ben adod meg a csatlakozási pontot?

    Ott van:

    belépsz a Maps-ba -> opciók (bal softmenü-gomb) -> Beállítások -> Internet -> Hálózati célpont.

    Itt megadod, amit használnia kell, oszt jónapot. Ezért lenne célszerű használnod a SC-et, mert az abban létrehozott csoport itt megjelenik. A saját életedet nehezíted meg azzal, hogy mellőzöd a Smart Connect használatát.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • col

    addikt

    válasz DM-Fan #1236 üzenetére

    Ezt is kipróbáltam, köszi. Észrevettem és így is állítottam be, mikor használtam még. És nemcsak az Ovi Mapsban tudod beállítani, hanem a vezérlőpultnál is megjelenik ugyanez a menü. Mindenhol megjelenik az SC-ben beállított csatlakozási lehetőség, ahol csatlakozási pontot lehet választani. Megismertem és kitapasztaltam ennyire, sőt még ennél jobban is az SC-t. De ennek ellenére nem kell nekem....

    [ Szerkesztve ]

    Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

  • col

    addikt

    válasz col #1237 üzenetére

    Gyaníthatóan más probléma lesz. Mintha néha leállna a GPS vevője. Most épp szintén nem lát holdat, mintha épületben lennék. Következő dolog a teljes reset lesz, ha az sem hozza helyre, akkor szervíz.. :(

    Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

  • Matthewsz

    aktív tag

    válasz col #1238 üzenetére

    A gps volt, hogy nekem is feladta a szolgálatot, olyankor csak az újraindítás segített rajta, de hamarosan újból előjött a hiba. A végső megoldás egy hard reset, meg sw újratelepítés, azóta nem volt ilyen bajom...

  • col

    addikt

    válasz Matthewsz #1239 üzenetére

    Ugyanezt tervezem én is :) Köszi... :R

    Remélem nekem is megoldja majd ezt a gondot....

    [ Szerkesztve ]

    Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

  • silentkiller

    senior tag

    Korábban valaki már kérdezte, jelentem tökéletesen működik a fényképező és a videó kamera némítása az alábbi, közel 1 KB-os patch Nokia E72 Navin, a legújabb firmware-el. Szignózni kell!

    [CenRep]

    ∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

  • Falconmaster

    tag

    Nos az az igazság, hogy sokatokkal nagyon egyet tudok érteni. Én E51-ről jövök - eleinte az E55 után ácsingóztam, majd a lesújtó vélemények és az E72 megjelenésével ez lett az álmaim tárgya - februárban meg is vettem, kemény 72ezret (hehe) szurkoltam le érte a Pannon (aka Telenor)-nál két év hűség mellé, szóval nem volt egy olcsó mulatság. Az E51 után persze eszméletlen tudás és képesség szakadt hirtelen a nyakamba, és nem tudtam betelni vele, minden jó volt, minden szép volt és minden hasított mint a szélvész - ám nem sokáig volt mindez így...

    Lassan előjöttek a szokásos hibák: a telefonkönyv bugjai, a zenelejátszó hibái (ékezetes karakterek hibás felismerése, csengőhangok importálása a lejátszási listába) - mind, mind olyan kis apró bosszantó dolog, amit (programozó lévén jól tudom) pillanatok alatt javítani lehetne - mégis, ugyanazok a hibák (és újabbak) köszöntek vissza amik már a több éves (két éve is használtan vett) E51-em szoftverében is benne voltak. Egy darabig mindez csak kínos szurkapiszka volt, mert a telefon gyönyörű, vékony, a billentyűzet egy csoda (nem szeretem az érintőképernyőt...) az üzemidőről pedig csak szuperlatívuszokban tudok nyilatkozni - igazi maratoni futó.

    Viszont sajnálatos módon a fentiekkel még nem ért véget a történet, ugyanis elkezdtem vele egyre többet fotózni - az, hogy 2048x1536 után a következő lépés a képfelbontásban a 640x480 még csak bosszantó volt - de hogy a beépített szerkesztő (ami persze itt-ott (még mindig!, akár az E51-ben) bugos) valami 50 éves algoritmussal méretezi át a képeket fűrészfogakat hagyva maga után mindenfelé, és a képekre írt szöveg valami szögletes elmosott romhalmazra emlékeztet (továbbra is. hahó, E51!) már komolyan idegesítő volt. Mindemellé pedig a szinte alig nőtt memória méret (45 mega memóriával az amúgy tökéletes Opera Mobile - szinte bármely modern oldalt meg tudja jeleníteni élvezhető sebességgel az E72-n - mellett lehetetlen a multitaszking) és a folyamatos fagyások, megbízhatatlanság abszolúte felőrölt...

    Oh, tegyem még hozzá hogy szinte első perctől nem tudom használni az e-mail funkciókat a telefonban? A kapcsolat megszakad, a levelek letöltése és küldése nem lehetséges - éljen az Ultimate Messaging Device.

    A fentiekből talán úgy tűnhet, hogy utálom a telefont (és valószínűleg sokan most értetlenül néznek majd) - de ez nem így van. Nagyon szeretem és a szívem szakad meg érte, hogy egy ilyen potenciált rontott el (újra) a rossz szoftver. Hogy ismét kihagytak egy ziccert - és hogy kénytelen leszek megválni tőle, mert már most hiányzik a kis maratonfutó...

    Pár hete döntöttem, lecserélem - nem megyek messzire, világ életemben nokiáim voltak, és nem is tervezek egyelőre változtatni. Az N8-at néztem ki - a kamerafunkciók, a közösségi támogatás, és úgy általában: a stabil szoftver ígérete miatt - sokan ettől a telefontól várják hogy a Nokia hamvaiból főnixmadárként éled újra - reméljük így lesz.

    Sajnos azonban az N8 felett is gyülekeznek már az első fellegek - a gyenge processzorról, és a kevés memóriáról sok helyen hallani vészjósló szólamokat, ahogy a Symbian^3 rendszer létjogosultságát is megkérdőjelezik sokan - az hogy minderre mennyire van okuk, mindenki eldöntheti maga, mindenesetre én (főleg ezek után) már úgy gondolom - jobb az elővigyázatosság. Ezen a ponton történt, hogy elolvastam ezt a cikket:

    MeeGo: What it is and what it isn’t – Part Deux

    Ajánlom mindenki figyelmébe (az előző résszel egyetemben) én itt döntöttem el hogy még kivárok - és kerüljön amennyibe kerül, de a következő telefonom az első MeeGo-s nokia (N9?) lesz. Aki használt, látott vagy csak szimplán hallott a Maemo-ról, az tudja hogy ez egy olyan oprendszer aminek van jövője (és az elsőnek linkelt cikk pontosan rávilágít arra is, miért).

    Egy szó mint száz, nagyon fog hiányozni de én az első adandó alkalommal lecserélem az E72-met az első MeeGo-s Nokiára.

    (ui: gondolom ezt most, s bár a jövőben még felróhatják majd nekem ezt a posztot, fenntartom a jogot mindarra hogy a későbbiekben máshogyan cselekedjek :U )

    by Flaki™

  • silentkiller

    senior tag

    válasz Falconmaster #1242 üzenetére

    Megértem amit írsz, nekem sokkal-sokkal több problémám volt az E72-0-val. Az érkezés után az első héten vettem 2 év nokia garival és 100eFt fölött volt :O , 3 napig volt nálam :P annyira gáz volt (tényleg nem szabad nokiát venni az első szériából - úgyhogy, türelmetlenül várom az N8 megjelenésest, hogy minél előbb "kiforrjon"!) úgyhogy eladtam gyorsba.

    Ami egy kicsit árnyékolja azt amit írtál: Photoshop minőséget ne várj egy "E" szériás Nokia gyári szoftverétől, az N-szériások sem dobnak nagyot ezen a téren. Bennem fel sem merül, hogy a telefonon állítgassak a képeken, egyrészt a PS vagy a GIMP mindennél jobb erre, másrészt nem is látom igazán ezen a kicsi kijelzőn. A legújabb firmware-ben 3 minőségi ugrás van a kamera beállítások között (E72-1 Navi).

    Az e-mailt pofon egyszerű volt beállítani és használni. 2 céges, 1 privát + 1 gmailt használok egyszerre, az elmúlt időben nem volt fagyás, független készülék, T-s hálózaton.

    Szerintem, mielőtt eldobnád a készüléket, frissíts rajta firmware-t, frissítsd a navigációdat és hidd el, egy egészen más telefont fogsz "kapni". Én nagyon szidtam az E72-0-t, porosodott, mozgott a hátlapja, kikandikált a háttérvilágítás mindenhol a menügombok mellől, az egész egy ócska volt. Ezzel szemben, az E72-1 Navi Edition-öm egy más gyár gyártotta :U mert minden hibát kijavítottak benne és szoftveresen is sokkal jobb.

    Ami meg MeeGo-t illeti, szerintem nem várj addig, élj és használd a mostani készüléked, faragj rajta, hogy jobb legyen az igényeidnek. Ahogy az angol mondja: "Get life, man!"

    ∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

  • col

    addikt

    Üdv,

    nem akarok teóriákat gyártani, de lehet megvan a GPS és navi (nálam fentebb leírt jelenségek, amit egy társunk is megerősített) hibát okozó "dolog". :)
    Az eredeti fw-ben az Ovi Maps 3.03 szerepel és lehetett frissíteni már a 3.04-re. Én is megtettem. Most emlékszem csak vissza rá, hogy pl. nekem a navigációs képernyőn a térképeknél, a jobb alsó sarokban szokásos hold állapotot jelző vízszintes csík ezen nem is jelent meg. Emellett valami wifi connection szolgáltatást is feltett a csatlakozási pontokhoz a GPS részben.
    Most teljes reset volt a már ismert 7ezres kóddal...
    Visszatért az eredeti Ovi maps és eddig gond nélkül csatlakozik holdhoz és a térképen ismét van hold vételi minőséget jelző sáv is.
    Szóval lehet az új ovi maps sw okozza, vagy okozta nálam a GPS csatlakozási hibát, jelenséget.
    Akinek ilyen verziójú (az Ovi Maps támogatási oldalról letölthető legfrisebb) Ovi maps-a van, az megerősítheti, vagy cáfolhatja az általam tapasztaltakat.
    Ám mindenképpen a navi sw hibájára utalhat, hogy újratelepítést követően (lényegében nálam downgrade volt térképkezelő sw tekintetében) most jól működik.

    Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

  • col

    addikt

    válasz col #1244 üzenetére

    Még egy érdekesség.
    Az a bizonyos Ovi Maps sw.
    Most ellenőriztem, hogy a Nokia oldala mit ajánl letöltésre. A 3.03--as verziót, ami eredetileg is rajta van.
    Az Ovi Suite viszont már a 3.04-es sw-t kínálja fel. Szerintem az valszeg hibás ajánlat, így tényleg egyre inkább az a gyanúm, hogy az a verzió okoz(hat) gondot a GPS-el.

    Javaslom mindenkinek, hogy aki eddig még nem tette, az óvatosan frissítsen az Ovi Suite-al térképek ügyében és maps sw tekintetében.

    És valóban érdekelne, kinek milyen tapasztalata van erről...

    Ugyancsak egy sw frissítési info:
    A QuickOffice, ami a készüléken van, az az 5.x verzió, magyar nyelven. Lehetséges ingyen frissíteni a 6.x verzióra. De ez még nem támogatja a magyar nyelvet és teljesen angollá válik tőle az Office. Cserében már van benne angol helyesírás-ellenőrző program és pár egyéb hasznos újítás és frissítés. Szóval ennek ismeretében frissítsen bárki is.

    [ Szerkesztve ]

    Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz col #1244 üzenetére

    El kell keserítselek. Nekem is a legújabb 031.023 verziószámú firmware van fönn (már így kaptam a telefont a Vodafone-tól, pedig a Vodafone még elvileg jóvá sem hagyta ez a firmware-verziót), amelybe - ahogy írtad is - integrálva van a 3.03-as OviMaps, amire én is ugyanúgy ráfrissítettem, ahogy Te magad is, így jelenleg nálam is a 3.04 10wk17 b07 MW fut a 0.1.23.112 Map version-nel. Legutóbb épp másfél órával ezelőtt használtam a GPS-t és minden további nélkül talált holdat és navigált szakadatlanul. Aztán a mai értekezésünk kapcsán kipróbáltam, amit írtál és megváltoztattam a gyári böngészőben is és az OviMaps-ban is a hozzáférési pontokat és láss csodát: ugyanúgy működik. A Maps indításakor megy a netre, szedi a koordinátákat, megleli a holdat és navigál.

    Ja és nagyon nem hiszem, hogy hibásan ajánlana, mert én ráadásul nem is OviSuite-tal frissítettem, hanem a telefon maga szólt az első bekapcsoláskor, hogy friss szoftver elérhető a Maps-ből, kívánom-e letölteni. Persze, hogy kívánom, fölment, azóta is hiba nélkül működik. Pedig a térképeket nem is telepítettem újra a memóriakártyára, csak egy az egyben átmásoltam mindent a gyárilag benne levő 4 GB-os kártyáról a 8 GB-osomra. Gond nélkül megy minden.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • col

    addikt

    válasz DM-Fan #1246 üzenetére

    Köszi. Ok, akkor lehet nálam van/volt valami probléma.
    És nem keserítettél el. Ezektől nem szoktam, sőt, inkább örülök, ha kiderülnek ilyen dolgok....

    Ezek után valszeg ismét próbát teszek majd az ovi maps-sal. Lehet most már nekem is hibátlan lesz.

    Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz col #1247 üzenetére

    Szerintem nyugodtan frissíts rá, nem ez lesz a hiba oka! Most próbáld ki Te is a telefon saját szoftverfrissítő felületével, mindenféle PC-s összekötés nélkül. Hátha...

    Amúgy emlékeim szerint nem is volt nagy a 3.04-es verzió, csak valami párszáz kilobájt, szóval szerintem csak a változásokat, javításokat integrálta a 3.03-ba.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz silentkiller #1243 üzenetére

    "Bennem fel sem merül, hogy a telefonon állítgassak a képeken, egyrészt a PS vagy a GIMP mindennél jobb erre, másrészt nem is látom igazán ezen a kicsi kijelzőn."

    Én inkább úgy fogalmaznék, hogy bennem fel sem merül, hogy egy Nokián ilyennel próbálkozzak. És itt megintcsak visszautalnék kedves ismerősöm Galaxy-jára, amellyel nemhogy képeket tudsz szerkeszteni, de ott helyben tudsz hangfelvételt vágni, méghozzá PC-ről megszokott pontossággal, minden körülményeskedés nélkül, nem beszélve a telefon által rögzített 720p videók editálásáról, amelyhez a kijelző is kellően nagy és részletgazdag. Az E72-n örülök, hogy 15 FPS-sel tudok videót rögzíteni QVGA felbontásban. Persze, tudom, üzleti telefon, node 15 FPS és QVGA felbontást 2010-ben?! Ugyanmár! Még egy üzleti telefonban is szégyen. Oké, van is a gépben egy 1 GHz-es proci. De erre meg azt mondom, hogy az E72-ben is van egy 600 MHz-es és ha szoftveresen nem volna olyan gány, mint amilyen, akkor ez a hardver sem lenne túl gyenge az ilyen feladatokhoz, csakhát...

    Én megmondom őszintén, hogy a MeeGo-tól sem várok túl sokat, olvastam róla épp eleget. Akkor már sokkal inkább android, ami mögött most már szépen lassan ott a fejlesztői potenciál és a konkrét tapasztalatok. Egy friss MeeGo-s modellel szerintem ugyanúgy szívna az ember, mint ahogy minden vadonatúj, első szériás Nokiával.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • col

    addikt

    válasz DM-Fan #1248 üzenetére

    Az általam letöltött és telepített 3.04-es ovi maps több megabyte méretű volt.
    Most próbálom éppen az Ovi Suite-val. Egyelőre új kezelőszoftvert nem ajánlott fel a 3.03-as helyett, csak frissített térképeket.

    [ Szerkesztve ]

    Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

Új hozzászólás Aktív témák