Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lirion

    addikt

    válasz Bog #58 üzenetére

    Ha már válaszolsz, válaszolj a kérdésemre. Mitől lesz jobb a rendszer ez e6-on, mint az x7-en? Vagy ha úgy jobban tetszik, jobb-e az e6-on a symbian, mint az e7-en, és ha igen, miért?

  • Lirion

    addikt

    válasz Bog #67 üzenetére

    Ez még mindig nem válasz a kérdésemre. Az e7-nek is van teljes qwerty gombsora, a video alapján meg itt is a kijelző tapicskolásával lehet navigálni a rendszerben. Persze elhiszem én, hogy lehet a navigációs gombbal is, csak minek, mikor sokkal gyorsabb rábökni a kellő ikonra, vagy görgetni egy nagyot, mint a gombot nyomkorászni. Tehát akkor oda jutunk, hogy egy qwerty-s android sem lehet rossz/rosszabb választás, vagy a készülőben lévő SE xperia txt, a már kapható acer betouch e130..
    A jobban kezelhetőségre mondhatnál pár példát, mondjuk összehasonlítva az e7-tel, miben egyszerűbb ennek a kezelése, mint annál a telefonnál.

  • Lirion

    addikt

    válasz Bog #77 üzenetére

    Akkor elmagyarázom.
    Azt állítjátok, hogy ha van billentyűzet (akár kicsúsztatható, mint e7, akár olyan, mint itt), akkor egy jól kezelhető üzleti mobil lehet a symbian. Valóban jobb rajta gépelni, hisz a virtuális gombsor nem takarja ki a kép nagy részét, de ugyanez igaz az androidos qwerty-kre is. Ha esetleg más vmi miatt gondolod úgy, hogy jobban kezelhető és jó választás a symbian gombsorral üzleti felhasználásra, arra hozz példát, mert én másra nem tudok gondolni.
    Tovább, ha a multimédiás felhasználás szempontjából a symbian szar, lassú, ócska, stb., akkor ez miért változna meg azért, mert most épp egy qwerty-s, üzleti modellről van szó? Igazad van, hogy az e7 is kapott plecsnit és meg lett dícsérve, de a kérdésemet ott is ugyanúgy feltehettem volna. Azon kívül, hogy nem takarja a képet a virtuális billentyűzet, továbbra sem látok semmit, ami indokolná ezt az éles megkülönböztetést. Ugyanúgy szar lesz a böngésző, e-mail kliens, lassú a dokumentumok megnyitása, nem igaz? A hardveres billentyűzet nem varázspirula, nem lesz hirtelen gördülékenyebb és gyorsabb a telefon (mint mondjuk egy androidos qwerty gép).

    A plecsnit amúgy az N8 is megkapta, mégis az volt a vélemény, hogy a symbian nem való oda, ahol az N8 versenyzik. Most itt van ez az e6, aminek nem nagyon van kihívója (bár van ilyen kialakítású android). De mi lesz, ha megjelenik több hasonló androidos ketyere, esetleg wp7-es? Onnantól majd erre a kialakításra is rá lesz fogva, hogy nem ide való a symbian?

    Még valami, ha már összeszedettségről van szó, meg arról, hogy hova való a rendszer. Pár hónapja, az 5250-es cikkben durván degradálva jegyezted meg, hogy a symbian az alsó kategóriába való, a minap meg azt lehetett tőled olvasni, hogy a középkategóriában a helye. Sőt, most már gyakorlatilag kijelented, hogy egy qwerty billentyűzettel a felső kategóriában (e7) is ott lehet. Nem kéne már eldönteni, hogy akkor most mi is a helyzet ezzel a szerencsétlen rendszerrel?

  • Lirion

    addikt

    válasz Bog #90 üzenetére

    Én elfogadom, hogy a billentyűzet miatt könnyebb kezelni néhol, de, mint már leírtam, a rendszer gyengeségei maradnak, mint pl: a gyengécske levelező kliens, a lassú dokumentumkezelés, lassú pdf kezelés (nincs ugye egy normális pdf olvasó se), a béna böngésző (tényleg, a böngészőben működik már a copy-paste?). Ezek talán nem fontos szempontok? A saját tapasztalataid az x7-ről és c6-01-ről is, hogy használhatatlan, ugyanaz a rendszer, ami az e6-on vagy az e7-en is fut. Utóbbiak akkor miért jók? Egyik problémád sem abból fakadt, hogy hiányzott a fizikai billentyűzet, hanem mind szoftveres volt. Egy üzleti felhasználónak elfogadható, hogyha lefagy a telefonja, nem tudja megnézni az e-mailt (vagy el se küldi), stb.?

    Ajánlom figyelmedbe tovább a 95. hsz-t is. Nem csak én furcsállom ezt a "symbiant az üzleti vonalba" kijelentést így.

    Különben ha megrögzött fanatikus vagyok, miért van az, hogy most épp lehúzom a rendszert? Olyan jó, hogy csak úgy rásütsz az emberre jelzőket még akkor is, ha nem állja meg a helyét. De legalább jó példát mutatsz a forumszabályzat "ne személyeskedj" pontjában... :(((

  • Misály

    addikt

    válasz Bog #90 üzenetére

    Uzleti szegmensbe Android? :DD

    szerk.: ez off akart lenni, de tovabbra is vicces kijelentes volt

    [ Szerkesztve ]

  • MC Pite

    veterán

    válasz Bog #90 üzenetére

    Hmm, business telefonokat használókat ismerek párat, volt nálam pár napig egy desire; valahogy nem hiszem hogy a közeljövőben ez a két vonal találkozni fog. Bár, tulaja a dézit is bizniszfónnak próbálta használni, de később letett erről; megértem.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák