Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • old rocker

    veterán

    válasz Alex91 #13692 üzenetére

    De, ma reggel pl. az Edius DVD kreátor a harmadik lemezbe totál beleállt, végül csak "kiszúrni" lehetett a gépet. A telefonom minden hívás után kiírta, hogy adatcsatlakozás bekapcsolva, vagy mi a túrót. A Nero-val nem tudtam ma reggel dévédét másolni, pedig eddig nem volt kompatibilitási problémája a win7-el. És még ért egy pár apró kellemetlen meglepetés. A telefont végül ki és bekapcsoltam, azóta minden baba. Elkezdhetnék hörögni - mint egyesek teszik - hogy rakás sz@r a telefon, a winfos7 egy nagy kupac guano és így tovább. De nem teszem. Tudod, miért? Mert annál filozofikusabb alkat vagyok. Azt szoktam volt mondani, az ember sorsát a saját akaratának és az őt körülvevő, akaratától elvileg független történések kiszámíthatatlan korrelációja adja. Mégis, sokszor eltöprengek, valamilyen kisugárzása csak van az embernek, aki hatással van a körülötte zajló tárgyi és személyes történésekre... Ha ideges vagyok és sietek, akkor viszik el a liftet az orrom elől, akkor esik le a telefonom, sz@arik be a laptop és így tovább. Apropó, ha már a kaksizásnál tartok... Egy napban 1440 perc van, ugye? Mi kell ahhoz, hogy a kollégáim 70 %-ban még akkor is a budin tartózkodásom alatt hívnak, amikor nyaralni vagyok? Ma reggel pl., amikor már kellően pipa voltam, 6.50-kor már hozzáfogtam dolgozni, a gép nem másol, a harmadik lemeznél fagyi, miközben ki-be rohangálok a fürdőszobába, mosdás, fogmosás, s mielőtt felöltöznék, rámjött az ihlet, itt az ideje annak a reggeli sétának, amit Lothar Günther Buccheim a Hajó (Das Boot) c. könyvében így fogalmaz meg egy német tengeralattjárós figuráján keresztül: "Reggel sz@rni, semmi kétség, jó közérzet, fél egészség." Berohantam pucéran a budiba, család már elment, ideálisak a viszonyok, s amikor 8 centire volt a pucér fenekem az ülőkétől, megszólalt a mobilom... Ugrás ki, muszáj volt felvenni, mert tudtam, az operatőröm, akitől azzal váltam el, majd hétfőn hozza a három napos forgatáson felvett anyagot, ő csörög, hogy itt van a winchesterrel a ház előtt, szaladjak le érte... Úgy is volt. Kaksizási ihlet elmúlt, éljen a meló... Mi kellett hozzá? Nem 5 perccel korábban, nem 10 perccel később jött, akkor, amikor már majdnem kinyitottam a bombakamrát... Ugyanő volt, aki tavaly, amikor már 3 hete nem beszéltünk egymással, a nyaralásom alatt hívott. Igen, nyertél, akkor, amikor a budiban voltam. 1440 percből... ráérzett.

    A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

Új hozzászólás Aktív témák