Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • old rocker

    veterán

    válasz ma-Zo #1304 üzenetére

    Hát, öregem, térj át a heavy metálra :D Én este, a fülessel a fejemen Metallicára el tudokaludni; az megcsak úgy jó, ha hangos :D

    A blúüzenetben, esemesben jött programokat alapból a telefon memóriába telepíti,ha telepíted. Vagy pl.képeket a galériába, névjegyeketanévjegyekhezstb. ment.
    Az egyéb progik telepítésénél98 %-ban megkérdezi: hova rakjam, kisgazdám? Telefon memória, vagy memkártya? Pl. ha Nokia map ápgrédet csinálsz, azt nem kérdezi,dúrja atelefon memóriára.Ha aMap Loaderrel térképet tölteszle, nem kérdez, csak automatikusan tölti a memóriakártyára.
    A memória foglalásra már egy hozzászóláskapcsán felhívtam a figyelmet. Ha az üzenetekben az elküldött üzeneteid tárolására nem a memóriakártyát jelölöd ki, akkor biza könnyen úgy járhatsz, mint ahogy valaki itt már elpanaszolta: betelik a teflon memória. Ugyanis a küldött e-mailek is csücsülnek szépen a telefon memóriában, amig nem törölöd. Leírtam, egy alkalommal én is jártam úgy, küldtek egy vicces wmv-t emilben, nagy örömömben, hogy ez a készülék már lejátsza a vinfosmédiavideót, tovább is küldtem, vagy 3 helyre. Küldte is szépen a masina; aztán, amikor egyszer hosszan megnyomtam aházikó című stilizált billentyűt,néztem, mint a birka, hova lett vagy 16MB szabad helyem?? Kivételesen Nootropil nélkül is gyorsan kapcsoltam, még Bilobilt vagy Gingseng gyökeret sem kellett bevennem Megnéztem az elküldött mappákat és rájöttem, ott csücsül bennük három, egyenként 5MB-os csatolmányú emil. Letöröltem, ugyanakkor egy cache ürítést is csináltam (időnként azt is érdemes, (web/opciók/személyes adatok/mindet) mert ott is gyűlnek a kábék... és kábékból lesznek a megák.
    Azt is leírtam már többször: ennek a teflonnak a gyenge pontjaa belső memória, amit szűkösen szabtak a tervezők, 56megával garázdálkodhatsz. Ezért minden mellékes progit, ami nem függ össze klf. indítással,ellenőrzéssel (pl. best reminder) a memkártyára tanácsos telepíteni.Nekem pl. így még 39.9 MB szabad helyem maradt. Amiből a tárolt SMS-ek, letöltött és elküldött e-mailek csípnek le.
    Konkrétan a kérdésedre: nézd végig az e-mail kliensedet, az üzeneteidet, a cachet ürítsd, cookikat töröld és meglesznek az elrekkentett kiló v. megabájtjaid.
    Ezért irritál, hogy a két ténejlonos fiókban csak akkor tudom megnézni az elküldötteket, ha van érkező is.Különben nem ajánlja fel ezt az ablakot, mint pl. a gémélnél.
    (Gyuri, még nem nézem meg a javasolt verziódat...)
    Mert egyszerűbbnek tűnik,hogy akkor memkártyáraopcionálni a kimenőt; de, mint ezt is írtam, ha bekapcsolt állapotban csatlakozol a PC-re és adatátviteli üzemmódban -ilyenkor a telefon értesít is,hogy a memóriakártyát nem lehet használni - (nyilván,mert a pécé használja külső, csatlakoztatottmeghajtóként), úgy összecseszi az e-mail beállítást,hogy ihaj.Legalábbis az enyémmel ezt tette. Ugyanakkor, nagy valószínűséggel, ezt még nempróbáltam,ha kikapcsolva dugod fel a telefont, a kártyád akkor is tudod csatlakoztatni,viszont a rátelepített progik "alszanak", tehát nem lesz velük bug.

    A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

Új hozzászólás Aktív témák