Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rauschie

    senior tag

    Ez a végleges modell volt? Ilyen durván szar kaépet MTK telefonból sem láttam még kijönni, vagyis, de, de az máshogy volt szar. Tuti nem lehet, hogy valami selejtet fogtatok ki? Ha csak egy sima lyukkameramögé betesznek egy érzékelőszenzort, jobb képet csinál mint ez. Egyszerűen nem hiszem el hogy a Nokia ezt gyártásba engedte. Félreértés ne essék, nem vagyok felháborodva, nincs világvége, mivel nem vettem meg, de ez számomra új.

  • rauschie

    senior tag

    válasz PowerBuldog #3 üzenetére

    Nem vagyok Nokia fan, még csak Nokiám se volt soha, csak az furcsa számomra, hogy egy ennyire durva "bugot" benne hagynak egy készülékben. Lehet csak nekem böki ennyire a szemem, de ez már MMS-re is határeset. A 7 éves, akkor középkategóriás SE K500i csinált ennél fényévekkel jobb képeket, pedig elég szar volt az is. Igazából komolyan nem tudom, miért picsogok ezen, de valamiért pont ez nálam most túllépett a hibatűrési küszöbön, ennyi :N .

    Mod: ja, de, most épp nokiám van egy éve, mert ingyen kaptam a beszart régi telefonom helyett, azt hiszem ez elég sokat elmond arrról mennyire nőtt a szívemhez ;]

    Más, nem ide kapcsolódik:
    Telefonokban ugye van már egy ideje csillió megapixel, de jó képeket egyik sem csinál. Persze a jó is relatív, de a lényeg, hogy a rendelkezésre álló hely miatt nem lehet olyan optikát beépíteni, ami egy akkora szenzorra megfelelő képet rajzol, plusz a felbontás növekedésével csökken a fizikai pixelméret, ezáltal zajosabbak lesznek a képek. Létezik esetleg olyan megoldás, hogy lefelé interporálás? Arra gondolok, hogy mondjuk ha a kép oldala fele akkora, akkor minden pixelt a képen 4 érzékelt pixelből átlagol le a gép. Vagy pontosan ez történik, amikor az ember a maximálisnál alacsonyabb felbontásban fotóz? Volt pár éve ez a gép, az a trükkje, hogy csak 4,5 Mpixel, de mindhárom alapszínt külön rögzíti, tehát voltaképp 3x4,5 Mpixelnyi színinformáció tárolódik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák