Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rauschie

    senior tag

    válasz PowerBuldog #3 üzenetére

    Nem vagyok Nokia fan, még csak Nokiám se volt soha, csak az furcsa számomra, hogy egy ennyire durva "bugot" benne hagynak egy készülékben. Lehet csak nekem böki ennyire a szemem, de ez már MMS-re is határeset. A 7 éves, akkor középkategóriás SE K500i csinált ennél fényévekkel jobb képeket, pedig elég szar volt az is. Igazából komolyan nem tudom, miért picsogok ezen, de valamiért pont ez nálam most túllépett a hibatűrési küszöbön, ennyi :N .

    Mod: ja, de, most épp nokiám van egy éve, mert ingyen kaptam a beszart régi telefonom helyett, azt hiszem ez elég sokat elmond arrról mennyire nőtt a szívemhez ;]

    Más, nem ide kapcsolódik:
    Telefonokban ugye van már egy ideje csillió megapixel, de jó képeket egyik sem csinál. Persze a jó is relatív, de a lényeg, hogy a rendelkezésre álló hely miatt nem lehet olyan optikát beépíteni, ami egy akkora szenzorra megfelelő képet rajzol, plusz a felbontás növekedésével csökken a fizikai pixelméret, ezáltal zajosabbak lesznek a képek. Létezik esetleg olyan megoldás, hogy lefelé interporálás? Arra gondolok, hogy mondjuk ha a kép oldala fele akkora, akkor minden pixelt a képen 4 érzékelt pixelből átlagol le a gép. Vagy pontosan ez történik, amikor az ember a maximálisnál alacsonyabb felbontásban fotóz? Volt pár éve ez a gép, az a trükkje, hogy csak 4,5 Mpixel, de mindhárom alapszínt külön rögzíti, tehát voltaképp 3x4,5 Mpixelnyi színinformáció tárolódik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák