Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bigyooka

    csendes tag

    Sziasztok!
    Végigolvastam a fórumot, és írt már valaki hasonló problémáról, de a sajátomat nem teljesen láttam viszont.

    Nov 29-én vettem a telefont, annak rendje és módja szerint beállítgattam mindent, majd nekiálltam használni. Egy hét használat után gyanús dolgokat kezdett csinálni.
    Az ébresztés és a riasztás is annyiból állt, hogy felbrummogott a rezgés, pittyent egyet, majd ennyi. Nem írta ki, hogy miért csinálta mindezt, egyszerűen visszapunnyadt az alapállapotába (hozzáteszem, az első beállítások egyike az volt, hogy a riasztások milyen hangon szólaljanak meg). Megnéztem a naptárt, és ott úgy jelzett, mintha már ki is nyomtam volna. Kikapcs-bekapcs segített. Azaz csak annyit, hogy hangja volt, de nekiállt villogni a telefon, és a fenének se tudtam kikapcsolni a dolgot, csak újra kikapcs-bekapcs. (próbáltam off-ra állítani a jelzést, le se tojta).

    Erre jött újabb problémának, hogy az sms-eket is csak egy rezzenéssel és egy pittyenéssel jelezte ki, az alapjáraton megjelenő 1 új üzenet érkezett dolgot nem mutatta, csak fent a borítékot. Hangok csekkolva, minden rajta van, majdnem max hangerőn, rendes hangot állítottam be rajta, nem ez a hiba. Kikapcs-bekapcs megint megoldotta.
    Ekkor szépen elvittem a szegedi Nokia szervízbe, ahol a fiúk szoftvert frissítettek rajta (mondták amúgy, hogy ilyen hibákról még nem hallottak). Hétfőn bevittem, kedden elhoztam, péntekre megint nekiállt a fenti hibákat produkálni. (sajnos most karácsonyra hazajöttem Bp-re, a papírok meg nincsenek nálam, de ha itt lennének, hozzávágnám a vodához az egész pakkot, hogy egyék meg)

    Most éjszaka meg egy kifejezetten ijesztő dolgot művelt, legalábbis én megijedtem tőle erősen.
    Délután töltőre volt téve, lehúztam, hívtak rajta, csörgött rendesen, minden oké. Hajnali kettő körül már rég félre volt téve, utsó tennivalók alvás előtt, mikoris csörög. Azaz csak rezeg, és villog. Nézem, hogy mi van, egy barátnőm hívott. Azt hittem, valami gáz van, fel is vettem rögtön (nem értettem, miért van elnémítva, én hangon hagytam, azóta hozzá se nyúltam), majd mondta, hogy de hát én hívtam őt, ő csak visszahívott, hogy mi lehet a baj,
    Kiderült, hogy a telefonról valahogy kimenő hívás lett kezdeményezve, annak rendje és módja szerint, majd egyszer csak le lett téve. A telefon hívásmemóriájában ott volt a hívás, egy a bibi, hogy egyrészt a lányzó hívásmemóriában nem szerepelt korábban, másrészt billentyűk lezárva, így nem nyomhattam meg véletlenül se a gyorshívó gombot, amúgy meg egyszerűen nem nyúltam a telefonhoz.
    Ez nekem egy kicsit ijesztőnek tűnik, nem értem, hogyan létezhet ez... Pláne, hogy magát elnémítja szó nélkül...

    És ennyi hiba és küzdelem után valószínű, hogy a teló hülyesége... Segítsetek plíz valamit, ötletem sincs, hogy mit tudnék tenni.
    Hova vigyem, vissza a vodához, amit kéznél vannak a papírok (kb egy hónappal a vásárlás után), vagy a nokia szervízbe? (amúgy azért oda vittem először, mert ők 1 nap alatt megcsinálták azt, amit a szegedi voda-szervíz 1 hónap alatt akart)
    valaki mondjon plíz valamit, halvány lila gőzöm sincs. :W

    (bocs, hogy hosszú lett ,de irtó pipa vagyok)

  • Bigyooka

    csendes tag

    válasz papi77 #220 üzenetére

    Papi, ez már megvolt egyszer. Épp ez a gond, hogy ugyanígy produkálja a problémát. sőt...

  • Bigyooka

    csendes tag

    válasz frankie! #233 üzenetére

    alapból egyfüles kettőfeles asszem. javítson ki valaki, ha mégse. ja és irtó sz@r, vettem hozzá kétfülest, az meg állandóan elhagyja a gumigyűrűt a füles részéről...

  • Bigyooka

    csendes tag

    Helló!
    Gondoltam, megkérdezem, mielőtt nekiállnék kísérletezni.
    A 3120c-n filmet nézni milyen formátummal lehet? 3gp, mint eddig, vagy avit esetleg lejátszik? Van 3gp converterem, kérdés, hogy mekkora felbontásba célszerű átírni a cuccost, ha egyáltalán kell.
    Talán itt valaki nekifutott már. Köszi.

  • Bigyooka

    csendes tag

    Sziasztok!
    Kéne egy kis tanács, hogy másnál is voltak-e ilyen gondok, vagy csak én jártam ultrarosszul.
    Tavaly novemberben vettem a vodánál a telómat, már írtam korábban is ide a fórumba, hogy mintha szoftverhibája lenne, néha nem jeleníti meg az ébresztést (miközben csörög és rezeg), néha az sms-t és a nem fogadott hívást nem mutatja.
    Elvittem szervízbe, újrarakták rajta a szoftvert, két napig jó volt, aztán újrakezdte, általában a kikapcsolás/bekapcsolás és töltés után hülyül meg (azaz kb lutri, hogy mikor funkcionál minden rendben rajta).
    A nagyobbik gond (ami miatt tuti el kéne pörögnöm vele szervízbe), hogy egy ideje a bekapcsoló gombja egyszerűen meghalt. Egy pontos szögből kell nyomni, hogy bekapcsoljon/kikapcsoljon, és most már annyira rossz, hogy valamilyen hegyesebb-keményebb dologgal csinálom, hogy érzékelje.
    Volt már ilyen nektek is - szoftver + gomb? A legfontosabb kérdés, hogy tudja-e valaki, hány év gari van a cuccra, mert nekem egy rémlik, de ha 2, akkor elő kéne keresni a papírokat és elvinni... Nem mintha tudnám, hogy ezzel mit tudnak kezdeni.
    Kszi a választ előre is.

  • Bigyooka

    csendes tag

    válasz csab2 #990 üzenetére

    Szia!
    Köszi a választ, amint időm szakad, elviszem.
    Még egy naiv kérdés - nem szokásom szervízbe mászkálni, de a szoftverfrissítéssel mindent letúrnak a telóról, lehet tőlük olyat kérni, hogy csináljanak mentést róla, vagy inkább hagyjam a francba, és csináljam meg én? (azért ilyen problémás a dolog, mert usb-kábelem nincs, a bluetooth meg nagyon lassú)

Új hozzászólás Aktív témák