Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sirály12

    őstag

    válasz arnyekxxx #8 üzenetére

    A felhasználóik használják a hálózatot, akik fizetnek is érte, nem kötelező használni a szolgáltatásaikat. Ez olyan, mintha a telefongyártóknak kellene a hálózatfejlesztéseket fizetni, hiszen az Ő készülékeik használják a hálózatot. Hülyeség igaz? Hiszen ott is a falhasználó fizet.

    Én szárnyalnék, de nem hagyják.

  • sirály12

    őstag

    válasz arnyekxxx #11 üzenetére

    " Ez olyan, mintha a telefongyártóknak kellene a hálózatfejlesztéseket fizetni, hiszen az Ő készülékeik használják a hálózatot. Hülyeség igaz? Hiszen ott is a falhasználó fizet."
    "A telefongyártó biztos, hogy tartalomszolgáltató, vagy esetleg szar a példád?"
    Ilyen esetekben jön jól, ha az ember némiképp el tud vonatkoztatni, és nem csak a saját kis igazát akarja szajkózni! Tehát nem a példa szar, hanem sajnos nem tudod értelmezni!

    A felhasználó az aki eldönti, hogy mire használja a hálózatot, és ezért fizet is. Akik az interneten szolgáltatásokat kínálnak, azok miért fizetnének? A hálózatok fenntartását az előfizetők által befizetett pénzekből állták eddig is. Szerinted, ha megsarcolnák ezeket a cégeket kinek lenne jobb? Mert az előfizetőknek biztosan nem, mert egyből továbbhárítanák rájuk ezeket az összegeket. Vagy Te a drágább szolgáltatásokat szeretnél? :F

    Én szárnyalnék, de nem hagyják.

  • sirály12

    őstag

    válasz fatpingvin #18 üzenetére

    Azt gondolod, hogy amikor te videót nézel Yt-on, akkor ahhoz nem kell semmi, csak jön és kész? Tudod mennyi szerver és egyéb infrastruktúra kell hozzá a programozókról és egyébről nem is beszélve. Na a reklámban vagy a prémium előfizuban ezt fizeted meg! Senki nem fog a két szép szemedért adni neked semmit! Mert ez nem jár alanyi jogon.

    Az meg hogy a felhasználó mit művel a hálózaton, az csak rá tartozik, amiért fizet mint a katonatiszt, mert mint mondtam semmi sincs ingyen.

    Én szárnyalnék, de nem hagyják.

  • sirály12

    őstag

    válasz fatpingvin #20 üzenetére

    Nem volt szándékom kioktatni, csak leírtam erről a véleményem számodra, szerintem ilyen egy beszélgetés.

    "én aról beszélek, hogy az az adatforgalom, ami a kugli szervere és a júzer gépe között megy, és kizárólag a kugli érdeke hogy eljusson a júzerig, ott mi a helyzet."
    Tehát nekem nem érdekem, hogy tudjak videókat nézni? Szerintem meg de. Az, hogy ezért reklámok is mennek, az pedig ezzel jár, mert mint mondtam ingyen semmi nincs! Nekem nincs reklám rajta, mert prémiumom van, problem solved.

    A reklámblokkolós történeted pedig ott bukik meg, hogy az oldalak jó része ingyen is elérhető, de a fenntartásukat a reklámokból finanszírozzák, tehát jogosan menne a visítás és pereskedés! Ilyen erővel miért nem az androidos appokból akarod kitiltani a reklámokat, vagy a tévéből?
    Ha nem tetszik, hogy egy adott oldal reklámokat használ, akkor nincs semmi gond, nem muszáj használni az adott oldalt, nem kényszerít rá senki. Esetleg csinálhatsz jobbat reklám nélkül ingyen, bár megnézném, hogy az infrastruktúrát akkor miből is fogod fenntartani, mert nem két fillér szerverek kellenek egy ilyen dologhoz. Csak a tárolókapacitás ami mondjuk a YT-hoz kell óriási! Ezt miből finanszíroznád?
    És visszatérünk oda, hogy semmi sincs ingyen.

    Én szárnyalnék, de nem hagyják.

  • sirály12

    őstag

    válasz fatpingvin #33 üzenetére

    Szerintem is hagyjuk, mert nem akarod megérteni, hogy amit mondasz nem életszerű! Azért is ez a bevett gyakorlat, mert ez a normális, ha tetszik ha nem!

    Én szárnyalnék, de nem hagyják.

  • sirály12

    őstag

    válasz fatpingvin #36 üzenetére

    "de persze, maradjunk csak ezeknél, biztos tök jó lesz, a rendszerszintű, egyre nagyobb bajok felett meg majd szemérmesen szemet hunyunk, ugye?"
    Milyen rendszerszintű bajokról beszélsz? Semmi ilyen nincs. Amit Te mantrázol, az, hogy meg kell sarcolni a multikat. Csakhogy ezek a multik eddig is fizették az infrastruktúrából a rájuk eső részt!

    Idézet a cikkből:
    "már így is dollármilliókat fektetnek az internetes infrastruktúrába, és sokat tesznek a hatékonyságok növeléséért a telekomcégeknél."
    "A Google a fent említett hozzájárulásokon túl 23 milliárd euróból 2021-ben hat nagy európai adatközpontot, 20 globális, tenger alatti kábelt és helyi hálózatokon való digitális tartalomtárolást eszközölt."

    Szerintem ez hozzájárulás.
    Vagy mindent is fizessen így gondoltad?
    Mert ha igen, akkor az nevetséges!

    "a saját képtelenségedet a kritikus gondolkodásra ne téveszd össze az alternatívák hiányával. bár valszeg ezt se fogod tudni értelmezni."
    A gond az, hogy amit mondasz az nem alternatíva, csak ezt nem vagy hajlandó megérteni.

    Én szárnyalnék, de nem hagyják.

  • sirály12

    őstag

    válasz fatpingvin #40 üzenetére

    Már ne haragudj, de általában próbálok kultúrártan megnyilvánulni ezen a fórumon, lehet most nem fog menni. Eddig veled is normális hangnemben beszéltem, így utólag nézve nem érdemelted meg!

    A nagyképű és okoskodó hozzászólásod, hozzállásod most már nemcsak hogy kezd nevetségessé válni, de egyszerűen kínos! Nem ütöd meg modorban azt a szintet akivel érdemes lenne akárcsak vitát is folytatni!

    Szó szerint azt akarod, hogy neked minden legyen ingyen és amikor elmondják neked, hogy ingyen nincs semmi, még Te hülyézed le a másikat. Mégis kinek képzeled magad, hogy más ingyen adjon bármit is neked?
    Minden pénzbe kerül, ha tetszik na nem. Nem akarsz fizetni érte, akkor ne használd! Ennyi, nincs probléma. Amit okoskodva kritizálsz, az egy piac által kialakított és fenntartott modell! De lenne rá egy fogadásom, ha ingyen lenne a net és ezért még több reklám lenne az oldalakon akkor Te lennél az első aki ágálna ellene és reklámblokkolót telepítene fel!

    Erről ennyit.

    Én szárnyalnék, de nem hagyják.

  • sirály12

    őstag

    válasz fatpingvin #47 üzenetére

    Tartom magam ehhez:
    "A felhasználó az aki eldönti, hogy mire használja a hálózatot, és ezért fizet is. Akik az interneten szolgáltatásokat kínálnak, azok miért fizetnének? A hálózatok fenntartását az előfizetők által befizetett pénzekből állták eddig is. Szerinted, ha megsarcolnák ezeket a cégeket kinek lenne jobb? Mert az előfizetőknek biztosan nem, mert egyből továbbhárítanák rájuk ezeket az összegeket. Vagy Te a drágább szolgáltatásokat szeretnél? :F"

    Tehát Én nem szeretném, ha drágábban kapnám ugyanazt mint eddig. Mindenki más pedig azt csinál amit akar.

    Én szárnyalnék, de nem hagyják.

  • sirály12

    őstag

    válasz fatpingvin #49 üzenetére

    "azt viszont viccesnek tartom hogy azzal kritizáltál hogy én bezzeg mindent ingyen akarok, ehhez képest a te egyértelműen megfogalmazott végfelhasználói elvárásod lényegében ugyanez :D"

    Megint ferdítesz és félremagyarázol,(vagy csak nem érted) mert azt írtam, hogy nem akarok többet fizetni a jelenleginél, és nem azt, hogy ingyen akarom használni! Jelenleg is prémium előfizus vagyok, szóval fizetek érte a net árán felül. Gondolom a többi előtte lévő mondandómból is ennyit sikerült megérteni sajnos.

    Én szárnyalnék, de nem hagyják.

  • sirály12

    őstag

    válasz fatpingvin #51 üzenetére

    A növekvő hálózatfejlesztési költségeket, adatmennyiséget a növekvő felhasználói bázis fizeti ki, amit ezek szerint nem vettél számításba! Mert ugye minden évben nő az ezt használó előfizetők száma. A hálózatfejlesztési költségek pedig benne vannak az internet elérési díjakban, tehát mindenki fizeti, aki használja a hálózatot. Ha pedig ezt figyelembe veszed a mondandód második fele értelmét is veszíti, mert nem lesz lassabb/rosszab a hálózat.

    Ehhez jön még hozzá az is, hogy:
    "már így is dollármilliókat fektetnek az internetes infrastruktúrába, és sokat tesznek a hatékonyságok növeléséért a telekomcégeknél."
    "A Google a fent említett hozzájárulásokon túl 23 milliárd euróból 2021-ben hat nagy európai adatközpontot, 20 globális, tenger alatti kábelt és helyi hálózatokon való digitális tartalomtárolást eszközölt."

    Tehát így működik ez a rendszer már a kezdetek óta.

    Én szárnyalnék, de nem hagyják.

Új hozzászólás Aktív témák