Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fatpingvin

    őstag

    válasz sirály12 #50 üzenetére

    értem, szóval a növekvő hálózatbővítési és fejlesztési költségek mellett téged nem érdekel mi van, csak hogy neked júzerként ne kelljen ezt kifizetned. próbálok rájönni hogy ez miben különbözik attól hogy ingyen kéred a hálózat fejlesztését júzerként. hacsak nem abban, hogy nem látod be hogy egész egyszerűen növekszik a hálózati adatforgalom mennyisége, ennélfogva ha nem fejlesztik az azt fogja jelenteni hogy az idő előrehaladtával egyre rosszabb minőségű szolgáltatást fognak tudni nyújtani neked, mint júzernek. nyilván ugyananzért a pénzért, mert a hálózatot üzemeltetni is kell, nem csak fejleszteni.

    [ Szerkesztve ]

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • dabadab

    titán

    válasz fatpingvin #45 üzenetére

    mennyi, a júzer szempontjából felesleges szemét terheli a sávszélt egy egzakt lekérés mellé csomagolva

    Egyrészt érdemes lenne valami rendes módon leírnod, hogy mégis mik ezek a sokat emlegetett "felesleges szemetek", másrészt meg számszerűsíteni, mert erős a gyanúm, hogy itt egyszámjegyű százalékról van szó.

    Illetve lehetne, de ha ezt több okból is nem feltétlenül lehet egy az egyben a végfelhasználókra, azaz a fogyasztó előfizetőkre ráterhelni.

    Mik ezek az okok? (És ezek az okok miért nem álltak fenn az elmúlt harminc évben, amikor a semmiből indulva eljutottunk oda, hogy a fejlett világon majdhogynem alap az, hogy minden háztartásnak szélessávú internethozzáférése van - vagy ha fennáltak, akkor mégis mi vagy ki finanszírozta ezt a fejlesztést, ha nem a userek.)

    ezt az egész rendszert egyszerűen a működés optimalizálása végett lehetne egy egészként is nézni, nem pedig szeparált, egymásra nem ható kompartmentekként amelyek között az egyetlen interakció a közvetlenül érintkező adatforgalom meg a pénzmozgás.

    Az eddigi tapasztalat az, hogy az ilyen nagy, monolitikus rendszerek a gyakorlatban nagyon rosszul működnek. A leglátványosabb talán a "szocialista blokk" komplett gazdasága volt, pedig annak a működtetésébe meg a kitalálásába rengeteg erőfeszítést raktak, hiszen a Szovjetunió számára ez létkérdés volt (ahogy azt a történtek nagyon szépen demonstrálták is - miszerint a felülről vezérelt gazdaság működésképtelensége a megszűnését okozta).

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • sirály12

    őstag

    válasz fatpingvin #51 üzenetére

    A növekvő hálózatfejlesztési költségeket, adatmennyiséget a növekvő felhasználói bázis fizeti ki, amit ezek szerint nem vettél számításba! Mert ugye minden évben nő az ezt használó előfizetők száma. A hálózatfejlesztési költségek pedig benne vannak az internet elérési díjakban, tehát mindenki fizeti, aki használja a hálózatot. Ha pedig ezt figyelembe veszed a mondandód második fele értelmét is veszíti, mert nem lesz lassabb/rosszab a hálózat.

    Ehhez jön még hozzá az is, hogy:
    "már így is dollármilliókat fektetnek az internetes infrastruktúrába, és sokat tesznek a hatékonyságok növeléséért a telekomcégeknél."
    "A Google a fent említett hozzájárulásokon túl 23 milliárd euróból 2021-ben hat nagy európai adatközpontot, 20 globális, tenger alatti kábelt és helyi hálózatokon való digitális tartalomtárolást eszközölt."

    Tehát így működik ez a rendszer már a kezdetek óta.

    Én szárnyalnék, de nem hagyják.

Új hozzászólás Aktív témák