Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ujvendeg

    tag

    válasz szkaroly #264 üzenetére

    Ön uram komoly tévedés áldozata: a munkámhoz, mint sok más embernek, elengedhetetlenül szükségem van komoly teljesítményű pc-re, nem kevés, hatalmas terjedelmű és bonyolult programmal. Továbbá ugyancsak félmunkát tudnék végezni egy professzionális fényképezőgép nélkül. Egy szóval sem vontam kétségbe, nem is céloztam olyasmire, hogy a mobiltelefon nélkülözze a fotózás vagy a videózás lehetőségét. A probléma nem itt van. Hanem ott, hogy a mobiltelefon méretének növelésével automatikusan nem válik profibb képkészítő eszközzé a telefon: ennek olyan bonyolult műszaki velejárói vannak, hogy egy professzionális fényképezőgépet sem lehet egy határon túl kisebbre zsugorítani, sőt majdnem az ellenkezője igaz. Én végig arról beszéltem, hogy az okosnak mondott, de a legkevésbé sem okos műszaki eszköz eredetileg egy ingzsebben hordható tárgynak, történetesen különböző hasznos alkalmazásokkal ellátott telefonnak készült - s mivel ma is gyártanak (ha csak egy-két telefongyár vállalja is ezt) kompakt méretű, és szinte a szükségesnél nagyobb teljesítményű telefont, az egészen nyilvánvaló, hogy a telefonméret nem műszaki kérdés, hanem, mint minden a mai időkben, haszon kérdése: a gyártók úgy vélik, hogy a legnagyobb létszámú fogyasztói kör, az ifjú embereké, sokkal hajlamosabb évente, másfél évente telefont cserélni, mint a meglettebb korúak, így aztán a divatot diktálva, és nem az igényeket figyelembe véve, "akár tetszik, akár nem" alapon a méretnövelés mellett teszik le a garast. Egyszer már itt leírtam, még egyszer megteszem, mert több mint beszédes, hogy éppen az egyelőre első számú telefongyártó tett egy próbalépést, szeretnék látni, mekkora hasznot remélhetnek, ha óriási méretű telefonjukat legalábbis az átlagnál kisebb méretben is forgalomba hozzák. Mindamellett a mobilgyártásnak az elektromos energia hosszútávú akkumulálása a fő problémája - s mivel ezt egyelőre a gyártók gyakorlatba átvihető szinten képtelenek megoldani, a legtöbb gyártó pótcselekvésekre kényszerül az újdonságmánia jegyében. Itt egy kolléga óva intett engem, hogy nem értem a tartalomfogyasztást. Innen is üzenem, a nagy telefongyártó csuklóra szerelhető, karperec-szerű telefonnal kísérletezik: ezek szerint majd tartalomfogyasztás közben mindenki ide-oda tekergetni fogja a saját karját? Tényleg nem nevetséges ez? És nem pótcselekvés?

Új hozzászólás Aktív témák