Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • <Adamsky>

    nagyúr

    Azt, hogy a gyártók mennyire okosak, szerintem hagyjuk :(((
    A többség ész nélkül, nulla kreativitás mellett csak másol.
    Pl. ha csupán ránézünk a mai készülékekre, akkor akár még azt is kijelenthetnénk, hogy a notch nélküli telefon rétegigény. Mert ugye 10-ből 9 telefon - így vagy úgy - de meg van nyomorítva. Ehhez képest én olyan emberrel nem találkoztam, aki azt mondta volna, hogy a notch szép. A leggyakoribb szöveg, hogy "őt nem zavarja", meg a "meg lehet szokni" (na, ja).
    Itt csak én érzek ellentmondást? Az egészből azt akarom kihozni, hogy a gyártók elég erőteljesen irányítják a piacot. Ez a befolyás sokkal nagyobb, mint a vásárlói. És ez baj!
    Így hitelen most csak egy dolgot tudnék mondani, ahol a piac - átmenetileg - erősebbnek tűnt, mint a gyártók. Ez a jack csatlakozó. Emlékezzünk vissza! Az almát másolva jó pár márka úgy döntött, hogy nem kell a jack. Aztán - nyilván az átlagosnál nagyobb zúgolódásnak, és mert azért mégis volt olyan, aki kitartott mellette (ez fontos!) - egy későbbi modelljén újra visszahozta. Látszik, hogy állandóan megy a határok feszegetése.
    Én a kijelzők növekedésénél is ezt látom. Csak mostanra eljutottunk oda, hogy az eddig közepes méretű készülékek is nagyok lettek. Beérték a tényleg nagyokat. Sok esetben ilyen 0,2-0,3" a különbség. Ennek mi értelme? Figyelem! Nem a nagy kijelző létjogosultságát kérdőjelezem meg, hanem a termékpaletta - sok esetben igen - szerencsétlen alakulására hívnám fel a figyelmet. Na mármost. A köv. lépés vagy az lesz, hogy 9-10" vagy .... egy észszerűbb mondjuk 4,7", 6", 8,2" -es felosztás. Mert az, hogy az egyik 6.26" az egyel nagyobb meg 6.3" ... na, az vicc. Az egyik ugyanazon márka termékvonalának "sima" a másik a Note változata. Szóval abba szerintem egyetérthetünk, hogy valami nagyon el van cseszve! :(((

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák