Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AlyrArkhon

    senior tag

    válasz suste #230 üzenetére

    mondtam, hogy kezdő vagyok :) KB 15 éve nem ültem linuxra még csak távolról hasonlító előtt se.

    odáig eljutottam, hogy elvileg ott a tmp-ben a file, a win10 buta ubuntuja alatt az md5sum nem megy, vagy nincs benne, vagy csak én nem tudom működésre bírni. Itt viszont megálltam, mert neccesnek érzem (*), hogy ha működne is az mtd (nyilván, miért ne működne), mi történne utána. Az általad is linkelt leírás szerint a 192.168.1.1 kerül a uboot webinterface. Gondolom ebbe lépve már http-ről mehetne a gépemre már korábban lehúzott 15.05 factory. Ha jól értelmezem. És akkor már lenne Lucy, és onnan sysupgrade-del a szintén tőled húzott BB-d. Aztán már csak a sok olvasnivaló meg a kismillió beállítás van :)
    (Mondjuk mindjárt az elsőben fennakadtam, ami szerint 192.168.1.1-re kerül a Lucy. Akkor most a Lucy felülnyomja az uboot-ot? vagy hogyisvanez?)

    (*) már csak azért is, mert igy nincs ellenőrizve, hogy jól jött-e le

    Elsőre az uboot főkönyvtári readme-t olvastam el, abban ennyivel volt elintézve:
    "1: A routerünknek megfelelő mappából letöltjük a módosított fw-t. PC-nket kábellel összekötjük a router egyik LAN portjával és felflasheljük (gyári fw esetén "factory", openwrt esetén "sysupgrade")."

    Aztán persze egy szinttel beljebb megvan az is, amit linkeltél :) Csak lassú vagyok és lehet túlzottan óvatos.

    Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

Új hozzászólás Aktív témák