Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Sbig_x #24 üzenetére

    Mert egy indulóból nyert egy induló. Mi a hírértéke, hogy egyedül elindul az Intel, és neki ígérik a támogatást?

    Igen, ezt a csodás eredményt a részvényesek -11%-ra árazták be. Itt azt nézik, hogy mihez képest mozog, és az előző év kurva gyenge volt. Most pedig erre csak szaros 10%-ot tudtak nőni úgy, hogy már van új termékgeneráció. Ráadásul q/q alapon maradt flat az eredmény., miközben a nettó nyereség csökken (ergo egyre inkább ár alatt kell kínálni a termékeket, hogy valaki megvegye). Értsd is ahogy ez működik, mielőtt csak számokat nézel.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Sbig_x #26 üzenetére

    A versenytársak nem is akarnak gyártani. Vannak bérgyártók. Sokkal kisebb a felvállalt kockázat a fabless modellel, és nem véletlen, hogy így elhúznak a gyárakkal rendelkező cégektől. Az Intel erőlteti a gyárakat magának, de ennek nagy a kockázata is, hiszen ha nem tudnak majd szerezni partnert a készülő gyárakba, mert mondjuk mindenki a TSMC-t választja, akkor nem fog nyereségesen működni az üzem.

    A powerpoint prezentációkat kiemelted a szövegkörnyezetéből. Ott a tokozási technológiákról van szó. Ha megnézed a legyártott termékeket, akkor két cég vezeti ezt a területet. A Xilinx az első, míg az AMD a második. Ezek a cégek vezetik be a leghamarabb az új, nagy teljesítményű tokozási megoldásokat. És nem csak kicsit hamarabb dobják őket piacra, hanem hónapokkal a többiek előtt. Na most ez a két cég akar egyesülni, amivel csak nőni fog az olló a többiekhez képest. Az Intel szokott a tokozási eljárásairól beszélni, de ha megnézed, akkor az EMIB-re és a Foverosra is kiadtak egy-egy terméket, de gyorsan be is fejezték a gyártásukat. Ez persze nagyrészt annak volt köszönhető, hogy minden esetben a belépőszint környékén kezdték az új, alapvetően kurvadrága technológiát, tehát egy darabig elviselték a gyártási veszteséget, aztán inkább kapituláltatták a fejlesztést. Ezért sem hozza az AMD a saját 3D V-Cache megoldását a pénztárcabarát piacokra. Nem oda való. Az Intel erre majd a Foveros Directtel válaszol. Ennek elkészültét 2023-ra jósolják és valószínűleg a 2025-ös termékeken be is tudják vetni.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Sbig_x #28 üzenetére

    Elárulom, hogy az Intel az autógyártókat akarja célozni a kiegészítő kapacitással, csak az a gond, hogy az autógyártók nem különösebben akarnak FinFET eljárásra ugrani. Egyszerűen túl drága a lapkákhoz, és nem nyernek vele sokat. Ezek az autók vannak akkorák, hogy +5 mm ne jelentsen gondot. Szóval építhetik a gyárakat, de annyira a Wall Streetnek se tetszik ez az egész, mert dollármilliárdokat fognak kiadni, eközben úsznak az adósságokban, és közel sem biztos, hogy az autógyártók elhagyják a bulk eljárásokat. Ha nem teszik meg, akkor építettek egy rakás üzemet, amik nem fognak működni, és az adósságuk csak nőtt. Emiatt nem nagyon tapsolnak a Gelsinger-féle stratégiának. Ugye az Intelnek nagyon komoly track recordja van abban, hogy elköltik a világ pénzét egy olyan elképzelésre, amit 5-6 év múlva lehúznak a WC-n. Lehet, hogy Gelsinger hisz valamiben, de egyelőre egyáltalán nem hiszik el ezt a valamit a részvényesek. Ez látszik is, hogy mennyire negatívan árazzák az Intel lépéseit és eredményeit.

    Ha megnézed, akkor jelenleg a fabless cégek sokkal sikeresebbek, mint az Intel. Egyrészt adott a gyártóválasztás szabadsága, tehát nem vagy hozzákötve a saját elavult gyártástechnológiádhoz, másrészt nem is kell a gyártásba milliárdokat invesztálni.

    Az szövegrész konkrétan a tokozási technológiákról szól. Ezek lesznek majd a következő körben a megkülönböztető erejű technológiák. Az AMD például azért hagyta állva teljesítményben és fogyasztásban az Intelt, mert minden generációban csak egy CPU chipletet tervez, és így az egész sokkal gyorsabban, egyszerűbben és olcsóbban kivitelezhető. Nem kell mérnöki erőforrások tömkelegét arra fordítani, hogy két nagyobb piacra ugyanannak a magnak hozzák a különböző lapkadizájnjait. Ez azért is marha hasznos, mert ma már egy tape-out 200 millió dollár körüli. Az AMD egyszer költ ennyit, és ugyanazokat a piacokat érik el, aminek a lefedésére az Intel hatszor kénytelen elkölteni ezt a pénzt. Emiatt izgult rá mindenki manapság a tokozási technológiákra.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Sbig_x #31 üzenetére

    Csak nem mindenki megy modernebb node-okra. Az autógyártók például nem. Csak a lapkák elhanyagolható százalékát készítik FinFET-en. Ennek az oka, hogy egy autó nagy, így nem számítanak a mm-es különbségek.

    Az Intel jövőképét beárazták a részvényesek is. Ha hinnének benne, akkor nem esne 11%-ot gyorsan a részvényár. Látják, hogy mit akar Gelsinger, de nem hiszik el, hogy sikerülni fog.

    Viszont a TSMC oda is adja a partnereinek a legjobb gyártástechnológiát, amivel a partnerek alaposan rá tudnak ígérni az Intel ajánlataira.

    Mindkét cégnek van terméke, csak az AMD termékei most lényegesen fejlettebbek.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Sbig_x #34 üzenetére

    Az Intel mondta, hogy az autógyártókat célozzák a gyárbővítésekkel. Csináltak is nekik egy külön node-ot Intel 16 néven.

    Az Intelnek jelenleg csak a jövőképét lehet árazni, mert jelenük éppenséggel nincs. Ha lenne, akkor Gelsinger arról beszélne és nem a jövőről. És ha valaki nem hisz abban, hogy ez a jövőkép működni fog, az megy.

    Ha megnézed a Gelsinger előtti időket, akkor számos nagybefektető a fabless modellt ajánlotta az Intelnek. Az elsődleges indoka ennek az volt, hogy a cég nem lenne a konkurenseknél jóval rosszabb gyártástechnológiára kényszerítve.

    #35 Reggie0: Csak desktopra jelenleg senki sem fejleszt. Az egész piac abból létezik, hogy a cégek a mobil és a szerverfejlesztéseket kiadják ide. Egy autógyártó célirányosan tervez lapkát az autójába, és ha meg tudja oldani féláron, mert nem kell a FinFET-be beleugrania, akkor megoldja úgy. Ezért se nagyon bizakodnak az Intelnek abban a tervében, hogy majd FinFET-re csábítja az autógyártókat. Ezt már előttük megpróbálta a TSMC, a Samsung, a GlobalFoundries, stb. Mind ugyanoda jutottak, sehova, egyszerűen drága a FinFET, és valós előnyt az autógyártóknak nem ad.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák