Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • niof

    addikt

    válasz crsx001 #19 üzenetére

    "Más kérdés, hogy hang cuccokban egész jó termékeik vannak."

    Nem, ott sincsenek jó cuccaik már jó ideje. Sajnos egyik területen sem tartják a lépést a konkurenciával, lassan a kommersz kategóriában sem... E mellett viszont az áraik meg indokolatlanul magasak.
    Volt régen sok Sony cuccom, és szép sorban mindtől megváltam, jórészt olyan okok miatt, amit Bossyy írt az első kommentben.

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

  • niof

    addikt

    válasz opr #27 üzenetére

    Sajnos ez sem kivétel. Általánosan igaz rájuk, hogy a minőség köszönőviszonyban sincs az árral. Lehet nem volt annyi Sony cuccom, mint egy brand fan-nak, de volt több telefon, videó (vhs), dvd, hifi torony, hangfal, komponensekből épített hifi, ismerősnek meg ilyesmi házimozi. Az egyetlen dolog, amit megtartottam, egy CDP-950, kiváló állapotú, egész jó hanggal. Mondjuk ez még a 90-es években készült, amikor még a Sony elég jó volt ezen a szinten. Aztán a 2000-es évek elején kezdték az alászállást. Az összes ilyesmiben érdekelt ismerős a 90-es évek Sony cuccait kereste. Aztán mindegyikünk eltávolodott a márkától. Részint, mert változtak az igények, részint pedig az, hogy a Sony nem vette fel a tempót, és szépen elkezdett lemaradni. Mostanra eljutottam oda, hogy ebből a márkából nem ajánlok senkinek semmit, mert mára csak a név van, tartalom nem igazán. Mondjuk Playstation vonalon nem mozgok, de úgy tűnik, talán az az egy dolog van, amibe igazán invesztálnak. Meg talán a fényképezőgépek...

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

  • niof

    addikt

    válasz davenport #31 üzenetére

    Persze, azóta nyilván a te ízlésed is változott, mint ahogy az évek múlásával mindenkié. Anno nálunk a Technics volt az isten, pedig mai fejjel nézve/hallgatva őket, nem voltak olyan nagy számok. A Sony akkor is ilyen másodvonalas volt már, de attól még szerettük, mert pontos, precíz szerkezetek voltak. A 6 fejes VHS-em is megvan SLV-SE710 (közben ugrott be), ezt is szerettem még, most már csak a szekrényben pihen. Mondjuk manapság nincs is túl sok létjogosultsága egy VHS lejátszónak... A mai cuccaimhoz képest mindegyik gyerek/ifjúkori emlékként állja meg a helyét, máshogy nem igazán.

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Új hozzászólás Aktív témák