Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz helixP #277 üzenetére

    Ne keverd össze az appokat a UX-szel.

    Egy Nokia 701-et tettem akkor az SII mellé. 701 teljesen fluid volt, jól nézett ki, multitaskolt. SII akkor volt abban a korszakában, hogy elsiették az ICS-t és haver inkább CM7-re váltott. De a gyári 2.3 is elég gyalázat volt azon a telón a sok heap limit miatt.

    Az se mindegy, hogy min használtad a Bellét, 3 hardverre volt elérhető. Nokia 500, a régi és az új. Nyilván az 512MB RAM és 1.3GHz-es CPU kombót kell mérni az ICS-hez, nem a többit, 256MB RAM-ra ICS hivatalosan sose jelent meg.

    Belle akkoriban két dologtól nagyon szenvedett.
    ARMv6
    Évekig tartó töketlenkedés és a fejlesztők elpártolása.

    Ettől még a UI nagyon jól el volt találva és gyönyörűen futott, csak mondjuk eleve ezzel kellett volna indítani a Symbian^3 készülékeken, nem évekkel később kiadni.

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz helixP #279 üzenetére

    Store tényleg rossz volt. Böngészőt tekintve és Operáztam.

    Kontaktokkal nekem S60v3-on se volt bajom, mobilnet beállítással se. Exchanget meg nem használtam.
    Kontaktnál a BT küldés-fogadás és az Ovi PC Suite is ment gond nélkül nekem :F

    A gombos felület dolgot viszont aláírom. Nokia N95-ből nem hozták ki, amit ki lehetett volna, azon már elment volna a Belle nagyjából, a vas megvolt hozzá, VFP11 és GPU is volt, semmire se használták mégse...
    S60v5 az egy sötét lépés volt vissza az E90-N95-höz képest, öntökönlövés kategória. El is döntötte a Nokia N900 vagy 5800 kérdést...
    S^3-nél meg még mindig nem értettem mi a fenének erőltetik azt az ocsmány laggos szoftveresen leképezett 600 éves felületet.
    Belle mire megjelent addigra meg már MS rátenyerelt az egészre, esély se volt újrakezdeni. Pedig aztán bebizonyították visszamenőleg, hogy egy C7 és egy Nokia 500 is kinézhetett volna normálisan. Össze se lehet hasonlítani a C7 első és utolsó firmwarét...

    Feltételezem hasonlóan jártak volna mint a BB az OS10-zel, de Elop és MS nélkül nem lett volna ilyen gyors a halál.

    Azt azért emeljük ki, hogy a droid nem azért lett népszerű, mert jó volt, hanem azért lett "jó", mert népszerű volt és ömlött bele a pénz. 1.6-2.1-re már bőven elért az alsó kategóriás értelmes telók szintjére,
    néptelók garmadája ment ezekkel a rendszerekkel és azt még körberöhögte kb. bármi más. 2.2-től kezdve lehet beszélni használható rendszertől, és 4.0-tól piacvezetőről.

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz helixP #302 üzenetére

    Custom e-mail volt Symbianra, igencsak nagy hírű.

    Amúgy én mindössze annyit mondtam, hogy a Belle és az N9 UX, design az piacképes volt és szép, egységes, helyenként okosabb mint a 2.3 vagy stock 4.0 droid. Valamint, hogy meg lehet írni normális 2011-2012-ben korszerű felületű appokat Symbianra is. Szóval hogy nem kellett volna feltétlen ennyire maguk ellen marketingelni és végképp nem kellett volna a WP miatt mindent kidobni. Legalább évekkel elnyújtotta volna a haláltusát, de jó húzásokkal megmaradhatott volna a Meego vonal pl egy 5-10%-os részesedésen.

    Appkínálatba ne menjünk bele mert jórészt amiatt meg a Google integráció miatt nyert a droid, meg ezen nincs mit magyarázni. De appok is a marketing és a népszerűség miatt dőltek, már korábban is leírtam, hogy senki ne mondja nekem, hogy a droid 1.5-1.6-2.1 olyan hű de elképesztően jó volt, pedig 2.1 időkre már igen vaskos piaci szereplő volt, és 50k körül lehetett venni értelmes telefont.
    Ha a Symbian lett volna open source és amögé áll be a Google, akkor azzal csinálják meg ezt. Nem magán a rendszeren múlott csak és kizárólag.

    (#304) scyllarus : érdekes az iOS meg nem bukott el ezen.
    Amúgy droidon is 90% gyári állapotban használja a készüléket. Adott személy problémájáról meg nem tudok, ha nem adja a kezembe hogy csináljak neki valamit.
    De ezt én nem ellenérvnek hoztam, nem kéne ennyire lemenni kötekedésben. Létező jelenséget írtam le, ami indoka lehet a testreszabhatóság megnyirbálásának. Ha mindig konzisztens sebességű UI-t akarsz adni, akkor be kell tenni fékeket. Különben a user szidja a rendszert meg a gyártót a saját hibájáért. Play áruház értékelések tele vannak ilyenekkel...
    De mondom ez legyen akkor semmis most. Korabeli iOS-nél jobban testre szabható volt a Symbian ennyiben remélem megegyezhetünk. Nem ez volt a mérvadó.

    [ Szerkesztve ]

  • andrevv

    csendes tag

    válasz helixP #315 üzenetére

    Nem húzom le a választ, jó telefon, de nekem 2 sim és egy sd kartyam van, az pedig nem fogadja be mind. A cserélhető akku is jó lenne, sajnos nekem 1 év után ki szoktak purcanni, lehet nem szeretik a több hónapos -20, -30 fokokat. Ezzel jár ha az ember olyan helyen él ahol az évi átlaghőmérséklet a nullához közelít...

  • RaveForce

    veterán

    válasz helixP #318 üzenetére

    Most próbáltam. Ugyanugy tudja mint kb mar egy eve... de akkor biztos samsung exclusive, bar erdekes volna, mert nem samsung bongeszovel hanem a legfrissebb chromemal teszteltem. Aki bena hozza keressen tutorialt.. mert attol h nem tudja megcsinalni, meg mukodik.. :U

    „egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

  • RaveForce

    veterán

    válasz helixP #323 üzenetére

    Igen. Ezzel a verzioval. :) S8+ 7.0 tenyleg csodalkoznek ha az jonne ki hogy csak samsungokon megy...

    [ Szerkesztve ]

    „egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

  • RaveForce

    veterán

    válasz helixP #326 üzenetére

    En meg csak pauset se nyomok, siman home gomb meg lezar gomb, onnantol ertesitesi savban siman kezelem a YT videot mint egy zeneszamot. Hint: altalaban ott cseszik el sokan h a mobiloldalrol probalkoznak. Asztali nezet kell.

    [ Szerkesztve ]

    „egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

Új hozzászólás Aktív témák