Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • elfelejtette

    veterán

    válasz Shyciii #24 üzenetére

    Ha minden program futott volna rajta rendesen, akkor eszembe sem jutott volna lecserélni a Redmi 3s-t... :(((
    Nekem nem kell a Samu Note 10 teljesítménye, főleg nem azon az áron, amire használom, arra bőven elég lenne a mostani Redmi Note 9 Pro, csak a Samu Note 10 méretében.
    Nem azt szeretném, hogy minden telefon kicsi legyen, de minden árkategóriában legyen értelmes ajánlat, nem olyan, kint pl. a Samu A40 gyenge procival/aksival.

    [ Szerkesztve ]

    "Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

  • elfelejtette

    veterán

    válasz Shyciii #26 üzenetére

    Konkrétan az eon alkalmazásra gondoltam, ami nem volt hajlandó elindulni... :(((

    [ Szerkesztve ]

    "Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Shyciii #24 üzenetére

    "Ha neked meg ennél is kisebb kell, mert nem fogyasztasz tartalmat ... "
    A tartalomfogyasztás alatt mindenféle f@**ság azonnali megnézésére gondolsz? Mert én is szoktam ám Youtube-ot nézni, és netezni, de mondjuk 80%-ban otthon v. munkahelyen, és csak a maradékban mobilon.
    Vagyis a telefont szinte csak akkor használom, ha nem vagyok otthon. Akkor viszont navigálásra, túrázásra, sportolásra, zenehallgatásra, netezésre (de célirányosan, pl. hogy éppen melyik bolt van nyitva, stb.) fizetésre, kapcsolattartásra (chat, telefonálás). Játszani abszolút nem játszok.
    Az előbbiekből fakadóan pedig nem igazán vágyok olyan készülékre, ami nem fér el a zsebemben, nyáron pedig lehúzza a gatyámat.
    Egyébként pedig ahogy elfelejtette írta, mi nem arról akarunk senkit sem meggyőzni, hogy az, amit ő preferál az rossz, nincs rá igény, vagy, hogy mi - a kis telefon "hívők" - vagyunk többen. Mi csak arról beszélünk, hogy pl. a Xiaomi vagy a Samsung hozhatna ki sokkal több kisebb telefont, mint amennyit mostanában piacra dob.

    Telefoncsere: egy kezemen meg tudnám számolni, hogy az első okostelefonom óta mi az az újítás, ami miatt érdemesnek gondoltam a cserét. Főleg napjainkban rengeteg az olyan mobil, ami még vígan elmenne +3-4 évet (a támogatott ~2-3 év mellett), ha szoftveresen nem nyírnák ki, ha lenne hozzá megfelelő minőségű alkatrész (kijelző, akkumulátor).

    [ Szerkesztve ]

  • elfelejtette

    veterán

    válasz Shyciii #29 üzenetére

    "Nem csoda, ha már nekik is elegük van az ilyen felhasználókból."
    Nincs elegük belőlük, simán csak leszarják a felhasználói igényeket, mert a profitot nézik.

    "Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Shyciii #29 üzenetére

    Látom kicsit felkaptad a vizet, de tök feleslegesen. ;)
    Nem tudod, hogy mit nézek Youtube-on, ill. nem tudod, hogy mire használom a chat-et, szóval kérlek ne ítélj előre! Ezeket azért lehet normális dolgokra is használni. Nem úgy, mint a TikTok-ot vagy Insta-t ...

    " ... a tv youtube kkliensét, ami ráadásul jóval xarabb ... szal otthon is van használatban a mobil.."
    Készséggel elhiszem, hogy ez nálad gond, de nálam van TV-s box, így ez nem gond. Plusz van tablet-em. Különböző emberek, különböző igények ...

    " ... vannak akiknek a napi bejárás munkahelyre vagy suliba alsó hangon másfél óra ... "
    ... és van aki 5 napból 4-et home office-ból tolja. Újfent / még 1×: különböző igények.

    "Ha eleve nem vagytok sokan ... " - maradjunk annyiban, hogy erről lövésed sincs, ill. nem tudod bizonyítani, hogy mennyien is vagyunk. Az említett márkáknak egyébként mutatóba akadnak kisebb telefonjaik, de egyrészt nem minden termékkategóriában, másrészt sokszor ezek a készülékek komoly gondokkal küzdenek (ld. korábban, amit írtam)

    " ... nem fognak egy kis felhasználóbázisnak ... "
    Akkor újra. Lehet kevesebben vagyunk, de nem kevesen. Néha komolyabb szakmai oldalakon is akadnak kifakadások, hogy miért nincs kisebb készülék (is!)?
    Alma: ők egyébként azért is tudják elengedni a 13 mini-t, mert a méretben következő mobiljuk nagyon közel van hozzá, és tudják, hogy még így is Android vonalon komoly konkurenciájuk.
    Én innen a PH!-ról nem egy embertől hallottam, hogy a méret miatt váltott platformot. Nekem sajnos ez nem megy (ilyen könnyen). Arról vajon van felmérés, hogy az Android hány vásárlót bukott ezzel? Költői kérdés.

Új hozzászólás Aktív témák