Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Necroman_Mk2

    őstag

    válasz #70234880 #32 üzenetére

    "Én ezt nagyon egyszerűen megoldottam, elmondtam neki én is voltam gyerek, vannak életkori sajátosságok, ezekkel nem akarok foglalkozni. De ha bármiben kételye lenne, inkább velünk beszélje meg, mint hogy egymást hülyítik. Nekem bejött, azóta is ha valamiben nem biztos, simán hozzánk fordul hogy rendbe tegye a dolgokat. Teljesen mindegy milyen téma, ilyen esetben az se baj, ha nem éppen neki való. De ha már szembe jött akkor tegyük rendbe, és kezeljük helyén. Nálunk ez eddig bejött."

    No, valami hasonlót akarok én is elérni majd, amikor már elég nagy lesz. Persze nem lesz ez könnyű, régen se volt az, de a saját családi mintámból kiindulva talán működni fog. :) A "német hülyegyerek" videó azonban nem biztos, hogy a legjobb példa, mert az egy paródia volt.
    És bár értem a központi szűrés gondolatát, de ahogyan bambano is rámutatott, a netsemlegeség sértése mellett ez problémát okozhat egy diktatórikus(abb) kormány kezében. Lásd valós példa: Kína, ahol politikai okokból blokkolják pl. az Amnesty Internationalt, mert meg mer bizonyos dolgokat kérdőjelezni - ez talán káros a gyerekre, hogy meg merjen kérdőjelezni dolgokat?
    Illetve oké egy központilag meghatározott szűréslista, ugyanakkor sok oldalt nem lehet fekete-fehér módon bekategorizálni, hogy ez ártalmas a gyerekre, ez meg nem. Főleg, hogy a közösségi oldalakon (Facebook, Twitter, VK, stb.) vegyesen lehetnek gyerek kompatibilis és nem kompatibilis tartalmak is.

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

Új hozzászólás Aktív témák