Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Lenry #29 üzenetére

    Jó de megnéztétek az egész videót is? Az akku beragasztásától eltekintve azt mondta példásan jól szerelhető készülék, mindent csavarok tartanak és a szalagkábelek is mind kipattinthatók. Csak az akku van beragasztva, de én fenntartanám a feltételezést, hogy a márkaszerviz hivatalos szerelési útmutatóját követve kivehető robbanásveszély nélkül is, de a videó készítője csak szétbarmolt mindent, ami nem jön szép szóval (mint a spéci hangszóró) azt egyszerűen csak feltépi, hővezetőt simán felvágja egy sniccerrel, stb.

    Amikor azt mondja, hogy az akku házilagos kiszerelése (vagy annak lehetetlensége) miatt nem ajánlja a telefont, akkor ezt érdemes úgy érteni, hogy a hasonló otthoni taknyolásra fogékonyaknak nem ajánlja. Én meg azt mondom ha van 260-300k pénzed high-end telefonra, legyen még egy kicsi akku cserére is 1,5-2 év múlva (ha akarod még tovább használni). Vagy vegyél mást ha mindenképpen magad akarod szétszedni. :)

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Lenry #35 üzenetére

    Nem vagyok telefontervező mérnök, így nem tudom van-e értelmes indok mögötte, nem biztos. Csak azt vetettem fel, hogy talán a márkaszerviz tudni fogja, hogyan kell ezt normálisan eltávolítani, ha már ezen kívül az összes többi alkatrész álomszerűen szerelhető (és ezt a videó is kiemeli). Aztán persze lehet hülyék mind és szeretnek azzal szívni, hogy garanciális javításnál egy 20 dolláros alkatrész kicserélhetetlensége miatt minden javításon bukjanak 300 dollárt az összes többi alkatrész kukázásával, miközben azok meg lazán szétcsavarozhatók még egy ovis barkács szakkörben is.

    Na meg úgy megy ezen a felháborodósdi, hogy élnék a gyanúval egyik itteni kommentelő sem szedeget szét hobbiból unibody telefonokat otthon, hogy alkatrészeket cserélgessen bennük.

    Az LG-vel meg egyébként nincs túl jó viszonyom, tök jó telefonokat tudnak csinálni, de mindig jó érzékkel tudnak beleszarni a felhasználók levesébe. Szerettem a G4-et, de egy bántalmazó kapcsolat volt, folyamatos rettegésben tartással, hogy bármikor elhagyhat és 2,5 évnyi járásunk alatt háromszor voltunk párterápián a Váci úti márkaszervizben, végül én hagytam el egy kicsit fiatalabb OnePlus kedvéért. Persze a G4 fenekén ott feszített a dögös bőrnadrág, nem volt hétköznapi jelenség, hozzá képest a OnePlus egy kicsit konzervatív megjelenésű, de sokkal jobban megértjük egymást és olyat is enged, amit a G4 nem: Kinyithatom a bootloaderét. :D

  • #33253120

    törölt tag

    válasz Lenry #29 üzenetére

    Jaja.... Ericsson R250(IP68), R310(IP68), Samsung S5 Mini (IP67) mind cserélhető akkus, levehető hátlapos.

    Talán ami a durva beragasztást indokolja, hogy merev legyen a kijelző felől, így ha esetleg valami miatt púposodik az akku, akkor a hátlap felé táguljon....

  • Banderasz74

    tag

    válasz Lenry #35 üzenetére

    Teljesen igazad van! Nem veszek csak telefont hogy rögtön szétszedjem! Van arra szervíz!Viszont két év garanciát kapok,(legalábbis utóbbi telefonjaimra annyit kaptam!) addig elromlik javítják vagy cserélik! Erről ennyit! 🙂

Új hozzászólás Aktív témák