Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz r4z #171 üzenetére

    Na akkor most gondolom nem olvastál vissza ugye? Akkor lehet hogy mással kellene szakérteni, és megkérdezni, azt a ki a témát felhozta.

    Azért nagyon megy a félrebeszélés látom. Ki állította, hogy jobb? Igen ha azt nézem, hogy a MacOS buta mint a föld, és kb 1000-ed program fut mint egy Windows-on, valamint kb 10-ede mint egy Mint-en, akkor igen jobb.

    Állítottatok valamit, ami nem igaz, majd most megmagyarázod, hogy állítólag én állítottam valamit, várj nem....

    Amúgy most is MacBook AIR M1-ről gépelek, de azért ez a rendszer eléggé butuska. Most persze elmagyarázhatod, hogy még nem ismerem, de ez a szerencsétlen commnd+ minden gomb, mert amúgy ergonómia szempontjából jó szar helyre került. A shift+ctrl+option+fn+enter+ tököm kombinációk meg egyenesen idegesítőek, ezt akár a Linux akár a Windows max 2 key variantból megoldja amit a Mac 4-ből. Szóval ja keveset fogyaszt meg mellette kb csak egérrel működik minden kényelmesen, ami meg valljuk be lassú egy olyan felhasználónak, aki nem egy gombos egéren szocializálódott, hanem keyboard-on.
    Mondjuk az is elég vicces, hogy nem lehet egy szövegben értelmesen kijelölni egymástól független szavakat, vagy nincs egy buta szöveg szerkesző rá. Csak olyan ami minden formázást átvisz, és azonnal egérhez kell nyúlni.

    Szóval azért nem annyira sikerült megoldani így 40 év alatt a házi feladatot. Persze most mondhatjuk, hogy nem nekem készült, ami igaz is, de ami kényelmetlen az kényelmetlen. Meg majd miden funkcióját majd megismerem, de ha alaphelyzetben ezzel kell foglalkozni, az elég szar.

    Szóval persze persze szép ez a Mac csak a konkurensek azért már ezen túlléptek. Alaphelyzetben is, nem kell varázsolni hozzá.

    Engem is az M1 üzemideje nagyon tetszik, de ezek az új modellek pont ebben semmit nem hoztak. A passzív MacBook Air M1 nagy dobás volt, ezek az újak, nagyon gyorsak, korlátozott funkcionalitású program számmal, egy bármi máshoz képest.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák