Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gliskard

    senior tag

    válasz Teasüti #167 üzenetére

    "Takarékos?" 🙄

    Premier magában egy gépre csak 26$/hó, de mivel nem csak vágnak hanem van DTP és kontent gyártás is, ezért kell az egész CC. Viszont a tulajdonos ezt úgy számolja, hogy egész évre az már 768$ és kell 5 gépre ami 3850$/év. Ez már több mint 1.2M forintban és az már sok – az alkalmazottakat is katáztatja vagy csak részben jelenti be a többit meg zsebbe fizeti...

    Nem állítom, hogy minden hazai kreatív/marketing ügynökség ilyen, mert láttam ellenkező példát is, de ez egy elég jellemző működés. Más szegmensbe tartozó hazai KKV-nál is tapasztaltam illetve visszahallok rendszeresen hasonlót.

    És ahogy írtam ez nem balkáni jelenség, ha nem is ilyen mértékben de a nyugati részen sem ismeretlen ez a magatartás.

    Dolgoztam olyan projekten ahol a brit ügynökségnél egy Invision és egy Basecamp acount-ot fizettek, mindenki azzal jelentkezett be és a kommentekbe odaírta a nevét, hogy meg tudják különböztetni egymástól (a korábbi anyagokból látható volt, hogy jó pár projekteten így dolgoztak). És ez sem egyedi eset.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák