Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz arn #148 üzenetére

    Úgy, hogy proxy-t használnak. Vágáshoz teljesen felesleges natívban tolni a nyerseket. Legalábbis csapatmunkánál nem a nyerset kapja meg mindenki minden részfeladatnál. Csak a magunk fajta hobbisták szeretnek szopni a prosumer kamerákból kieső HEVC fájlokkal, mert nekünk ott kezdődik az élet, ami ezeket röccenés nélkül lejátssza valós időben az NLE-ben. ;] Jut eszembe, Prores derék dolog, biztos nagyon fog örülni neki az összes cinematographer, de mi a helyzet az olyan vulgáris formátumokkal, mint a HEVC? Van 444, 422, 420 gyorsított HEVC lejátszás legalább 4K60-ig? Bár már szállingóznak lassan a 4K120 kamerák, szóval az jobb lenne.
    Remote rendering az meg létező megoldás, PP-t nem ismerem, de DR-ben ez beépített funkció. Azt nem tudom elképzelni, hogy filmstúdiók kiadják a kezükből a nyerseket egy mamutvállalat felhőjébe betolva, de hogy saját házon belül nagyon is működő koncepció, arra ott a render server.

    En pl olyasmin is gondolkodom lokalban, hogy eleg lesz nekem vmi kisebb ssd, de 10g lannal, aztan csinalhatok iscsit is a nasra. A szetosztott rendszer a jelen/jovo, csak erre a teruletre meg nem nagyon tort be. A hasonlo socot mintha erre teremtettek volna, olcso, lokalba eleg gyors.
    Óóó, ezt mi már tavaly az M1 MacMini megjelenésekor leboxoltuk fejben, hogy oké, hogy "beéred" egy középszar M1 Apu-val hobbistaként - ami a maga nemében parádés (a zajtalan működése és alacsony fogyasztása okán) és smooth vágást tesz lehetővé egészen 4K30-ig HEVC fájlokon (fölötte már elfogy az ereje) -, de a probléma ott kezdődik, hogy ki kell szervezni a fájlműveleteket hálózatra. Máris ott indul, hogy nem ártana a 16 gigás verzió és a 10 giga LAN, szóval 999 dollárnál járunk és most jön a legfájóbb pont: egy 10 giga LAN-nal megáldott NAS, ami tudja is ezt a tempót és érdemben bővíthető is, az ott indul, hogy 4-600 dollár üresen.
    Szóval eljutottunk oda, hogy kb 1600 dolláros büdzséből oldottunk meg egy középszar workstation-t. Ennyiből azért már ott van egy 12 magos ryzen meg mellé egy jobb 3000 rtx. A PC meg full moduláris, tele lehet pakolni lemezekkel, NAS se kell hozzá. Én ezért megyek ebbe az irányba, mert osztottam-szoroztam, de a MacMini önmagában nem elég, NAS nélkül semmire nem mennék vele. Nekem meg a gettó megoldás nem adja, hogy majd ráaggatok egy halom külső meghajtót, mint karácsonyfára a díszeket. ThunderBolt eszközök amúgy se olcsók, sőt!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák