Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    "15 Fps 4K? vicc, akkor miért fényképező imitátor ha még optistabi sincs benne, néha nem értem a nagy cégeket, szőke nők építik a brandet?"

    "Aminek készült, arra nem jó. Másra meg felesleges."

    "az árából lehet venni egy jó okostelefont (elfogadható kamerával), meg egy ennél nagyobb tudású fényképezőt"

    "Amibe jó kellene legyen abba el vérzik. Nemlepodnek meg azon se ha az optika kisebb helyre is be férne és csak a kinézet része ez a nagy lencse."

    Wow. Such expert, so knowledge. Egy vele készült képet se láttatok még, már fújjoltok. "Nem jó"? Miért nem? "Elvérzik"? Miben? "Elfogadható kamerájú okostelefon"? Olyat eddig nem sokat láttam... Egy-két összehasonlító képes gyorstesztet olvastam az akkor még forgalmazás előtti CM-1-ről tavaly, még a mobilfotós körökben jónak számító aktuális iphone is messze elmaradt dinamikatartományban, élességben, részletességben, zajban.

    Miközben itt fújoltok, szerintem egyikőtök sem konyít a legkevésbé sem a fotózás technikai oldalához. 1"-es szenzor jelenleg csak a prémium csúcskompaktokban és bridge-ekben (Sony RX100, RX10, Canon G7X), valamint a Nikon 1 CX-formátumú cserélhető obis fényképezőgépekben van. A telefon-kamerák többsége 1/3" vagy kisebb, a jobbak 1/2.3" - 25 mm^2; ez meg 116 mm^2 - több, mint 4.5x felület. Az optika nemhogy nem fér el kisebb helyen, kikapcsolt kamerával még be is húzza az obit... már egyáltalán azon csodálkozok, hogy ilyen kicsire össze tudták zsúfolni.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • .mf

    veterán

    válasz GIJoe #11 üzenetére

    1.) Ez a gép tavaly jelent meg - csak itt eddig nem forgalmazták.
    2.) Négyká, hú. S mondd, a szenzor és az optika van olyan minőségű, hogy kelljen hozzá? Legtöbb mobil olyan minőségű videót lő, hogy egy igényesebb 720p körberöhögi.

    szebev, Viper: "Fényképezőgép optikai stabilizátor nelkul=autó kerekek nélkül. Röviden tömören ennyi!"

    Bruhahahaha sírok vazze :)) Nagyon aláírásgyanús.
    Akkor szerintetek a stabi feltalálásáig nem is fényképeztünk? Ez nekem új. Bár gondolom ti már autofókuszon nőttetek fel...

    Egy kis fejtágító, mert úgy érzem kicsit túlértékelitek a dolgot. Optikai stabi ott jön képbe, ha adott beállítások mellett a szükséges záridő már hosszabb, mint 1/(az ekvivalens gyútáv). Tehát pl. egy ekv. 28 mm-es obinál (mint pl. ezé) 1/30-nál hosszabb záridő. Ált. gyenge fény, szürkület, este szokott ilyen lenni; ettől még nappal kiválóan lehet használni stabi nélküli gépeket.
    S mennyit számít az optikai stabi? Legyen mondjuk egy ilyen korlátozott mozgástérrel rendelkezőnél 2 FÉ valós. Akkor 1/30 helyett 1/8 mp-ig mehetsz le; de ha tovább, akkor az is ugyanúgy bemozdul. Ez meg valószínűleg lazán hoz 2-3, akár 4 FÉ előnyt zajban. Tehát felnyomod az ISOt 2 FÉ-nyit és stabilitásban ugyanott vagy, mint az optikai stabis telefonod 1/2.3"-es szenzorral; csakhogy ez még akkor is jobb képeket dobál.
    Jobb lett volna optikai stabival? Igen, ha belefér méretben (nem biztos).
    Használhatatlan nélküle? Egyáltalán nem, esélyes, hogy még azokban a helyzetekben is jobb képeket ad, mint az optikai stabis 1/2.3"-esek.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • .mf

    veterán

    válasz madgie #32 üzenetére

    Aranybánya :))

    Speedmetal: röhögni azért jó. Mondjuk egyben sajnálatos is, hogy milyen magabiztosan állítanak baromságokat, bármi nemű fotótechnikai tudás (sőt, bármi alap -- pl. a vele készült fényképekre ránézés) nélkül.

    Perempe: egész jó minőségű képeket dobál. Jobban kezeli a közép-magas ISOt, mint amire számítottam, s egész éles és részletes is.

    Bibby: nem értem, mi lesz vicces?

    Skylake: "ezt a különbözetet úgy nagyjábol semmi sem indokolja."

    Hja, a kombi Opelnek is négy kereke van és elvisz A-ból B-be, a BMW sportkupénak is négy kereke van és elvisz A-ból B-be, de még annyi csomagtere sincs, az árkülönbözetet nagyjából semmi sem indokolja... :U

    szebev: nekem nem ér annyit, mert vannak fényképezőgépeim fényképezni. De attól még egy fényképes képességeit tekintve nagyon korrekt telefon, egy modern csúcskompakt szenzorával.

    Talán ha el is olvasnád? Odaírtam, hogy belerakhattak volna stabit is (amennyiben lehetséges -- már ezen a kis méreten is csodálkozok); de az, hogy stabi nélkül olyan, mint kocsi kerekek nélkül, már megbocsáss, de sírvaröhögős.

    [ Szerkesztve ]

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • .mf

    veterán

    válasz -Skylake- #45 üzenetére

    A Galaxy Zoomokban az extra az optikai zoom (speciális fícsör, mint a kombi nagy csomagtere), de ugyanúgy kicsi a szenzor (1/2.3", ami mobilos mércével már nagyobbnak számít) (~motor). Ez fix obi, nincs optikai zoom (~csomagtér), ellenben a szenzor teljesítménye köröket ver a többire, érzékenységben, dinamikában, élességben, stb (1" --> az 1/2.3"-hez képest 4.5x felület). Most akkor halljuk, hogy szerinted miért is "brutálisan rossz" hasonlat, mert indoklás nem volt.
    S ismétlem, nézd csak meg, hogy az 1"-es szenzort használó kompaktok mennyibe is kerülnek. Itt a nagyobb szenzor pont a lényeg, s nem csak kicsit nagyobb, egy-két kivételtől eltekintve 4.5-10-szeres felület! Logikád alapján a Nokia 808 is a semmit kínálta nagy felárral? Pedig abban ennél kisebb szenzor volt (1/1.2"), a Lumia 1020-ban pedig még annál is (1/1.5").
    Egy 600D-t meg nem fogsz zsebrerakni. Az más kategória.
    Az EOS M meg, hogy pont az hozod fel... az általában a "Canon csúfos bukásai" "Canon szégyene" "gyorsabban manuálfókuszolok" témakörökben szokott gúnyból előkerülni, ha pont azt hozod fel, nekem úgy tűnik, hogy csak katalógusokat nézel...

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • .mf

    veterán

    válasz -Skylake- #57 üzenetére

    Látom még mindig nem érted.
    Az, hogy nagyobb a szenzor, az nem "semmi", meg az "árát semmi nem indokolja". Pont a lényege, hogy egy ennyivel nagyobb (méretű és teljesítményű) szenzor és obi páros van benne, plusz vezérlőelemek, szoftver. Mint egy sportkocsi vs utcai autó viszonylatban, sokkal erősebb motor, jobb felfüggesztés, erősebb fékek, jobb súlyeloszlás, finomabb irányítás. Árban ott is sokszoros különbség.
    Ez egy nagyon speciális rétegtermék, azoknak, akiknek nem elég az átlagmobil képminősége, de pluszba egy fényképezőgépet nem tudnak vagy nem akarnak mindig magukkal vinni. Ilyen volt a Nokia 808 és Lumia 1020 is, azokban is nagy szenzor volt, azok is elég drágán kezdtek. Egy APSC itt irreleváns, mert nem nadrágzseb-méret.
    Nézd meg a hsz-eket, a többiek úgy kezdték, hogy nincs benne stabi --> mekkoraszar.

    Byk: :DDD

    Kasya: jött egy olyasmi kérdés, hogy "vettem x gépet, melyik az a lencse, amivel látok víz alatt halakat fényképezni?", majd miután a többiek segítőkész kérdéseire csak még nagyobb katyvaszokat mondott, kapta ezt ;]

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák