Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • axioma

    veterán

    Ha nem zavarom meg a tarsalgast az ontopic-kal:)
    Szoval most akkor ez amirol beszeltek, az a meglevo mastercard mobile alkalmazas, vagy valami tok mas? Mar az MCM az mar regota hasznalatban van, es igen, nem atallom kifizetni vele a gazszamlam vagy a telenort... es a leirt jellemzok mind illenek ra, 1x kartya reg, mPIN a minden alkalommal kulon azonositashoz. De most akkor ebbe lesz integralva olyan feature, hogy a masterpass webhelyeken megadva az azonositomat tudok vele fizetni (rakuldi a fiz. meghagyast, mint pp-re mondjuk az ebay)?

  • axioma

    veterán

    válasz razzorr #31 üzenetére

    Szerintem nehany szempontbol nagy tevedesben vagy.
    1. "addig én kp-ért cserébe veszek ételt és biztonságot a családomnak, mert a kess akkor is örök érvényű lesz. Hiába nem lesz mögötte semmi."
    -> Most oszinten, ilyen esetben szerinted ki fogja toled elfogadni a penzed? En tuti nem. Ahogy tolem se senki, _hasznalati_ erteket fognak kerni (max. arany)
    2. "Ami meg az állami biztosítást, garanciát jelenti, az maga a vicc, csak gondolj bele amikor a magánnyugdíjpénztárakat lenullázták."
    -> egyelore meg csak aki hagyta magat, az enyem peldaul megvan
    3. husegpont stb. nav ellenorzesen: na latod, emiatt jo lenne ha mindenki szepen mindent kartyan vagy mas elektronikus uton vegezne, es azok a mocskok is beszallnanak az adofizetesbe, akik most adocsalnak es ezert odzkodnak a kartyatol, lebukastol; ha mindenki fizet mindjart kevesebb jutna rank, most is fizetokre

  • axioma

    veterán

    válasz Bog #27 üzenetére

    Koszi a valaszt. Bar oszinte leszek, ebbol az nem derult ki, hogy lenyeges kulonbseg lenne a ketto kozott, csak hogy valtozik az elfogadohelyek szama. Gondolom nem tartjak meg a regieket a mostani formaban, hanem betoljak azokat is a masterpass ala, legalabbis ez lenne prog. szempontbol logikus.
    Ettol fuggetlenul varjuk, remelem errol is lesz majd reszletesebb cikk.
    (Bocs a duplaert, de ezt a ket temat nagyon nem akartam az 5 perc ellenere se egy hsz-ben.)

  • axioma

    veterán

    válasz Bog #38 üzenetére

    Bocs az ertetlenkedesert, de a Telenor oldalan mar most is egeszen pontosan igy (illetve, egyik lehetosegkent, mert az MCM azonositomat is megadhatom) tudom kifizetni a szamlakat. Kivalasztom hogy mcm, telefonszam beir (a ferjeme't is tudom igy fizetni a sajatomon), jon a telefonomra a fizetesi keres, es az mPIN-nel igazolhatom. Persze egyszer elotte jol beleintegraltam a kartyamat 99 Ft-ert (de utana exportalhato egy QR kodba, es koltoztettem mar parszor).
    A tavszamla oldalon ott egyszer meg kellett adni az MCM azonositomat, utana tok ugyanez a modi, ott mindossze arra nincs lehetoseg, hogy a telefonszammal helyettesitsem az MCM azonositot (de nyilvan az app megmondja magarol, hogy mi az azonositoja).

    Felteszem ezek szerint ezt akkor nem ismerted/hasznaltad, de most tobbedjere se latok ettol valo elterest a most ujkent bejelentett cuccban. Marmint felhasznaloi szemszogbol, az nyilvan valtozik, hogy a fizetohelyek ehhez milyen modon tudnak kapcsolodni (ha jol ertem, valamifele egysegesites tortent ezugyben).

    Ezek utan mar csak az az erdekes kerdes, hogy az alkalmazas, amit le kene ehhez tolteni, az vajon milyen nevre hallgat, mert az MCM mar egy kesz - bar mint latszik, nem mindenkinek trivialisan mukodo - alkalmazas, az otpay keresoszo nem ad valaszt, a masterpass meg mesterjelszavas alkalmazasokat hoz fel (felteszem lesz annyi eszuk, hogy nem keverik bele ebbe az elnevezesbe).

    Ui. ez raer, varjuk a tobbi anyagot, foleg a blogosabb bejegyzeseket :)

    [ Szerkesztve ]

  • axioma

    veterán

    válasz sefan67 #45 üzenetére

    Tenyleg, mintha valami brigadkupont is vettem volna mar vele! Es igen, en is absztrahaltam, hogy ha szamlat lehet ezzel mint fizetesi eszkozzel fizetni, akkor bolti termeknel ez csak a fizetesi mod beintegralasan mulik, banki oldalrol tok ugyanaz, mindegy neki a fizetett joszag tipusa.
    De vegulis ugyis az a lenyeg, hogy azert nem ezen dol el altalaban, hogy hol vasarolok, hanem ahol vasarolni szeretnek, ott megnezem a fizetesi lehetosegeket, es azok kozul a legszimpibbet kivalasztom - es ha ott az MCM, akkor siman azt fogom hasznalni.
    Igazabol semmi bajom azzal, ha reklamozzak, csak jo lett volna ha kiderult volna, hogy ugyanaz a rendszer. Azert [bar egyelore nem nfc-s a mobilom, de kovetkezo uj keszuleknek mar biztos olyat veszek - majd egyszer, ha lesz ra penz], nekem is tetszene a kozvetlen fizetes lehetosege (bar nekem a bankkartyam abban a mobil ovtokban van, amiben ertelemszeruen a mobil is, bar nem sok fajta keszulekhez lattam ezt a kartyatartos valtozatot, de igy legalabb - jogsival meg tb kartyaval kiegeszitve - a minimal otthonrol elindulos csomagom a toltott ovtok).

    [ Szerkesztve ]

  • axioma

    veterán

    válasz Bog #49 üzenetére

    Jogos, pontositok: ugyanolyan tipusu rendszer. De ezt mar az elejen is igy ertettem, hogy az egysegesitesben van a lenyeg (kereskedoi oldalrol), a userek ugyanazt kapjak - csak tobb vagy mas partnernel -, mint ami eddig megvolt az MCM-ben.
    Remelem igy mar pontos lett.

    Illetve annyi me'g, hogy ha esetleg ezugyben ismet szoba elegyedtek mastercardosokkal, erdemes lenne toluk megkerdezni, hogy mi lesz a letezo MCM-mel: parhuzamosan marad, beleolvad a masterpass-ba, vagy full kuka, mindket felnek - kereskedo es felhasznalo - csak javasoljak a masterpassra atterest.

    szerk. zoka: Mo-on kiserlet folyik parszaz (talan) resztvevovel, illetekes kereskedelmi egysegek dolgozoi betanitva es hasznalhato, de eleg keves me'g eleve a paypass terminal is, meg csak specko kartyaval lehetett belepni a korbe, azert ez meg csak a teszteles, nem a bevezetes. Meg nem mondom hogy hol olvastam rola... talan bankkartya.hu

    [ Szerkesztve ]

  • axioma

    veterán

    válasz Bog #52 üzenetére

    Sztem holnaputan - vagy inkabb 27 ora mulva - marcius :K

    #54: ez gyors volt, ertem! vagyis akkor lesz ertelme mcm reg. ellenere megcsinalni majd ezt is, aztan az elfogadoi oldalon mulik

    szerk. szerk.
    Illetve most kezdem erteni. Ez akkor arra vonatkozik, hogy a netes kartyaelfogado rendszer - ami vagy otp vagy cib vagy nem tudom kik vannak most eppen itthon piacon - az csatlakozik a masterpass-hoz! Es ettol OTP, o szerzodik a kereskedovel... vegre-vegre, ertem. Az kiraly, az itthoni elfogadohelyek eleg jelentos hanyada otp-s, es ha jol ertem, akkor ok kapnak vagy kulon dijert vehetnek OTPay funkciot - mert gondolom ettol a regi fizetos modot is otthagyja az otp nekik.

    [ Szerkesztve ]

  • axioma

    veterán

    válasz Bog #54 üzenetére

    Es koszi hogy itt fejtagitast tartasz, pedig tuti lenne jobb dolgod is most epp...

    Bar visszaolvasva ugy latom, hogy teljesen erthetetlenul irtam le pont azt hogy megertettem, de most mar tenyleg OK, csak nem ebben az iranyban kerestem az ertelmezest.

  • axioma

    veterán

    válasz zoka. #57 üzenetére

    Ha nfc-sen ott a kartyad, az me'g cnp vagy nem tranzakcio? Marmint cnp=card not present. Szerintem nem cnp. En ugy ertem, hogy a masterpass a cnp tranzakciokat konnyiti a telefonszamhoz kotessel, de ha mar ott az nfc, akkor oly tok felesleges lenne hogy atadja rajta azt a telefonszamot, ahhzo hogy onnan - a raadasul nem villamgyors engedelyezessel egyutt - lekerje a kartyaadatokat a terheleshez. Eccerubb a kartyaadatokat - nyilvan nem trivialis formaban - adni meg rogton nfc-n, es osszeghatar felett a jelen levo ugyfellel a helyi aktiv terminalon engedelyeztetni.
    Tehat en azt tippelnem, hogy ennek a rendszernek sose lesz koze hozza.

Új hozzászólás Aktív témák