Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pompi

    MODERÁTOR

    válasz KillBorn #16 üzenetére

    Kiegészítve Karma hozzászólását vess egy pillantást a Motorola hivatalos upgrade táblájára és ezek után mond azt, hogy nincs lesajnálva az USA-n kívül terület. Nem a termékpalettáról van szó, hanem a supportról. Ami nincs.

    Feel Good Inc.

  • Pompi

    MODERÁTOR

    válasz vtechun #39 üzenetére

    Te ezek szerint már az XDA-t szívod ;]

    Örülök, hogy ezt egy ilyen kvázi eldugodtabb topikba írtad be (most), és nem ugrott még rá senki, de azért ez így nem több, mint egy egyszerű flamekeltő hozzászólást, erre pedig semmi szükség nincs.

    Feel Good Inc.

  • Pompi

    MODERÁTOR

    válasz Bluegene #41 üzenetére

    4,5"-os kijelzővel?! OMG mekkora lesz ha tényleg ezzel a paraméterrel fog rendelkezni...

    Feel Good Inc.

  • Pompi

    MODERÁTOR

    válasz Karma #45 üzenetére

    Lehet. Én nem szeretem, hogy ha valaki érvek nélkül leszaroz valamit. Sőt. továbbmegyek. Még azt sem szeretem, hogy ha valaki azért mert neki valamiért nem tetszik egy adott rendszer, akkor az már rögtön szar. Én speciel tiszteletben tartom az összes mobilos rendszert, nagyjából ismerem mindegyiket, nagyjából tisztában vagyok mindegyik előnyével, hátrányával, tudom, hogy nekem melyik jelenleg a szimpatikus, megfelelő, és mégsem szarozom a többit. De hát nem vagyunk egyformák.

    Feel Good Inc.

  • Pompi

    MODERÁTOR

    válasz madstunt #48 üzenetére

    Értem. Én nem láttam. Mondjuk most megkereshetném ha nagyon érdekelne, de a lényegen és azon amit elmondtam erről azon ez nem változtat. Ez egy ilyen beröfögés volt, aminek se eleje se vége, és így még értelme se sok.

    Feel Good Inc.

  • Pompi

    MODERÁTOR

    Konflikt, DarkByte és a többiek. Mindenkinek kicsit a saját vacka felé hajlik a szíve, de azért én igyekszem a legtöbb esetben objektív maradni. Régóta figyelem az Android világot (is), jóbarátom Milestone-ja lassan egy éves, azóta figyeltem, hogy melyik modell nekem a megfelelő, majd októberben vettem egy Motorola XT720-at. 720MHz, 2.1 Android. Megmondom őszíntén a várakozásaimat alulmúlva volt akadós az egész cucc, belassult, laggolt, nem kell részleteznem azt hiszem, de úgy voltam vele, hogy majd jön a 2.2-es Android, JIT és társai, majd begyorsul. Aztán jött a hidegzuhany, hogy nem jön rá semmi. Akkor felhackeltem rá a JIT-et, meg felhúztam 1GHz-re, javult valamit a teljesítmény, reszponzívabb lett a dolog, de még mindig voltak nagy laggok. Kezdtem kiábrándulni a cuccból, egyrészt ezek másrészt maga a Motorola miatt, úgyhogy megváltam tőle.

    Közben került a kezembe SGS is, szintén 2.1-es rendszerrel. Az egy dolog, hogy nekem maga a külseje nem jön be száz százalékosan, de azon is akadozott a rendszer. Majdnem meginogtam amikor a flottánk kapott egy kedvező ajánlatot az iPhone 4-re, de egyrészt január végére igérték leghamarabb (Vodafone), másrészt, azon kívül, hogy teljesen elismerem, mind hardveres, mind többé kevésbé szoftveres részről is, maga a cég politikája, meg az egész ami mögötte van annyira távol áll tőlem, hogy nem lett belőle rendelés. Egy véletlen kapcsán került kezeim közé ezidőtájt egy WP7-es LG Optimus, és meg kell mondjam, hogy eszméletlen pozitív csalódás volt a kütyü. A WP7 felület, amivel előtte eléggé szkeptikus voltam, pár perc nyomkodás után nagyon megtetszett (Androidban sem a csilivili mindenféle widgetes téma tetszik). Arról nem beszélve, hogy a felület nagyon folyamatos volt, ismétlem csak 5-10 percig volt szerencsém nyomkodni, egy már valamennyire belakott telefont, de sehol semmilyen lassulást nem tapasztaltam, ez szintén nagyon tetszett. Viszont olvasgatva a WP7-es topikokat, arra a következtetésre jutottam, hogy kell ennek még egy kis idő mire kiforrja magát (market, appok, zune stb).

    Szóval gondoltam adok még egy esélyt az Androidnak, de mivel nem akartam kitenni magam újból egy gyártó kényének, kedvének, egy Nexus One lett a befutó, erre a 2.3 biztos, a többi meg majd kiderül. Lassan két hete van meg, 2.2.1-es OS, fent van minden ami az XT720-on is fent volt, és azt kell mondjam, hogy ég és föld a rendszer sebessége az N1 javára. Nem tapasztalok lassulást, laggolást, nem akarom földhöz vágni, amiért nem azt és nem akkor csinálja amit és amikor én akarom.

    A napokban volt a kezemben egy szintén 2.2.1-es Cyanogen ROM-os, 900MHz-re húzott Milestone. Hiába az azonos rendszerverzió és hiába a hasonló sebesség (MHz-ben), zongorázni lehetne a különséget. A Milestone közel nem hozta folyamatosságban azt a szintet amit az N1.

    Igazából csak azt akarom ebből az egészből kihozni, hogy talán nem mind1, hogy milyen modellen szerez tapasztalotak az ember, persze általánosítva lehet azt mondani, hogy lassú az Android, de szerintem van benne potenciál. Nem tudom, hogy a N1 esetében mit csinált másképp a Google (HTC?), de szerintem a gyártók sara, hogy olyanok az egyes modellek amilyenek. Nem láttam még 2.2-es SGS-t, elvileg ha jól tudom, nincs még kint hivatalosan rá, de kíváncsi vagyok, hogy azzal milyen lesz.
    Persze tisztában vagyon az N1 korlátaival (pl. érintésérzékelő) és nem mondom azt, hogy ennél jobb nincs és nem tudok elképzelni jobbat. A 3D teljesítményéről és a hangzásáról nem tudok mit mondani, nálam ezek nem elsődleges szempontok.

    Mindig érdeklődve olvasom Karma hozzászólásait (többek közt), mert ahogy láttam ő elég sok rendszeren, típuson végigment, kiváncsi lennék az ő viszonylag kifejtettebb (tehát nem csak, annyi, hogy "fos") véleményére, ahogy olvasom a mostanában használt WP7-e körül is vannak gondjai.

    Bocs, ha egy kicsit hosszú lettem, főleg így OFF-ban :)

    [ Szerkesztve ]

    Feel Good Inc.

Új hozzászólás Aktív témák