Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • villanyos

    csendes tag

    Sziasztok!

    Ma voltam Motokernél.
    Eléggé lehangoló volt amit a várható frissítésekről mondott az eladó miközben kipróbáltam a Defyt.
    Már hónapokkal ezelőtt szemeztem ezzel a mobillal, mert különleges kialakítása és tudása már lehetőséget ad arra, hogy a teljesítménytúrázási időjárás viszontagságaival mit sem törődve használhassam mint telefont, és akár kiváltsam vele a terepi gps-em, amely bár jól és hosszú üzemideig navigál, azonban behatároltak a hangvezérlési képességei.
    Egyrészt még közelítést sem tudott mondani a 2.2 frissítés megjelenéséről amely bővíti a tudását és javítja a hibáit, másrészt az ezzel érkező magyarításról. Sőt! Inkább a Milestone-ra apellálva azt fejtegette hogy szerinte még talán valamikor egy Android frissítés belefér, de a magyarítással nem törődik a Motorola, mert számára a magyar piac mérete olyan mint a porszem.
    Ezt csodálkozva hallgattam, hiszen a médiában azt lehetett hallani, hogy ez a nagy alkatrész és adóvevő -rádióamatőrködöm is- múlttal rendelkező cég, mobiltelefonos részlegében eddig veszteséget termelt.
    Valóban ennyire lényegtelen számára hogy kb. 100 angol feliratot/rendszerüzenetet a vásárló nyelvére lefordítson illetve kicseréljen?
    Manapság szinte az összes valamire való nemzetközi programhoz letölthető saját nyelvi fájl ugyanúgy mint ahogy több nyelvűek az oprendszerek is.
    Úgy gondolom, hogy egy olyan cég, amelyik meg kívánja tartani a vásárlóit, növelni kívánja számukat -ezáltal saját bevételeit/profitját-, nem igazán engedheti meg ezt a lustaságot.
    Elvégre a konkurencia ott lohol a sarkában -samsung, nokia stb.- akik minél nagyobb részt hasítva a piaci részesedésből, a vásárlók minél több igényét próbálják mind kielégíteni, mind generálni.
    Ha ez sok a számukra, akkor erre biztosítsanak nyílt lehetőséget egy-két szoftverfejlesztő, honosító számára (pl.:Herceg József Tamás).

    Bár lehet magasak az igényeim, de a készülék strapabírósága hasznos, hardverének kompaktsága kiemelkedő, szoftveresen jó, és bár tovább fejleszthető ezekben (pl.:transzflektív vs super am-olead kijelző, high-end napelem a hátára, vagy ilyesmi kar/csuklópánt, beépített antennájú rádió, akár csatlakozó nélküli mágnesrezonanciás töltő), szerintem nem a használhatóságában kellene kompromisszumot kötnünk.

Új hozzászólás Aktív témák