Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mave13

    őstag

    Sziasztok!

    Köszönöm az invitálást, benéztem. Ha lehet, néha-néha még jönnék.

    "A Rammstein az egyetlen német együttes, amelyik csak!! németül jó..."
    Ez így igaz. Hallottam őket angolul is, talán a Du hast-ot, de valahogy nagyon nem adja az érzést.

    Ezekhez hogy viszonyultok?
    [link]
    [link]
    Szerintem örök darabok. Érdekes, de mind a kettőt magyar előadóktól hallottam először, még valamikor 1998 táján.

    Kifejezetten tetszik a fordítás.
    Sonata arctica nagy kedvencem, mostanában leginkább ez jön be tőlük: [link]. Tudom, Maiden cover, az eredeti is nagyon jó, de nekem ez sokkal teltebbnek, lendületesebbnek hat.
    Illetve, hadd mutassak egy igazi érdekességet, ha megengeditek, szintén Maiden feldolgozás: [link]. Ezt lehet, hogy annyira nem fog tetszeni, de a stílus érdekes.

    Sajnos, az irodalomhoz sose fogok felnőni, úgyhogy, érdemben nem tudok hozzászólni. Bár, Merle - Mesterségem a halál az egyik kedvencem. Magyar irodalomból pedig Pilinszky - Kz-oratórium.

    Icewolf || kósza ||

  • mave13

    őstag

    "Kedvenceim többek között: Maiden, Dickinson, ezen belül a sárkány könnyei, az út a pokolba, Urizen kapuja, Kémiai esküvő."
    Ennek igazán örülök, a bennem élő rocker is szereti ezeket, bár, kissé újabbakon nevelkedett, mint Nightwish, Sonata, Slipknot, Dragonforce, Hammerfall, Metallica, viszont egyre inkább halad a régebbi klasszikusok felé. Persze, a punk felemnek más tetszik, mint Linkin Park, Green Day, Offspring, Sum41, Rise Against, My chemical romance, Good Charlotte a külföldiek közül, de szeret élőben tombolni mondjuk Csapdára, Alivnra, Depresszióra, Junkiesra, Picsára, Hatóságilag tilosra, Lordra is. Illetve, van bennem kis hajlam a pop felé, nagyon szeretem Demjént, Republicot, Zoránt, Konz Zsuzsát, MHV-t, a régi Eddát, Pressert. Mielőtt kétségek merülnének fel benned, nem, nem vagyok "normális".

    "Nagyon örülök, hogy benéztél, Potter- és Merlefanokat mindig szívesen látok, na és Fujit megmászókat, rockereket, mesélőket, zenélőket szintén."
    Lehet, hogy ezt a kijelentésedet még meg fogod bánni. :D
    Azért így leírva van némi szakadék Rowling, és Merle között, bár az Állati elmékhez kellett némi fantázia, az biztos.
    Sajnos, zenélni nem tudok, van egy gyönyörű fekete akusztikus gitárom, de mire eljutottam volna tanárhoz, már készülődnöm kellett a kiutazásra. Van bennem némi kétség, hogy így harminchoz közel, és egyre közelebb van-e értelme elkezdeni gitározni tanulni, 2 év énekkar tapasztalattal, kottát nem ismerve... Legnagyobb sajnálatomra, a zenét csak hallgatom, és élvezem, sokszor csak az éltet, bár tisztán hallom, de játszani nem tudom.

    Malmsteen-t nem ismertem, köszi, hogy megmutattad, tetszik. Meghallgattam még pár számukat, jók. Vajon, a szólógitárosuknak hányszor lehet orgazmusa egy koncert alatt?? Kicsit emlékeztettek erre: [link]

    Mit olvasnak a japánok? Akiket én ismerek leginkább szakirodalmat. Zeneileg pedig japán pop/rock a jellemző. Egy munkatársam ismert, és szeretett olyan klasszikusokat, mint a Queen, vagy Deep Purple, de már visszament Sapporóba. Ami nagyon népszerű erre, az a karaoke, Tom, a témavezetőm is rendszeresen jár ilyen klubokba, de csak japán pop számokat ismer.
    Egyébként, talán itt rajzolódik ki a leginkább, hogy mennyire is zárkózottak. Japán irodalom és japán zene a jellemző, a külföldi főleg az idősebbek körében egyáltalán nem népszerű. Ugyanakkor, "majmoljuk az amerikaiakat" címszóval néha GreenDay, vagy Good Charlotte szól az élelmiszerboltokban, mint aláfestés a vásárláshoz. Kissé ambivalens társaság (mondom pont én). Viszont, bármilyen menő európai, vagy amerikai zenekar, mint Linkin Park, Sum41, stb. itt tuti telt ház előtt lép fel.

    Icewolf || kósza ||

  • mave13

    őstag

    "Az Eddát sosem szerettem. Pataki, hát ö nem az esetem, de azt mondják, régebben jó volt."
    Patakit én sem szeretem, főleg, mióta erősen jobbra húz. Ott voltam azon a Rockmaratonon, amikor kissé megdobálták paradicsommal, elkezdett részegen kurva anyázni, majd amikor meg akarta mutatni, hogy ő egy az egy ellen intézi a dolgait nemes egyszerűséggel lezúgott a színpadról... Viszont, az olyan számok, mint az Ünnep, vagy a Hűtlen számomra örök klasszikusok maradnak Patakitól függetlenül.

    "Kár, hogy Rowling nem írt még felnőtteknek, bár a Potter szerintem nem csak gyerekeknek való."
    Szerintem az első két könyv való gyerekeknek. Nem véletlenül váltottak rendezőt a harmadik filmre. Chris Colombus már nem volt elég a harmadik rész sötétebb hangulatához. Nekem egyébként, az a kedvencem. Nem tudom miért, de valahogy azt érezem a legjobbnak az összes film közül. Olvasni még jobb volt.
    A kis herceget olvastam még gyerekként, azóta sem szeretem, talán a vége miatt. A legyek urára még nem vettem rá magam, pedig, úgy hallottam jó.

    Igen, a japánok fura népség. Azért, valahol örülök, hogy nem csak én nem tudok kiigazodni rajtuk.

    old rocker:
    Az a Nightwish koncert életem elszalasztott lehetőségei között van számon tartva. A Rammstein, és a Metallica koncert sem tudott kárpótolni... Az Offspring viszont nagyon tuti volt Sopronban. Emelett persze Rockmaraton, és FOO... A reloadot sokan emlegetik negatív mérföldkőként, nekem nincs vele bajom. Bár az S&M a nagy kedvenc. A Death magnetic viszont nagyon nem jön be.

    Icewolf || kósza ||

  • mave13

    őstag

    válasz moonlight115 #636 üzenetére

    Elolvastam mind a három kötetet. Nekem nagyon tetszett, szeretem az olyan írásokat, amik szinte filmszerűen ábrázolják a történetet.
    A filmet még nem láttam, de így is képeket tudok felidézni a könyvből, olyan jó a leírása egyes helyzeteknek, bár néha azért meg-meg bicsaklott a sztori, szerintem, többet is ki lehetett volna hozni belőle.
    De, félelmetesen hülye vagyok irodalom terén, úgyhogy ez szigorúan egyéni vélemény. :)

    Az Úr sötét anyagai trilógia? Valaki?

    Icewolf || kósza ||

  • mave13

    őstag

    válasz Realradical #646 üzenetére

    A Lostból két részt bírtam, a Dexterből két évadot... valahogy egyik se fogott meg. A 24 eddig kimaradt, lehet, pótolnom kéne.
    Inkább a régebbi sorozatokat szeretem, mint a Magnum, JAG, CSI, NCIS, Stargate, Stargat-Atlantis, de legnagyobb kedvencem (nem röhög) MacGyver. Anyámék kicsit se néztek hülyének, amikor jegyzetfüzettel ültem le a TV elé... :D
    Jelenleg inkább animékat nézek, épp most értem szintre a Narutóval, kell keresnem valami mást, talán Death note, vagy Stand alone complex.

    Realradical: pedig az első csak a bemelegítés, abból alig derül ki valami. A harmadik már kicsit elszállt, de a koncepció érdekes, még ha nem is teljesen eredeti.

    [ Szerkesztve ]

    Icewolf || kósza ||

  • mave13

    őstag

    "Azt nem olvastam."
    Itt az ideje. Biztos megvan kedvenc online könyvtárunkban, a könyveket én is csak később szereztem be. Az első kötetet meg is filmesítették (Arany iránytű), de ne abból indulj ki, nem rossz, de a könyv sokkal jobb. Sajnos, egy nagyobb vallási tömörülés komolyan hatott a forgatókönyvre, mint Amerikában ez oly sokszor megesik. Szerencsére, az íróra nem.

    Armageddon the Musical: felírtam... Esélyes, hogy a Potter könyvek után kell valami más, mielőtt nekiállok a Gyűrűk urának. Sajnos, eléggé hatnak rám a jobb könyvek, és nehéz elkezdeni valami mást egy jobb sorozat után. Bár, még csak az ötödik könyvvel végeztem, azt hiszem a hetedik után kihívás lesz valami újba belekezdeni.

    "MacGyver jegyzetfüzettel. Az hardcore"
    Eddig nem sokan rémisztgettek azzal, hogy szerintük normális vagyok. Régebben nagyon szerettem az alkalmazott kémiát.

    Icewolf || kósza ||

  • mave13

    őstag

    válasz moonlight115 #653 üzenetére

    "Melyik online könyvtárban van meg?"
    Abban, amelyiket nem nevezünk nevén. :) Vannak más online könyvtárak is?

    "A Potter egyre jobb, a 6.rész is, de a 7. .... hűűűűűűha 3 nap alatt végeztem ki, angolul."
    A hetediket már olvastam pár éve magyarul. A hatodik film után kizárt dolog volt, hogy megvárom a hetedik mozit... Nekem se volt több idő, de magyarul.

    "A Gyűrűk urát elkezdtem, de nem bírtam elolvasni. Hallottam, hogy az eleje egy kicsit vontatott, de hogy ennyire??? Huhhh..."
    Ezt már sok embertől hallottam, majd meglátjuk. Max, a bevezetőt ugrom.

    "Alkalmazott kémia? Na neee..... Én régebben pulcsikat kötöttem... Kémia...jujjjjj"
    Én jó néhány éve a haverokkal PET palackokat robbantgattam sósav, meg alufólia segítségével... Azt hiszem, kissé más az érdeklődési körünk. :D

    Icewolf || kósza ||

  • mave13

    őstag

    Ti mit szívtok?? Küldtök nekem is egy kicsit?

    Egyébként, ha már "mesekönyv", akkor Narnia krónikái...

    Riki tiki-t még valamikor 5 évesen láttam, mint rajzfilm. Már többször próbáltam ráakadni, de semmi.

    old rocker: lőpor jó móka, nekünk mindig a salétrom volt a szűk keresztmetszet.

    Egyébként olvasta valaki: Csontos Gábor - Galambsziget

    Icewolf || kósza ||

  • mave13

    őstag

    válasz moonlight115 #674 üzenetére

    "Bár, a japcsiknál is árulnak, biztos. Inkább te küldj nekünk. Valami jópofa zent, vagy hasonlót, de márkás cucc legyen ám!"
    Igen, én is azt hittem, hogy kiművelődöm a zen buddhizmusból, de kiderült, hogy a munkatársaim kevesebbet tudnak (hajlandóak elárulni) a buddhizmusról, mint amit már tudok. Egyáltalán nem vallásosak, szóval, zen nincs, divat az van (divat vallásosnak lenni errefelé, minél több vallás, annál jobb). Inkább szívnék valamit...

    Narnia, mint film annyira nem tuti(bár a könyvekhez jó alapot ad), mint könyvsorozat annál inkább. Különben is, filmből csak három könyv nézhető meg a hétből, szóval nem az igazi.

    Gyerekként olvastam a Mosó masát, meg a Gőgös gunár-t, sőt Öreg néne őzikéjét is, de annyira egyik se ragadott magával. Szabó Magdának csak a neve ismerős.

    Elkezdtem a hatodik könyvet, cirka a kilencvenedik oldal körül tartok, egyelőre komoly a függőség, már-már a munka rovásra megy, de nem érdekel. Komolyan azon gondolkodok, mit fogok a hetedik könyv után olvasni, ami még ennél is jobb, csak, hogy ne legyen csalódás. Ezt kellett volna a végére hagyni, mint finálé, már látom.

    Icewolf || kósza ||

  • mave13

    őstag

    válasz moonlight115 #726 üzenetére

    Érdeklődve várom.

    Egyelőre még elvagyok a hetedik kötettel.

    Icewolf || kósza ||

  • mave13

    őstag

    válasz Crystalheart #746 üzenetére

    "Egy falu legszélén, az erdő mellett élek, közvetlen szomszédok és telefon nélkül."
    Ez nagyon irigylésre méltó. Egyszer majd én is valami hasonlót szeretnék.

    moonlight115:
    A kontrollálatlan mosoly legalább annyira zavaró, mint a teljes hiánya. Ezt talán itt, Japánban lehet a legjobban megtapasztalni.Részemről már az agyamra megy, nagyon meg tudja keverni az embert. Döntsd el, hogy őszintén mosolyog, vagy mert akar valamit, vagy mert az a dolga, vagy esetleg mert zavarban van, vagy talán épp meg szeretne vezetni... Inkább mosolygok ritkán, de akkor az őszinte.

    Icewolf || kósza ||

  • mave13

    őstag

    válasz old rocker #1223 üzenetére

    Kicsit megkésve, de gratulálok! Azért ez nem semmi!

    Online elérhető formája nincs a könyvnek? Szeretném elolvasni, mint jelenleg kevéssé, de később érintett fél, de a hagyományos úton történő megvétele most kissé problémás.

    Mondjuk, szerintem a műsorvezető kérdése hmm... kissé fura. De, a válasz tetszik.

    Pécsen nem lesz könyvbemutató?

    Icewolf || kósza ||

  • mave13

    őstag

    válasz finest #1228 üzenetére

    Nem szeretem Selyének ezt a "definícióját". Nekünk is ezt tanították mindenhol, de nekem valahogy olyan semmitmondónak hat. Viszont, vizsgákon elég volt, kiegészítve némi élettani leírással, mechanizmussal, sőt, ha még az egyszeri medikus azt is hozzátette, hogy "fight or flight theory", na akkor teljes volt az öröm.

    De, hogy valójában mi a stressz, és hogy lehetne egy definícióba összefoglalni, még ma is egy nagyon jó kérdés.

    A stresszre alkalmazott gyógyszeres kezelés meg hááát... nem tudom melyik a rosszabb, stresszesnek, vagy gyógyszerfüggőnek lenni... Persze, hogy a gyógyszercégeknek mi a jobb, afelől kétségem sincs.

    Icewolf || kósza ||

  • mave13

    őstag

    old rocker:
    "nyilvánvalóan a stressz következményeinek kezelésére gondoltál..."
    Nem, konkrétan a Frontinra, Xanaxra, Seduxenre, és társaikra gondoltam (az Andaxint hála az égnek kivonták). Ironikus kérdés: Tegye fel a kezét az, aki nem ismer olyan családtagot/barátot/munkatársat, akinek a táskájában/fiókjában/zsebében nem lapul pár szem ezekből a csodaszerekből!
    A stressz következményeinek a kezelése, mint pl. magas vérnyomás, gyomorfekély, ilyesmi, az már egy külön sztori. Ott már tényleges betegségről beszélhetünk, amit gyógyszerrel kezelnek, persze legtöbbször teljes eredmény nélkül, mert a kiváltó okot kéne inkább megszüntetni, ami, mint írtad is, nehéz.

    "Sajnos, az üzleti érdekek... pedig én nem csak és nem elsősorban orvosoknak szántam..."
    Az ajánló alapján számomra az jött le, hogy ez a könyv pont nem az orvosoknak szól, hiszen ők ebben élnek minden nap. Amelyikük akar, az tisztában van, és foglalkozik ezekkel a dolgokkal, aki meg nem akar, abban nem ez a könyv fog lelkiismereti válságot okozni.
    Ezért szép lapra, jó minőségben nyomtatni... szóval ja. Érdekes üzletpolitika.

    moonlight115:
    "A műsorvezető kérdése célzás volt Kende Péter - Mik vagytok ti, istenek? c. könyvére."
    Tudom, de akkor sem tartom szerencsésnek. Ilyen kérdésnek fel sem szabadna vetődni, még poén, vagy irónia szintjén sem. Mint ahogy annak a másik kérdésnek sem lett volna szabad elhangoznia...

    "Mondjuk arra kíváncsi lennék, ha mave13 megrendelné, és a tokiói címére kérné a kézbesítést, vajon mit szólnának?"
    Nem, mave13 nem fogja megrendelni, több ok miatt. :) Egyrészt, nem is tudnám kitölteni a megrendelőt, mert itteni viszonyban az utca, házszám, irányítószám, mint olyan nem értelmezhető. Illetve, talán ideérne addigra, mire hazamegyek. Joe barátom az itt postán feladott cuccait négy hónappal később kapta meg otthon, mindezt 20000 jenért.

    Icewolf || kósza ||

  • mave13

    őstag

    válasz old rocker #1356 üzenetére

    "Ott volt pl. a Nightwish, ígéretes zene... de amióta Tarja kivált és Olsen kisasszony diszkóénekel, azóta nem szeretem."

    Akkor majd most talán újra megszereted: [link]
    Anette más stílust vitt, ez tény, de nem volt olyan rossz. Jó, nem a klasszikus Nightwish, az tény. De, majd talán most... Viszont a filmre kíváncsi vagyok, kellően elmebetegnek néz ki a trailer alapján.

    Icewolf || kósza ||

  • mave13

    őstag

    Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy munkatársa lehetek Szentágothai prof két egykori tanítványának, kollégájának Mess, és Lázár professzor uraknak. Gyakran szoktak mesélni azokról az időkről, amikor még Pécsen dolgozott, ők is szigorú, de jó humorú embernek írták le.
    De ők se akárkik, Mess prof öt nyelven beszél legalább, és nyolcvan éves koráig aktív vadász volt, még most is, jóval nyolcvanon túl egyedül utazgat Pestre, Lázár prof pedig fotózik, nemrég adták ki egy könyvét, és nem mellesleg olyan tudományos karriert tudhat a háta mögött, mint sok neves amerikai professzor. Ja, és olyan memóriájuk van, hogy az hihetetlen. Évtizedek távlatában is akár percre pontosan tudnak visszaidézni egy-egy eseményt, mintha csak öt perce történt volna. Szóval, Szentágothai prof is nagy ember lehetett, de a tanítványi se kispályások, és viszik tovább az ő hagyatékát.

    old rocker: a könyv valóban nagyon olvasmányos, kedden a végére is értem, nagyon tetszett. Most még emésztem egy kicsit, mert sok elgondolkodtató dolog található benne.

    Crystalheart: ment egy lájk tőlem is, nagyon jó írás, remélem, bejut a legjobbak közé.

    Icewolf || kósza ||

  • mave13

    őstag

    Lehet, hogy ezt valaki már linkelte itt egyszer, de nem emlékszem:
    David Garrett

    Ja, és még egy kis szösszenet, amit most találtam Facebookon. Hatalmas!

    Mi is az a metál?

    A legegyszerűbb módon úgy mutathatjuk be a különböző zenei stílusokat, ha vesszük a következő alaphelyzetet: Egy gonosz sárkány elrabolt egy gyönyörű királylányt, és egy hős lovag a megmentésére indul. Mi történik?

    - HEAVY METÁL: A lovag bedübörög Harley Davidsonján, levágja a sárkányt, bedob egy sört, magáévá teszi a királylányt.

    - GRIND: A lovag megjelenik, teljesen érhetetlenül sikoltozik kb. 10 másodpercig, majd távozik.

    - POWER METÁL: A lovag hófehér unikornisa nyergében érkezik, kikerüli a sárkányt, megmenti a királylányt, majd az elvarázsolt erdő közepén szerelmeskednek.

    - TRASH METÁL: A lovag megjelenik, legyőzi a sárkányt, megmenti a királylányt, és ez utóbbit magáévá teszi... gyorsan, és önzőn.

    - FOLK METÁL: A lovag néhány haverjával érkezik, akik hegedűn, sípon, dobon, lanton, és egyéb furcsa hangszereken játszanak. A sárkány a rengeteg tánc közben elszenderedik, a lovag a királylány nélkül távozik.

    - VIKING METÁL: A lovag sárkányfejes hajón érkezik, hatalmas csatabárdjával megöli a sárkányt, megfőzi, majd megeszi, halálra erőszakolja a királylányt, felprédálja a kastélyt,
    majd porig égeti, mielőtt elmenne.

    - DEATH METÁL: A lovag eljön, megöli a sárkányt, magáévá teszi a királylányt, őt is megöli, majd távozik.

    - BLACK METÁL: A lovag éjfélkor érkezik, levágja a sárkányt, a tetemet karóba húzza a kastély előtt análisan magáévá teszi a királylányt, iszik a véréből, majd szertartásosan megöli. A meggyalázott királylányt a kastély előtt karóba húzza.

    - DOOM METÁL: A lovag megérkezik, meglátja a sárkányt, rájön, hogy sosem tudná legyőzni, depressziós lesz, és öngyilkosságot követ el. A sárkány felfalja őt és a királylányt is.

    - PROGRESSZÍV METÁL: A lovag gitárral érkezik, 26 percig szólózik a kastély előtt, a sárkány öngyilkos lesz az unalomtól. A lovag felmegy a királylány hálószobájába, újabb gitárszólót ad elő, amibe a konzervatóriumban végzősként tanult összes technikáját beleszövi. A királylány megszökik, és a HEAVY METÁL lovag keresésére indul.

    - GLAM METÁL: Az érkező lovagot meglátva a sárkány röhögőgörcsöt kap, és beengedi a kastélyba. Az bemegy, ellopja a királylány sminkkészletét, és megpróbálja gyönyörű rózsaszínre festeni a kastélyt.

    - INDUSTRIAL METÁL: A lovag zsíros, fekete bőrkabátban érezik, obszcén kézmozdulatokat tesz a sárkány felé, mire a mesebeli kidobóemberek kikísérik a meseerdőből.

    - KERESZTÉNY METÁL: A lovag a templomból hazafele jövet néz be, és egy balladát énekel a sárkánynak arról, hogy Jézus szereti, és felé kellene fordulnia. A sárkány azonnal megtér, és amikor a hercegnő "köszönetet akar mondani" a lovagnak, az így válaszol: "Sajnálom, nem hiszek a házasság előtti szexben."

    [ Szerkesztve ]

    Icewolf || kósza ||

  • mave13

    őstag

    Èn iPad-et hasznàlok könyolvasàsra mostanàban, munkahelyen meg a laptopot. Èg ès föld a különbsèg a retina kijelző javàra, és ez nem csak marketing duma.
    Koràbban utàltam gépen olvasni, könnyezett tőle a szemem, most is csak azért, mert más lehetőségem nincs, de az iPad tuti. Meg, azt nagyon szeretem, hogy pàr magyar nyelvű magazin is elérhető rá, illetve, tanuláshoz is lehet használni. Pdf-ben lehet aláhuzogatni vagy kiemelni a dolgokat, akár egy nyomtatott jegyzetben, el lehet menteni, ismét pdf-be konvertálni, és bármikor elérhető bármilyen cuccon, ami kédpes pdf megnyitására.

    Az e-book olvasó mondjuk egészen más koncepció, az is tetszik, de jelenleg nem vennék. Hét collt kicsinek érzek, meg az másra nem használható.

    Icewolf || kósza ||

  • mave13

    őstag

    válasz Realradical #1615 üzenetére

    Macséta, gumibot, kutya... és mindez az ágy alatt. Szép. És még rám mondják, hogy beteg, csak mert gyűjtöm a szép késeket. Van a lakásban elszórva pár itt-ott (nem az ágy alatt), egy ügyetlen betörőt nem irigyelnék, ha épp én is otthon vagyok. :D

    A macséta egyébként egy multifunkcionális eszköz. És persze, minél nagyobb, és nehezebb, annál jobb. Penge Borisz is megmondta már, hogy a súly a lényeg. :)

    Jó ötlet volt a macsétát elrejteni a buli idején. Voltam már olyan partin, ahol rátalált pár intellektuel az alagsorban a gyorsvágóra, meg egyéb hasonló eszközökre. Benyitottam a garázsba, ami elvileg a dohányzásra kijelölt hely volt, körbepillantottam, csendben becsuktam az ajtót, és távoztam.

    [ Szerkesztve ]

    Icewolf || kósza ||

  • mave13

    őstag

    válasz moonlight115 #1621 üzenetére

    Neeem!!! Szükségem van a lábujjaimra... Egyébként, ha épp ütő nincs kéznél, hasonló felhasználásra a nagykalapács is megteszi, lásd Visszavágó. :)

    "A japóknál a kard a nyerő, nem? Mint családi ereklye."
    Maximum. Itt nincs betörés, se betörő, és önvédelmi fegyver sem kell. Amikor Tom meglátta az övemre pakolt svájci bicskámat egészen elszörnyedve kérdezte, hogy ez mi, és minek.
    Ezek békés, nyugodt emberek, semmi agresszió, vagy feszültséglevezetés. Ők agyvérzésre játszanak.

    Icewolf || kósza ||

  • mave13

    őstag

    válasz Realradical #1623 üzenetére

    "Nem véletlenül alakult ez ki nálam is. Rossz volt nézni, mikor meglelte az egyik illuminált haver."
    Igen, át tudom érezni. Súlyos volt, amikor a pörgő flexet tartották egymás nyakához csak úgy poénból. Egyik barátom öccsének a haverjai voltak, szóval, sok könnyet nem hullattam volna értük. Különben is, a természetes szelekció híve vagyok. Aki hülye...

    Icewolf || kósza ||

  • mave13

    őstag

    válasz moonlight115 #1632 üzenetére

    Jelenleg lehet, hogy inkább a jakuzát választanám...

    old rocker:
    "Te, ezt a jakuza is így tudja? Mert ha igen, nem metélem le Hashimoto san-nak a kisujjam..."
    Szerintem, amíg Hashimoto-san nem kér erre széles mosoly közepette, nem erőltetném a dolgot. Akkor viszont erősen elgondolkodnék rajta. :)
    Egyébként, komolyra véve, a jakuza kb. tabu. Mindenki tudja, hogy létezik, meg aktív, de annyira elszigetelődött a társadalomtól, hogy egyáltalán nem lehet hallani róluk.
    Mondjuk, ha tényleg rendfenntartót játszottak, nem lettem volna a fosztogatók helyében.

    Realradical:
    Igen, ezek a marhák ezt a szintet kihagyták. Viszont, ezek után pánikszerűen eltüntettünk minden hasonló dolgot a környékről. Egy fűnyíróban azért mégiscsak nehezebb meglátni a lehetőséget, mint mondjuk egy láncfűrészben...
    Mondjuk, a részegen macsetével hadonászó tag se gyenge. Amíg csak a sípcsontját akarja vágni vele, addig meg hajrá. Az kellően kemény, és kellően fájdalmas ahhoz, hogy észhez térjen, de komoly kárt ne okozzon.

    Icewolf || kósza ||

  • mave13

    őstag

    :) szerk.

    Ja, nem, bocs.

    Szóval, mivel kissé kihalt a terep, gondoltam bedobok egy kis olvasnivalót. Igaz, nem komoly, nem menő, és nem nem is klasszikus, de ha valaki szereti a krimit, a nyolcvanas években játszódó kémregényeket, na meg esetleg látta mondjuk a Férifias játékokat, a Vadászat a Vörös Októberre mozit, vagy a Rettegés arénáját, annak kötelező olvasmány Tom Clancy sorozata. Már a hatodik könyvnél járok, és eddig nagyon jó mindegyik. (Akinek esetleg meglenne az első számomra is elérhető formában, megosztaná velem? Köszi.)

    És egy kis zeneajánló, csak mert ma kivételesen jó napom volt: [link]

    Icewolf || kósza ||

  • mave13

    őstag

    válasz moonlight115 #1737 üzenetére

    Én meg őket nem ismerem. De, majd szerzek tőlük is valamit, ha a maradék hat Clancy könyvet kivégeztem. :)

    Jó a zene. Jó hangja van a csajnak. Kicsit olyan Péterfy Boris. FOO-ra akarok menni! MOST! :D De, egy Rockmaraton is megtenné...

    Icewolf || kósza ||

  • mave13

    őstag

    válasz old rocker #1743 üzenetére

    Ennyit kellene, ha nem gépről nyomatnák a szöveg alá a zenét. Viszont, a srác kissé tehetséges.
    Egyébként, ez a szám egy ritka igényes darab valóban, nálam is még belefér az élvezhető kategóriába.

    Ezek az arcok se gyengék: [link] [link]. Azt hiszem ez az, amit nem lehet tanulni, erre születni kell.

    Icewolf || kósza ||

  • mave13

    őstag

    válasz old rocker #1749 üzenetére

    Laza.
    Nekik vajon abszolút hallásuk van? Vagy, hogy tanulják meg ezeket a rohadt bonyolult szakaszokat? Érzésből nem lehet egy szólót így lenyomni, csak iszonyatosan sok gyakorlással, még ha a technikai képzettsége/tehetsége meg is van hozzá.

    Icewolf || kósza ||

  • mave13

    őstag

    "Kinek mi jár a fejében?"
    Részemről, egy kis whisky. Miután az ünnepi gyümölcsös forralt boromat elnyelte a slozi... (nem, nem ittam meg előtte) (utána sem!!) Szeretem, hogy egy darab lábosom van.
    Viszont ez után a trauma után úgy voltam vele, hogy nekem márpedig szesz kell... :)

    "Én meg homo sapiens leszek."
    Jah. Én meg Homo labilis. :D
    Pedig, mondtam magamnak, hogy ma nem kéne már forralt bort csinálnom... Miért is nem hallgatok magamra?

    "Akkor egyél macsót! Az majd feldob..."
    De, én forralt bort akarok!!!

    Azt hiszem, kissé beszűkült a gondolkodásom...

    Ja, egyébként forralt boros BUÉK nektek is!! :)

    Icewolf || kósza ||

  • mave13

    őstag

    válasz moonlight115 #1781 üzenetére

    Köszi!

    Pont erre gondoltam. Elküldenéd fénypostával? Ha lehetne, még forrón. :)

    Az ablakot már kinyitottam!

    Icewolf || kósza ||

  • mave13

    őstag

    válasz old rocker #1784 üzenetére

    Jah. Mekkora buli már, amikor a robbanás viszi ki az összes ablakot egyszerre...

    Egyébként, ablak nyitva, én a ház előtt, szóval jöhet! De, gyújtósat kérek! Aztán majd éneklem az alattam lakónak, hogy "The roof, the roof, the roof is on fire..."

    "Váááárj, még ne ugorj!!!"
    Neeeem ugrok. Ahhoz nem elég magas a második emelet. Csak fájna...

    "nem lopom én az illegális önvédelmi eszközökre valót..."
    Én se... műtrágya, gázolaj, újság, csapágygolyó. Minden jobb kertes háznál megtalálható kellékek.
    Aztán majd a helyiek tökéletesítik, és eladják. (Persze, részesedésem lesz belőle.)

    moonlight115: Egye fene. Mit szólnál 10%-hoz?

    [ Szerkesztve ]

    Icewolf || kósza ||

  • mave13

    őstag

    Hmm... PIackutatast kell vegeznem... Csutortokon majd megkedezem Tomot, mit adna egy eredeti magyar idoutazos kezigranatert. Szerintem, egy repulojegyet haza siman.

    Rocker: varom, varom, annyira, hogy mindjart elalszok. :) Egy kis forralt bort is tudnal melle kuldeni? Vagy, egy labost. Esetleg, forralt bor, labosban??

    Bocs az ekezetek miatt, attertem a Pad-re.

    [ Szerkesztve ]

    Icewolf || kósza ||

  • mave13

    őstag

    válasz Realradical #1873 üzenetére

    Nem, attól tartok az utolsó én vagyok... de, felvettem a listára, aminek nem fogok a végére érni mostanában. :)

    Icewolf || kósza ||

  • mave13

    őstag

    válasz old rocker #1927 üzenetére

    Én is gratulálok!
    És, ehhez még hozzátartozik, hogy a TOP5 első négy helyezettje hivatalos tankönyv az orvosi egyetemeken. Azt nem tudom, hogy az-e mind a négyen, de Pesten, és Pécsen biztos. Ezeket a könyveket minden medikusnak illene megvennie, így a helyezésük inkább ennek köszönhető, és nem a tartalmuknak.
    Tehát, ilyen szempontból nézve, még szebb ez az eredmény. Csak így tovább!

    Icewolf || kósza ||

  • mave13

    őstag

    válasz old rocker #2096 üzenetére

    Ez egy hatalmas szám! Az egyik kedvencem.

    Még a TV2-n hallottam először valamikor ős régen egy tehetségkutatóban (Kifutó??).
    Valaki Patrik énekelte a Tears of the dragont, meg egy csaj talán Timi a Zombie-t. Senki más nem maradt meg az egész sorozatból, de erre a kettőre azóta is emlékszem. Azt hiszem, az volt első találkozásom a külföldi rockzenével 1998 tájban, 14 évesen. :)

    Icewolf || kósza ||

  • mave13

    őstag

    válasz old rocker #2369 üzenetére

    Ez nagyon jó! Minden elismerésem.Gondolom, nem dicsértek meg.
    Én már nem állok le vitatkozni az ilyen stílusú emberekkel, semmi értelme. Vitázni azzal lehet, aki tud érvelni. Ezek a tagok tipikusan nem tudnak, tényként kezelik, hogy nekik van igazuk, mindenki más meg helikopter, és innentől az észérveket nyugodtan lehet kukázni.

    A kedvencem az ilyen orvos... Mert az ugye egyszer letette az esküt, amikor elvégezte az egyetemet, egyébként meg olyan rasszista, mint az állat, és mindenkit kiirtana, aki kívül esik ideológiai körén. Viszont az, hogy ebben a sztoriban van egy egészen aprócska ellentmondás, már nem tűnik fel neki. Mert azért előfordul, hogy ügyeletben néha beesik esetleg nem ősmagyar, vagy egy kicsit ferdébb páciens, és akkor mit tesz? Nem látja el úgy, ahogy bárki mást, mert szerinte nem is ember? Akkor megszegi az orvosi esküjét, mellesleg ha kiderül, volt egy diplomája, és örülhet, ha ennyivel megússza. Vagy, szépen ellátja, legjobb tudása szerint? Akkor meg azokat az ideákat tagadja meg, amiket egyébként bőszen hangoztat. Akkor ez most hogy is van? Vagy, 8-16 óráig, meg havi párszor ügyeletekben nem rasszista, csak munkaidőn kívül?
    Lehet bennem van a hiba, és túlkombinálom...

    Icewolf || kósza ||

  • mave13

    őstag

    válasz moonlight115 #2383 üzenetére

    Ehhez a hozzáálláshoz is csak gratulálni tudok. Ez is olyan, hogy próbáld meg meggyőzni az ellenkezőjéről.Végén még ki is átkoztat, ha sokat piszkálod. Az egy dolog, hogy hülye, de hogy ezt még nyíltan hangoztatja is... :)

    "Ez szerintem egy gondolkodásmód, a legműveltebb emberek közt is előfordul, amin még mindig meglepődök."
    Azért mondjuk az orvosi diploma, és a műveltség között nincs túl erős összefüggés, de általában véve jogos. A műveltség sem feltétlen ad észt, és normális látásmódot.

    "Szerintem ez nála hitbéli kérdés."
    És ez elég nagy probléma. Legyen vallásos, járjon templomba, gyónja meg bűneit egy esetleg homokos/pedofil/stb. papnak, aztán legyen boldog. De egy olyan foglalkozásba, ahol már a kezdetektől azt szajkózzák, hogy "evidence-based medicine, és semmi más", kicsit veszélyes belekeverni a hitet.

    "Érdekes ez a hit dolog. Ki miben hisz és miért pont abban amiben, és miért nem másban, és a tudomány ilyen esetekben még okos, tanult embereknél is, miért mond csődöt?"
    Mert egyszer a kicsi agyába bekattant egy gondolat, amit valaki ügyesen elültetett... Tömegmanipuláció. Ez is ugyanolyan, mint az, hogy minden orvos pénzéhes gyökér, aki magasról tesz a beteg érdekeire, ha az nem pénzzel tömött borítékkal nyit be az ajtón.
    Ilyen szempontból mondjuk Japán jó hely. Nagy ívben sz@rnak rá, hogy ki, mit hisz, vagy gondol, innentől semmi értelme sincs hangoztatni.

    old rocker:
    Ez valóban meglepő. Lehet, nem értették... Vagy talán belátták, hogy nem igazán egy ligában játszotok?

    "Vagyis a víz a nyitott ablakon függőlegesen felfelé, két méterrel távolabbra esett be. "
    A matematikus elméleti ember... Te pedig nem tudod egyértelműen bizonyítani számára, hogy ez a fentebb vázolt szitu soha, semmilyen körülmények között nem valósulhat meg. Tehát, elméletileg lehetséges. :)

    "...kiderítettem az okot. Egy emelettel feljebb a szemétledobó ablaka volt nyitva, s a befolyó eső lecsorgott a válaszfalon."
    Egy (gyakorlatiasan) gondolkodó ember vagy... a matematikus nem. Csak soha ne kerülj olyan helyzetbe, amikor ő adhatja ki neked, hogy mit csinálj.
    Másrészt, gondolj bele, hogy ő milyen kaotikus, és logikátlan világban élhet...

    finest:
    Esetleg Tibet? Mondjuk, Lhásza? Az egy fantasztikus hely lehet, csak ugye a kínaiak... Úgy kéne kivágni őket Tibetből, hogy meg se álljanak Pekingig.

    Icewolf || kósza ||

  • mave13

    őstag

    válasz moonlight115 #2395 üzenetére

    "Ha már itt tartunk, akkor mi a helyzet a homeopátiával?"

    Ez egy érdekes kérdés. Amikor erről tanultunk, vagyis, inkább, amikor ezt megemlítették eléggé az ördögtől valónak állították be az akupunktúrával, és minden olyan gyógyászattal együtt, ami nem köthető nagy gyógyszercégekhez. :) Szóval, a hivatalos álláspont teljesen elutasító.
    Félhivatalos meg kb. nincs. Mondhatni, ki tudja, hogy használ-e, de legalább általában nem árt. Javasolni nem lehet, tiltani se, szóval, nagyjából az orvosok elfogadják, hogy van, és pont.
    Egyébként, a magánvéleményem is kb. ennyi. Nem tudni hogy miért, de néha hat, ha valaki hisz benne, akár még segíthet is. Azért célszerű óvatosan bánni vele, volt pár homeopátiás kínai gyógytea, ami abszolút békés úton juttatta a lelkes fogyasztót a vesetranszplantációs listára. Meg, azért a fanatikus hit se szokott jóra vezetni. A tipikus "Gyomorrákom van, mert diagnosztizálták, de én vissza nem megyek, majd eszek ilyen homeopátiás izét, ami a szomszéd hererákját is meggyógyította" gondolkodásmód számomra eléggé a közvetett öngyilkosság határán mozog, de vehetjük úgy is, mint természetes szelekció... Ahhoz meg, hogy egyesek kemény pénzekért kínálnak homeopátiás szereket, és gyógyulást ígérnek olyan betegségekre, amiket az orvostudomány sem tud meggyógyítani, inkább nem mondok semmit. Csak gratulálni tudok annak, aki elhiszi, persze az elkeseredés, és a kétségbeesés néha ráviszi az embert ilyesmire is, hátha. De, általában nem.
    Szóval, a homeopátia nagyon szép, nagyon jó, sokszor a fiziológiás sóoldat injekciónak mérhető terápiás hatása van, de azért ehhez is ésszel kell állni. Általában az orvos nem azért ír fel vizsgálatot, vagy gyógyszert, hogy a gyógyszercégek zsebét tömje. :)

    Icewolf || kósza ||

Új hozzászólás Aktív témák