Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moonlight115

    tag

    válasz Crystalheart #146 üzenetére

    Ez a művészet. Zöldségekről így írni, hogy még egy geprombolo is megéhezzen..... :D
    Zola nem véletlenül világhírű, mestere a leírásoknak, és tényleg igaz, amit írtál, hogy abban az időben nem sokan láttak pl. ekkora vásárcsarnokot, ha csak annyit ír, hogy sóskát meg salátát árulnak ott, az nem ugyanaz.

    Jane Austen regényeiben pl. nem a cselekmény a fontos, legalábbis nekem, hanem az egyedülálló stílusa. Nem mindegy, hogy egy jó hosszú körmondat hogy van megírva. Költészet, prózában elmesélve. Így voltam még Dickens: The Tale of Two City-jével (Két város meséje), angolul. Az első 50 oldal után azt hittem, soha nem érek a végére. De valami megfogott benne. A sztori is jó, a francia forradalom idején játszódik, a két város pedig London és Párizs. Érdekes, eleinte unalmas volt, de mégse bírtam letenni. Ez jellemző a nagy írókra, megragadják az olvasót, és a végén az ember sajnálja, hogy nincs tovább.

    "Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

Új hozzászólás Aktív témák