Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Dare2Live #10 üzenetére

    Azt szépen bemutatta a cikk, hogy kb hol állunk :R . A közeljövőre kíváncsi leszek, pl milyen lesz az 1.5GHz-es snapdragon: cortex A8 v A9-hez áll-e majd közelebb teljesítmény/órajel arányban? mert ha utóbbi, akkor megvan a tegra alternatívája:))

    Másik kérdés, hogy látunk-e ilyen kaliberű telókat még az idén :F

    :17: hja, az okostelók legnagyobb átka. Amúgy az akksit nem a proci eszi, hanem a képernyő, itt kéne virítani valamit, csakhát ha x fényerő x energiát igényel, akkor ott nincs mit tenni. (nem tom, mennyi a mostani LCD/amoled kijelzők hatásfoka, de 100% fölé nehéz lesz menni...)

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Integra #23 üzenetére

    Nemigazán fogyaszthatnak többet, mert több hő nem fér el a házban :)) a felvett energia kb teljes egészében hővé alakul, ami szétvetné (extrém esetben szét is veti...) az okosteló házát.

    A teljesítményfokozásban én inkább fogyasztáscsökkentést látok: ha egy feladat 100%-ra pörgette a touch HD 528MHz-es prociját, az már lehet, hogy csak 30%-ra fogja lehúzni a turbósított snapdragont, így az közel idle fogyasztást fog csak produkálni. A gond azzal van, hogy a vas fejlődését látván a weboldalfejlesztők telerakják mindenféle vacakkal (flash reklámok, stb) az oldalaikat, ami egyre nagyobb terhelést jelent. illetve jönnek majd az optimalizálatlan progik, mint az asztali gépeknél, lévén jóleszaz, ugyis elviszi a vas.

    #25: ötös voltam fizikából :P épp ezért írtam, hogy nehéz lesz afölé tornázni :DDD. persze trükközni lehetne, hogy pl verőfényes napon valahogy közvetlenül felhasználná a nap fényét, így az akku (nem összenergia!)fogyasztáshoz képest több fényt adna ki magából.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Új hozzászólás Aktív témák