Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lewyx

    csendes tag

    Félig azért off: a lefedettségről és sávszélességről szólva... mert egy dolog szerintem, hogy mennyit fizetek, de ha már veszek valamit, akkor inkább a dupláját valamiért, ami kényelmes, mintsem hogy folyton egyem a kefét. Előfizussá lettem kicsivel, mielőtt elpártoltam a Vodától a T-mobilhoz. Így a tapasztalatom Voda+feltöltős, Voda+előfizu és T-mobile+előfizu. (Gondolom, lényegtelen itt, hogy feltöltős, vagy előfizetéses; csak nincs színvonalkülönbség ugyanazon szolgáltatónál - a Vodánál nem volt.)

    Ha jól rémlik, az volt a cikk vége, hogy a Vode kezd edge hálózatot kiépíteni? Én semmi mást nem láttam náluk az elmúlt 1 évben, mint HSDPA-t, még az isten háta mögött is; és hozta is a sebességet; a metróban is...
    Ezzel szemben a T-mobil ... nos folyton vált 3G és H között, ez önmagában is WTF. Viszont ami még izgalmasabb, hogy bizony jó forgalmas helyeken (pl. Budapest belváros, Pécs belváros), szabadtéren (szóval nem vasbeton-kockába bújással szivatom a telót) látok néha E-t (ez tényleg EDGE) ... sőt GPRS-t!!! És az élmény nem áll meg a vizuális effektnél, hanem ennek megfelelően vánszorog a net (text-only email küldés PERCEKIG). Néha már a 3G-re eséskor is érezhető a sebességcsökkenés, pedig az email/chat/4sq kombóval nincsenek nagy igényeim, és egész jó jártasságom van átlátni, hogy mikor mennyi sávszélességet is próbálnék használni.
    Szóval a Voda így utóla civilizált. A T is használható, de magyaros a minősége. Amiket pedig a telenorról hallok/látok barátoknál: előfizus és hipernet használhatatlan (nem csak lassú, néha tényleg nincs kapcsolat)... feltöltösök pici csomaggal nyilatkoztak már olyat, hogy "nincs vele sok baj", de kicsit szkeptikus vagyok a tekintetben, hogy ők mennyire is használják ezt.

Új hozzászólás Aktív témák